Termín:
16. 2. – 25. 2. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Původní cena:
17 000  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Gruzie leží mezi Velkým a Malým Kavkazem a oba jsou spojeny Suramským hřebenem. Téměř většina jejího povrchu je hornatá a její vrcholky leckdy předčí i Mt. Blanc. Lyžařský areál Gudauri se nachází zhruba 120 km od hlavního města Tbilisi, z jižní strany Velkého Kavkazu. Areál je moderně vybaven a nabízí kvalitní lyžařské podmínky. Díky své výšce '2153 m.n.m' vás nadchne nedozírnou plochou panenské přírody, spoustou sněhu, bezvětřím a také slunečním počasím a je tak tou nejlepší volbou pro freeride. Přestože svahy tohoto lyžařského střediska sahají vysoko nad hranice lesa, jsou pokládány ohledně výskytu lavin za bezpečné.

Na sjezdovky vás dopraví tři třísedačkové a čtyřsedačkové lanovky Dopelmaer, kdy třetí lanovkou se dostanete až na samý vrchol hory '3 006 m', z které je překrásný výhled a který by si neměli nechat ujít ani nelyžaři. K dispozici je osm skvěle upravených tratí různých stupňů obtížnosti 'modrá, červená, černá' s celkovou délkou 16 km. Můžete tak sjet až k silnici, jež spojuje Gruzii s Ruskem a je často využívána vojáky. Kromě nádherného lyžování a výšlapů na okolní vrcholky, si nenecháme ujít ani skialpovou túru pod legendy opředenou horu Kazbeg. Z nichž nejznámější je asi ta o Diovi a Prométheovi z éry starého Řecka. Podle legendy, byl Prométheus za trest připoután ke štítu hory, jelikož proti vůli bohů donesl lidem oheň. Každým dnem k Prométheovi přilétal orel a trhal vnitřnosti z jeho těla. Naše cesta sice povede jen na úpatí hory Kazbeg, ke kostelu Nejsvětější trojice Gergeti, ale kdo ví, možná i zde proslulého orla zahlédneme.

Technická náročnost

Vyšší - skalní terén s obtížností do III. st. těžké cesty Via ferrata, ledovce velkým množstvím trhlin, cyklotrasy vedoucí po nezpevněných turistických cestách i v náročnějším horském terénu.

Fyzická náročnost

Vyšší - dlouhé celodenní přechody / přejezdy na kole do 8 hodin denně

Program
1. až 1 den

Odlet z ČR do Tbilisi, přesun busem do Gudauri ubytování a seznámení s programem

2. až 6 den

Cílem zájezdu je především načerpat nové zážitky a nasát atmosféru rozsáhlých plání Kavkazu. Užijete si jízdu v prašanu se zaměřením na freeridovou a lyžařskou techniku a její zdokonalení. Na závěr se rovněž seznámíme s lavinovou výbavou, naučíme se jak s ní pracovat a také orientaci v terénu. Pro načerpání nové energie po celodenním lyžováním, ochutnáme místní delikatesy a zároveň se v posledním dni při návštěvě hlavního města Tbilisi seznámíme s gruzínskou kulturou.

7. až 7 den

odjezd z gudauri do Tbilisi a odlet do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • zpáteční letenka do/z Tbilisi
 • Ubytování
 • celodenní testování nových modelů lyží Armada, G3 a Forest,
 • zapůjčení lavinového vybavení Pies, výuka freerid
 • fotograf a kameraman
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Strava
 • Cestovní pojištění
 • Skipas 'cca 350 kč / den' na 3 - 4 dny
 • Místní doprava

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Gudauri

Freeride skitouring camp Gudauri - Gruzie **

Číslo zájezdu: 847356
Gruzie, Gudauri

Všechny termíny a možnosti (1)