Termín:
4. 5. – 11. 5. 2018
Počet dní:
8 (pá – pá)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Vídeň 8:50
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Krátký popis

LATE CHECK-OUT
PŘÍMÝ TRANSFER Z LETIŠTĚ (15 minut)
SLUNEČNÍKY, MATRACE, LEHÁTKA A PLÁŽOVÉ OSUŠKY ZDARMA
PÍSČITÁ PLÁŽ S POZVOLNÝM VSTUPEM DO MOŘE, KORÁLY

Hotelový slogan

Resort oblíbený u potápěčů leží přímo na pláži Na´ama Bay

Přehled

NĚMECKY A ANGLICKY MLUVÍCÍ PERSONÁL
POLOPENZE, DĚTI ALL INCLUSIVE ZDARMA
PÍSEČNÁ PLÁŽ PŘÍMO PŘED HOTELEM
VYHŘÍVANÝ BAZÉN
POTÁPĚČSKÁ ŠKOLA SINAI DIVERS NA PLÁŽI
CENTRUM NA'AMA BAY
Poloha:
- leží přímo na promenádě oblíbeného letoviska Na'ama Bay
- mezinárodní letiště v Sharm el Sheikh 12 km
- leží přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře
- v blízkosti se nachází korálový útes, potápěčská škola Sinai Divers na pláži
Popis:
- sestává z hlavní budovy a 116 bungalovů umístěných v překrásné udržované zahradě
- vstupní hala s 24hodinovou recepcí, hlavní restaurace, bar, bar u bazénu, na pláži 4 ? la carte restaurace za poplatek,
snack bar na pláži, kavárna, útulný salonek, internetová kavárna
- terasa na slunění, 2 hlavní bazény, dětský bazén, dětské hřiště, Maxi CK dětský klub v hotelu Ghazala Gardens,
kurzy potápění a windsurfing, plážové osušky jsou připravené v praktické plážové tašce přímo na pokoji
- live Spa Wellnes Club, prádelna, internetová kavárna, knihovna, pošta, pokojový servis za poplatek
- potápěčská škola Sinai Divers přímo v hotelu
- Master Card, Visa Card, American Express, Diner´s club, Traveler cheques
Pláž:
- dlouhá a čistá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře leží přímo před hotelem
- lehátka, matrace, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma

Pokoje

Ubytování: 265 pokojů
Standardní pokoj v hlavní budově: 140 pokojů, obsazenost: 1 / 2 / 2+1 / 3
- s plochou 29 m2, koupelna s vanou, WC, fén, klimatizace, trezor, satelitní TV, mini bar, balkon
Standardní pokoj bungalow: 116 pokojů, obsazenost: 1 / 2 / 2+1 / 3
- 27 m2, koupelna s vanou, WC, fén, klimatizace, trezor, satelitní TV, mini bar, balkon
Dále jsou k dispozici Suity v hlavní budově (9, některé s kuchyňským koutem).

Sport

Sport a zábava:

- denní a večerní animační programy, živá hudba a show 3x týdně v plážové restauraci
- kulečník, stolní tenis, plážový volejbal, šachy
- za poplatek: Live SPA Wellnes Club, centrum zdraví, sauna, jacuzzi a masáže, potápěčské centrum Sinai Divers,
aquacentrum: banán, motorové čluny, windsurfing

Výlety


Pro nezapomenutelnou dovolenou si již nyní můžete vybrat z naší nabídky výletů!
Nabídka výletů

Pro děti

Maxi CK dětský klub v hotelu Ghazala Gardens, dětské hřiště, dětský bazén, dětské kino a diskotéka, all inclusive pro děti s polopenzí do 12 let.

Stravování

Stravování:polopenze formou otevřeného bufetu podávaná v hlavní restauraci.
Hlavní restaurace:určená pro snídaně a večeře (mezinárodní kuchyně, bufet)
Tam Tam:orientální ? la carte, Bier Wagen: německá a švýcarská ? la carte, Da Franco: pizzerie, italská ? la carte, koka: čínská a japonská ? la carte, Ice Cream Corner: kavárna, Beach Bar: snack, BBQ, mořské plody, nápoje, osvěžující koktejly

Bary:Lobby Bar, Beach Bar, Pool Bar

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Letiskové poplatky

Základní cena nezahrnuje

  • Víza

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ETI, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Sharm El Sheikh
  • Místo dle CK: Na`ama Bay

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Ghazala Beach ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčských center Egypta je vzdáleno asi 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova. Z původní rybářské osady vzniklo v posledních deseti letech nejmodernější egyptské přímořské středisko s komfortem na světové úrovni. Sinajský poloostrov je jediná část Egypta ležící v Asii. Je lemováno pásem vysokých hor a překrásných údolí, které jej chrání před útokem severních větrů a vytvářejí z něj oázu slunce a koupání po celý rok. Významnou předností střediska jsou rozlehlé písčité pláže vhodné pro dospělé i děti a rovněž prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům s nejbohatší podmořskou florou a faunou v této časti světa. Letovisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších pěkných hotelích v egyptském stylu. K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu, diskotéky, kasina i noční kluby. Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená džíp safari do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Letovisko se člení do menších zálivů. Většina hotelů naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o hlavní turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, typických kaváren a obchodů včetně sportovního a zábavného vyžití a čarovné atmosféry, která má své kouzlo zejména ve večerních hodinách. Ostatní hotely se nacházejí v oblastech Sharm El Maya, Nabq Bay, Ras Um El Sid a Ras Nosrani Bay, která jsou tvořena hotelovým komplexem s bazénem, na který navazuje hotelová pláž.

,, Popis byl převzat z katalogu CK Eso Travel,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Ghazala Beach ****

Číslo zájezdu: 859060
Egypt, Sharm El Sheikh, Naama Bay

Všechny termíny a možnosti (1695)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 7.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
9 834 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 14.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
9 968 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 23.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 076 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 2.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 156 Kč
LM | Po slevě 27%
Letecky
Praha 7:30
Po 16.4 – Po 30.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 479 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 7.5.2018
jednolůžkový bungalov, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 667 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 23.4.2018
jednolůžkový bungalov, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 828 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 14.5.2018
jednolůžkový bungalov, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 882 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 7.5.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 882 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 2.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
10 909 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha 7:30
Po 26.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 989 Kč
SLM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
11 124 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 16.4 – Po 30.4.2018
jednolůžkový bungalov, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
11 231 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
11 366 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.4 – Pá 11.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 344 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 7.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
11 634 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 26.3 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
11 742 Kč
SLM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 7:30
Po 2.4 – Po 16.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
11 742 Kč
LM | Po slevě 14%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 8.6 – Pá 22.6.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 721 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
10 748 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
11 876 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 23.4.2018
2 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
12 118 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 26.3 – Po 9.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
12 145 Kč
SLM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 7:30
Po 16.4 – Po 30.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
12 172 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 1.6 – Pá 15.6.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
polopenze
11 070 Kč