Termín:
14. 4. – 21. 4. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Vídeň
Strava:
bez stravy
Původní cena:
14 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Krásnou zimní horolezeckou expediční tůru zažijete při dobrodružném skialpinistickém výstupu na pětitisícový Kazbeg 'Kazbek'. Výstup není nijak zvlášť technicky náročný a následný sjezd z vrcholu až do údolí Gergeti je nádherný. Protože zde velmi často sněží, je potřeba mít k dispozici místního průvodce, který zná dobré výstupové i sjezdové trasy. Části vrcholu jsou pokryty ledovcem, po kterém se za asistence našeho průvodce bezpečně přemístíte tak, aby se mohlo vyloučit riziko pádu do trhlin. V této historické oblasti Velkého Kavkazu zažijete úžasné zážitky nejen při výstupu na Kazbeg, ale také při aklimatizačních tůrách, které před samotným výstupem absolvujete. Oblast Velkého Kavkazu je neustále zahalována vydatným sněžením a nabízí tak dech beroucí panoramatické výhledy na několik okolních vrcholů, které přesahují výšku 5000 m.n.m.

Technická náročnost

Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách

Fyzická náročnost

Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Program
1. až 1 den

Odlet z ČR do Tbilisi 'Kutaisi'. Transfer do lyžařského střediska Gudauri. Ubytujeme se v hotelu Gudauri, kde se připravíme na další den. Seznámíme se s detailním programem výstupu a zkontrolujeme a případně upravíme výbavu. Společná večeře.

2. až 2 den

V oblasti lyžařského střediska Gudauri začneme s aklimatizačními výstupy, nacvičíme základní techniky potřebné pro výstup a budeme se věnovat lavinové prevenci. Večeře, nocleh v hotelu.

3. až 3 den

Transfer mikrobusem do Kazbegi a dále do vesnice Gergeti, odkud nás opět čekají aklimatizační výstupy a nácviky technik pro výstup v oblasti Kazbegi. Odpočinek, večeře, nocleh v hotelu.

4. až 4 den

Z vesnice Gergeti se již po trase vydáme na lyžích na Bethlemi hut '3680 m.n.m.'. Zde se ubytujeme, odpočineme si a přespíme v jednoduchých pokojích horské chaty 've spacácích'. Je možné zde využít kuchyňku na vaření, neteče zde však voda a netopí se.

5. až 5 den

Na náhorní plošinu ve výšce cca 4471 m nás čeká další náš výstup, po kterém se vrátíme zpět na stejnou chatu. Odpočineme si, navečeříme se a přenocujeme.

6. až 6 den

Časně ráno po snídani začneme s výstupem na Kazbeg, jehož vrcholu bychom měly dosáhnout po 10. hodině. Následuje slibovaný úžasný sjezd zpět na chatu, odpočinek, večeře, nocleh.

7. až 7 den

Jeden den jako rezerva v případě špatného počasí, nebo pro ty, kteří se na výšku pomaleji aklimatizují.

8. až 8 den

Ranní sjezd zpátky do Gergeti, občerstvení, odpočinek a transfer zpět do Tbilisi 'případně do Kutaisi'. Po cestě bude možná zastávka v Yago’s vine. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu, odpočineme si a na závěr se společně navečeříme. Nocleh v hotelu.

9. až 9 den

Transfer na letiště - odlet do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Ubytování v hotelu Tbilisi a Gudauri v chatách Kazbegi a chatě Bethlemi
  • Letenku Praha Tbilisi a zpět
  • Vnitrostátní dopravu z letiště do Tbilisi a zpět
  • Vnitrostátní dopravu do oblasti Kazbegi a na začátek výstupu
  • Pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  • Strava
  • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Kazbegi, Kazbek

Gruzie skialpinistický výstup na Kazbek a skitouring v oblasti Kazbegi

Číslo zájezdu: 847366
Gruzie, Kazbegi, Kazbek