Termín:
29. 7. – 5. 8. 2018
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Původní cena:
20 860  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Nedotčenou horskou přírodou Kavkazu plnou stád ovcí, horských řek a zapomenutých opevněných vesniček.

Poznámka:Datum odletu a příletu se může změnit o cca +/- 3 dny v závislosti na konečném letovém řádu.Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.

Technická náročnost

Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách

Fyzická náročnost

Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Program
1. až 1 den

Odlet z ČR, přílet Tbilisi/Kutaisi.Přílet do Kutaisi/Tbilisi. Následný přesun do centra Tbilisi, kde se ubytujete v malém hostelu s vlastní kuchyní. Příprava vybavení a nákup potravin před odjezdem do oblasti Tushetie. Večerní prohlídka města a ochutnávka gruzínských specialit a vín.

2. až 2 den

Přesun autobusem/maršrutkou do městečka Telavi, kde přesednete na terénní vůz. Odtud vyrazíte přes horský průsmyk Abano Pass cca 2900 m.n.m. (nejvyšší průjezdní bod celého Kavkazu) do malebné horské vesničky Upper Omalo, kde se nachází středověká pevnost Keselo. Po cestě se budou otevírat krásné výhledy na hřebeny kavkazských hor.

3. až 3 den

První, méně náročná etapa treku (cca 17-20km) vedoucí z Omala, přes nádhernou vesnici Dartlo, Vás zavede až do vesnice Chescho. Bude Vás čekat překonání horského hřebene s výhledy do rozlehlého údolí řeky Alazani. Spát budete ve stanech, připravíte si něco dobrého k jídlu. Večer si můžete vyprávět u ohně a čerpat energii na následující den.

4. až 4 den

Druhý den treku Vás provede malebnými horskými vesnicemi Parsma, Girevi a Chontio, které jsou protkané typickými strážními věžemi. Přes den bude možnost občerstvit se v některé z vesnic. Etapu zakončíte lehkým stoupáním pod horský průsmyk Atsunta Pass 3431m.n.m. do základního tábora, kde opět načerpáte síly na závěrečnou, nejtěžší etapu treku.

5. až 5 den

Následující den budete zdolávat přechod horského sedla Atsunta Pass ve 3431 m. n m., které spojuje historické gruzínské oblasti Tušetie a Chevsuretie. Tento den bude náročný, bez možnosti se občerstvit v guesthousu, jelikož budete celý den obklopeni pouze divokou přírodou kavkazských hor. Když budete mít štěstí, narazíte na pastevce s jeho stádem ovcí, který Vám nabídne kousek domácího sýru, nebo v horách neodmyslitelnou domácí pálenku Čaču. Kempovat budete opět u ohně s vlastní polní kuchyní pod Atsunta Passem.

6. až 6 den

Poslední a nejlehčí den treku budete klesat od Atsunta Pass. Červeně značená stezka Vás povede přes vesnice Ardoti, Mutso 1800 m.n.m. (středověká vesnice s velmi zachovalými strážními a obrannými věžemi). Zároveň si zde můžete prohlédnout i takzvané 'mrtvé domky', do kterých chodili místní umírat na nejrůznější nemoci jako TBC, mor, apod. Jejich ostatky jsou zde dodnes. Trek zakončíte ve vesnici Shatili, která je jedna z nejhezčích a nejvíce zachovalých v celé Gruzie (UNESCO). Zde budete mít možnost přespat v jedné z věží a načerpat tak středověkou atmosféru těchto obydlí (50lari/os.).

7. až 7 den

Odpočinkový den s přesunem autobusem/maršrutkou zpět do Tbilisi. Po cestě možnost zastavit na koupání u vodní přehrady Jinvali s pevností Ananuri. Večerní návštěva sirných lázní, kde budete moci zaslouženě zrelaxovat celé tělo po náročném programu v horách.

8. až 8 den

(Rezervní den v případě, že by se trek v horách protáhl.)Fakultativní výlet v okolí Tbilisi, koupaní u Tbilisi Sea, návštěva památek Tbilisi (kostel nejsvětější trojice, pevnost Narikala, Staré město, původní hlavní město Mtskheta, kostel Jvari s výhledem na soutok řek Aragvi a Mtkvari).V podvečer přesun na letiště a odlet do ČR z Kutaisi/Tbilisi.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Zpáteční letenka do Tbilisi/Kutaisi
  • ubytování dle programu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Cestovní pojištění
  • strava
  • vstupné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Gruzie

Gruzie horský trek Omalo – Shatili přechod hor oblasti Tushetie **

Číslo zájezdu: 862305
Gruzie

Všechny termíny a možnosti (1)