Gasthof Platzwirt Rauris

  Rakousko, Raurisertal, Salcbursko, Rauris

Gasthof Platzwirt Rauris

    Rakousko, Raurisertal, Salcbursko, Rauris
Číslo zájezdu: 2 146 595
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Gasthof Platzwirt*** Rauris
Základní informace

Oblíbený hotel Gasthof Platzwirt Rauris nabízí komfortní ubytování po celý rok. Slunečné údolí Raurisertal nabízí bohatou nabídku letních i zimních sportů, kultury a vyžití pro rodiny s dětmi.

Proč si vybrat hotel
  • stezky hned u domu
  • domácí mazlíčci povoleni
  • mnoho turistických aktivit
Ubytování

Rodinný hotel se skládá ze 2 budov, v hlavní budově jsou všechny služby, ve vedlejší budově jsou 2lůžkové pokoje (250m).

Pokoje jsou 2lůžkové nebo 2lůžkové s možností 1-2 přistýlek. Mají sprchu/WC, TV, telefon, WiFi zdarma, balkon nebo terasu. Pokoje ve vedlejší budově mají stejné vybavení.

Dětské postýlky lze z pravidla vyžádat do všech typů pokojů.

Vybavení

Recepce, jídelna (všechna jídla se podávají v hlavní budově), společenská místnost, WiFi zdarma, výtah v hlavní budově, parkování zdarma, lyžárna, lobby bar.

Nově vybudované wellness (sauna, parní lázeň, odpočívárna, infračervená kabina).

Placené aktivity - 2x týdně noční sáňkování, 2x týdně jezdí lázeňský autobus dochrámu nebo do Bad Hofgastein Kaprun.

Strava

Rozšířená polopenze - snídaně formou bufetu, odpolední čaj 15:00 - 17:00 hod. - káva, čaj a 1 ks koláče nebo zmrzlina, večeře (3 chody) - výběr z menu a salátový bufet, nápoje k večeři (18:00 - 21:00 hod.) - např. pivo, stolní víno, nealko nápoje, nealko nápoje také 10:00 - 21:00 hod., Rauris přírodní voda (neperlivá / perlivá), tématické večeře.

Tipy na výlet

Údolí Rauris v národním parku Vysoké Taury

Vnárodním parku Vysoké Taury, vzdáleném asi 90 km od města Salzburg v Rakousku, si můžete užít svoupohodovou dovolenouve skutečném světě zážitků. V 30 km dlouhém údolíRaurisa vTaxenbachuje k vidění tolik pokladů a zvláštností, že lze dokonce hovořit o „vlastním světě v národním parku”: Téměř vše, co lze 1800 km² velkém národním parku Vysoké Taury objevit, najdete zde během vašich prázdnin na „malém prostoru” – počínaje kulturně historickými zvláštnostmi jako je historická těžba zlata a obchod s využitím soumarů, až po vrcholné přírodní zážitky, jako jsou velcí draví ptáci.

Wildpark Ferleiten - ZOO

Wildpark Ferleiten je umístěn v čarokrásném údolí s výhledem na vrcholky hor. K vidění jsou tu např. sovy, bizoni, mufloni, rys, medvědi, svišti a jiná zvířata žijící ve Vysokých nadmořských výškách.

Otevřeno je od května do začátku listopadu denně od 8:00 do setmění. Před vchodem se nachází obrovské parkoviště zdarma a park pro volný čas, tzv. Freizeitpark.

Soutěska Kitzlochklamm Taxenbach

Soutěska, kterou vytvořilo velké množství menších vodopádů, které se zde stékají do jedné říčky. Soutěska byla vyhlášena přírodní památkou Rakouska. Vstup bez karty: 4,-- EUR Rýžování zlata v Bodenhausu Poblíž vesnice Rauris se nachází místo, kde se v století rýžovalo zlato. Můžete si to zde také zkusit a odměnou Vám bude diplom. V místě se nachází rybník, chata s občerstvením a dětské hřiště. Se Salcburskou kartou vstup zdarma. Vstup bez karty 3,00 EUR. Platí se zde za sáček se směsí na rýžování 5,10 EUR. Mautstrasse Kolm-Saigurn Vysokohorská cesta s výhledem na alpská údolí i horské stěny. Cesta začíná u hostince Gasthaus Bodenhaus, kde je možno zaparkovat auto a pokračovat k Ammerhofu u Kolm Saigurn. Se Salcburskou kartou možnost jednoho vjezdu a parkování. Vjezd a parkování bez karty: 9,-- EUR / auto

Destinace

Malé postranní údolí s třicítkou kilometrů v obležení známých a velkých lyžařských letovisek předurčuje Rauris k tomu být tajným tipem, neobjeveným turistickými masami. Třicítka kilometrů sjezdovek podél dvou hlavních os lanovek a vleků se prosmýká lesem i rozlévá na prostorných horských loukách.

Skiareál Rauris - Hochalmbahnen
Nadmořská výška: 950 - 2.200 m n. m.

Upravované běžkařské tratě:
5 klasických běžeckých stop: 30 km
5 bruslařských tratí: 30 km

Sjezdové tratě: [km] Celkem:
Modré 15 Červené 12 Černé 5 32
Vleky a lanovky: [počet] Celkem:
Lyžařské vleky 7 Sedačkové lanovky 1 Kabinové a pozemní lanovky 2 10

Lyžařská mapa:

Základní cena zahrnuje

  • Ubytování s rozšířenou polopenzí, nápoje u večeře, využití wellness, WiFi, parkování, od 4 nocí pobytu pojištění storna zájezdu, od 7 nocí pobytu zdarma rakouská dálniční známka.

Základní cena nezahrnuje

  • Povinná úhrada na místě: pobytová tax € 2,- / os. / noc (od 16ti let)
  • Psi € 7,- / den bez krmiva - úhrada na místě.

Informace o zájezdu

Pořadatel: CK Mauthner s.r.o., IČ 28526911.
Lokalita dle pořadatele: Salcbursko, Raurisertal

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Gasthof Platzwirt ***
Vzdálenost od sjezdovky: 550 m
Všechny zájezdy do  Gasthof Platzwirt

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 146 595
dnes zavřeno

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Gasthof Platzwirt Rauris
    Rakousko, Raurisertal, Salcbursko, Rauris

Cena
12 580 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 146 595

Pobyt

dospělá osoba na pevném lůžku
2
12 580 Kč
příplatek za Salzburgerland Card 6 denní - dospělá osoba
0
2 480 Kč
příplatek za Salzburgerland Card 6 denní - dítě do 6 let
0
0 Kč
příplatek za Salzburgerland Card 6 denní - dítě 6-14 rokov
0
1 240 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
600 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
464 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč