Francouzská riviéra plná překvapení

Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cannes, Nice

Francouzská riviéra plná překvapení

  Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cannes, Nice
Číslo zájezdu: 2 265 476
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa

NICE - CANNES - ST. TROPES - RAMATUELLE - PORT GRIMAUD - ÉZE - MONACO - MONTE CARLO

Svozové trasy

A, A1, B, D, E2

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.

2. den

Francouzská riviéra, jedna z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, nabízí mnohem víc než jen malebné pláže oblíbené filmovými hvězdami. Členité pobřeží je bohaté na vyhlídky, na své si tu přijdou milovníci umění a jakmile vyrazíte kousek do vnitrozemí, rázem nás pohltí liduprázdné hory. Jako první nás na francouzské riviéře přivítá královna Azurového pobřeží a zároveň jedno z nejstarších luxusních lázeňských středisek zde - NICE. 5km dlouhý bulvár Promenade des Anglais a překrásné staré město zažilo již mnoho světových osobností včetně ruských carů. Po prohlídce historického centra až do podvečerního odjezdu strávíme čas koupáním na místních plážích. Navečer si prohlédneme město filmových hvězd a festivalů - CANNES. Najdeme zde otisky dlaní známých herců na dlažbě kolem Festivalového paláce i proslulé schody s červeným kobercem, na kterých stála nejedna slavná celebrita filmového plátna. Procházka po ozářené promenádě Croisette a podél luxusních hotelů nás okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Večer se ubytujeme v hotelu.

3. den

Celý dnešní den budeme poznávat perly Azurového pobřeží. Městečko ST. TROPEZ proslavil král francouzských komiků Louis de Funés v sérii svých úspěšných komedií. Skutečné St. Tropez však představuje především přístav luxusních jachet plavících se pod nejrůznějšími světovými vlajkami a luxusní vily na soukromých pozemcích, které můžeme spatřit při vyhlídkové jízdě lodí. Krátce se zastavíme v nedaleké horské vesničce RAMATUELLE, kde se pokloníme památce Gérarda Philipa, který zde žil na sklonku svého života a je zde také pochován. Poté si prohlédneme gotickou vesničku, obklopující vršek kopce s nádhernou vyhlídkou do kraje vína. Zatouláme se i do PORT GRIMAUD města kterému se přezdívá 'Francouzské Benátky'. Port-Grimaud je svět sám pro sebe. Uzavřený závorou a s několika mohutnými vstupními branami, nabízí svět, kterému vévodí vodní hladina a luxusní jachty. Město bylo vybudováno na uměle nasypaných molech a nabízí se zde možnost projížďky na vlastnoručně řízených lodičkách a v neposlední řadě také koupání v kouzelné zátoce s písčitými plážemi. Večer se vrátíme zpět na ubytování do hotelu.

4. den

Poslední den našeho programu zahájíme návštěvou gotické vesničky ÉZE, která je proslulá vůní originálních francouzských parfémů s možností jejich nákupu. Éze 'sedí' jako orlí hnízdo na kopci více než 400 m nad pobřežím. Odtud se otevírá jeden z nejznámějších výhledů na Riviéru. Pod sebou uvídíme členité, skalnaté pobřeží s četnými zátokami, v dálce je poloostrov Cap Ferrat. Odpoledne přijedeme do MONACKÉHO KNÍŽECTVÍ, kde strávíme čas až do večerního odjezdu. Během prohlídky poznáme největší atrakce jako je Oceánografické muzeum, novobyzantská katedrála a knížecí palác, světově proslulé kasino, luxusní hotely a úchvatný park s fontánami, dráhu závodů Formule 1 nebo přístav s obřím molem v MONTE CARLU. Zájemci se mohou také koupat a relaxovat na místních plážích. Večer se vydáme na cestu do ČR.

5. den

Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - 1 990 Kč, cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 60 €.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Cannes, Nice
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 265 476
dnes 10–17 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Francouzská riviéra plná překvapení
  Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cannes, Nice

Cena
8 490 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 265 476

Zájezd

osoba
2
8 490 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
275 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
170 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč