Termín:
3. 5. – 20. 5. 2018
Počet dní:
18 (čt – ne)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
kombinovaná
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Vydejte se s námi poznat kulturu, historii a život v Nepálu, a následný okruh za přírodou, historií i tajemnou mystikou do Tibetu. Bohatý a nenáročný program během něhož spatříme nejvyšší vrcholy světa, poznáme život a kulturu místních lidí. Na vlastní oči uvidíme rituály zemřelých, jogíny, zaříkávače hadů...Pokud máte chuť a dostatek času zažijeme i skvělé třídenní nezapomenutelné safari, a kratší horský trek pod střechu světa do Namche bazaru a posvátného kláštera v Tengboche.Následující poznávací okruh po Tibetu Vám poodkryje tajemství této mýtické země. Rádi bychom Vám ho doporučili jako doplnění k některému z kratších treků v Nepálu. Nabízí se Vám tak srovnání obou, tak vzájemně propojených, kultur.

Více informací o programu

Poznejte Nepál a Tibet také jako země v podhůří hor a její kulturní a historické bohatství V rámci tohoto velmi pěkného a nenáročného programu, vhodného pro lidi dychtící po objevení neuvěřitelné kulturní rozmanitosti a dědictví těchto zemí, bez náročnějších horských treků. Máte možnost prohlídky Kathmandu, kde navštívíte Durbar Square, královský palác, zlatý chrám, palác boha Šivy a bohyně Parváti a sídlo živoucí bohyně Kumari. Navštívíme Bakhtapur, kde se dostane do opravdového středověku, město které se za poslední století opravdu mnoho nezměnilo a řada domů je stále bez připojení na elektřinu, vodu a podobně. Pohodlně vyjedeme na Nagarkotskou vysočinu s fantastickým výhledem na nedaleký Himalaj. Dále pak město Pokhara (900 m), město zeleně a příjemného klimatu. Kouzelné okolí nabízí kratší pěší výlety (etnografické a přírodopisné muzeum), výlet pěšky nebo na horských kolech k jezeru Phewa, odkud je vidět úchvatné panorama Himálaje s vrcholy Annapurna 8 091 m a posvátné hory Machapuchare 6 999 m.Tibet, známý také jako střecha světa, překoná představivost lidí na západě, jako žádné jiné místo na světě. Po staletí byl považován za zakázanou zemi. Cesty do legendárního města Lhasa, zvaného také trůn bohů, často končily neúspěchem. Vetřelci byli chyceni a posláni zpět domů. Dokonce i Sven Hedin, přední dobrodruh a objevitel Himálaje, nikdy neviděl Potalu, bývalý domov Dalai Lamy. Jen málo zpráv od nebojácných cestovatelů se někdy dostalo do vnějšího světa. Jednalo se obvykle o mystické příběhy z božské země. Invaze do Tibetu ze strany čínských ozbrojených sil a jejich ´mírové osvobození´změnilo úplně všechno. Desítky tisíc Tibeťanů museli uprchnout z vlasti a najít exil v Indii, Nepálu a na Západě. Ani film ani kniha nemůže nahradit návštěvu Tibetu. Existuje jen několik dalších míst, které se mohou rovnat kouzlem a přitažlivostí této záhadné zemi. Poznávací okruh po Tibetu je nezapomenutelným zážitkem. Rozkládá se na ploše rovnající se zhruba střední Evropě a je položen více než 4900 m nad mořem. Některé z největších řek v Asii, včetně Brahmaputry, Mekongu, a Gangy, mají své prameny taktéž v Tibetu.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Odlet z Prahy do Kathmandu

2. až 2 den

Po příletu do Kathmandu přesun na hotel, ubytování v hotelu, oběd a v podvečer prohlídka Thamelu, výlet do jednoho z center Tibetského Budhismu Swayambunath, po návratu nás čeká společná večeře, tradiční nepálský Dal Bhat.

3. až 3 den

Odjezd/odlet do Pokhary, dle času příjezdu nebo příletu odpolední procházka po městě a k jezeru, možná projížďka lodí po křišťálově čistém jezeře Phewa lake. Večer si určitě nenecháme ujít v Pokhaře, pro Nepál, doslova lázeňském letovisku.

4. až 4 den

celodenní program v okolí města Pokhara, prima jsou vyjížďky na kole nebo pěší túra v okolí jezera, program si zvolíte po domluvě s průvodcem. Čeká nás také návštěva fantastické Gupteswar Gupha chrámu a jeskyně s podzemním jezerem a Ďábelským vodopádem

5. až 5 den

Odjezd / Odlet od Kathmandu, odpoledne návštěva hlavního Náměstí Durbar Squar, s královským palácem a řadou hinduistických chrámů. V podvečer příprava na Cestu do Tibetu

6. až 6 den

Káthmándú - Nyalam (3750 m) - 156 km.Odjezd z centra Káthmándú v ranních hodinách Po cca. čtyřech hodinách jízdy se dostaneme do Kodari (Čínsko/ Nepálská hranice). Dále budeme pokračovat do Zhangmu, odkud po absolvování pasových formalit dojedeme až do Nyalam. Přenocování v hotelu.

7. až 7 den

Nyalam - Lhatse (3900 m) - 244 km.Po dvou hodinách jízdy z Nyalam vyjedem až na průsmyk Nyalam Pass (3800 m) s výhledem na Jugal Himal. Dále pokračujeme přes Lalung La (5050 m), kde nás uchvátí výhledy na Mt. Langtang (7245 m), Mt. Xixipangma (8013 m), Mt. Lakpa (6980 m), Mt. Makalu (8464 m), Mt. Everest (8850 m), MT. Lhotse (8516 m) a Mt. Cho Oyu (8201 m). Přenocování v hotelu

8. až 8 den

Lhatse - Shigatse (3900 m) - 248 km.Lhatse je 3 hodiny daleko od sedla ve výšce 5220 m, odtud dále pokračujeme až do Shigatse, místo, kde nalezneme slavný klášter Tashilumpo, sídlo Panchen Lámy až do jeho smrti v roce 1989, s obrovskou malbou Thankamna na jeho stěně. Ta je krásně vidět na sever od silnice. Přenocování v hotelu.

9. až 9 den

Shigatse - Gyantse (3950 m) - 90 km V dopoledních hodinách návštěva kláštera Tashilumpo a tržiště v Shigatse. V odpoledních hodinách odjezd do Gyantse. Gyantse je malé městečko kypící životem plné historie. Leží 264 km na jihozápad od Lhasy na severním břehu řeky Nyang Chu. Ve 15. století bylo hlavním městem malého království. Navštívíme klášter Phalkor a stupu Khumbum. Přenocování v hotelu.

10. až 10 den

Gyantse - Lhasa (3650 m) Po zhruba osmi hodinách jízdy se dostanete do Lhasy. Do cesty se nám však postaví průsmyky Karo La (5010 m) a Kamba La (4794 m). Karo La se vypíná mezi dvěma vznešenými horami Nozing Khanga La (7223 m) a Ralung (6236 m). Během jízdy uvidíte Yamdrok Tso (tyrkysová jezera). Po překonání Kamba La už vidíme na severu údolí Lhasa Valley. Budeme také muset překonat řeku Brahmaputru. Příjezd do Lhasy. Ubytování v hotelu.

11. až 12 den

proslulý palác Potala i palác Nobrulinka. Prohlédnete si chrám Jokhang, a budem pokračovat na Barkhor bazar. Neméně zajímavé jsou i chrámy Drepung a Sera. Nocleh v hotelu.

13. až 13 den

Lhasa – Káthmándú. Po snídani transfer na letiště, odlet do Kathmandu přistání očekáváme zhruba v 9:00 Nepálského času. Let Lhasa / Kathmandu trvá jednu hodinu a deset minut. Pokud nám bude přát počasí, uvidíme během letu řeku Yarlung Tsangpo River, jezero Lake Yamdrok a vrcholy, Mt. Kanchenjunga (8586 m) a Mt. Makalu (8463 m) a Mt. Everest (8850 m).

14. až 15 den

Bakhtapur, Středověké královské město, které si až do konce minulého století zachovalo svou uzavřenost, díky níž se od dob středověku prakticky nezměnilo, najdeme zde patrně největší koncentraci historických památek v Nepálu vůbec. Na oběd se přesuneme do oblasti Nagarkotské vrchoviny. Fantasticky položené vesnice na vrcholu hřebene této vrchoviny, krajina je tu malebně poseta nekonečnými terasovými políčky na pěstování rýže a a dalších plodin. Ubytováni jsme na úplném vrcholu jednoho z hřebdenů Nagarkotské vrchoviny, kam se pohodlně dostaneme mikrobusem. Hotel nám skvěle slouží jako rozhledna, protože z jeho střešních teras je fantastický výhled do všech stran, ale především k nedalekým Himalájským vrcholům. Je odsud vidět Mt Everest, Annapurna i Langtang Lirung Čekají nás dvě kratší pěší túry do okolí borovicovými háji a po terasovitých polích, využijme, že tu potkáme jen velmi málo zahraničních turistů. Při cestě zpátky přesuneme do Pashupatinathu, kde můžete vidět tradiční rituál pohřbívání na ghátech.

16. až 16 den

Kathmandu den určený k fakultativním výletům, jako je vyhlídkový let k M. Everestu, odpoledne dojedeme do Boudhanathu, kde se nalézá obří stúpa a je dalším centrem tibetského Budhismu v Kathmandu.

17. až 17 den

Kathmandu, volno, nákupy suvenýrů, balení. Odpoledne transfer na letiště a odlet do ČR

18. až 21 den

Fakultativní výlet: 17. Den Brzy ráno přesun busem na jih do Lumbini, známého jako rodiště Budhy (prince Siddhartha) a jednoho ze čtyř nejposvátnějších míst Budhismu vůbec. Navštívíme posvátný kruhový háj, zbytky chrámu královny Mají, uvidíte i sloup krále Ašóky a posvátný kámen, který určuje přesné místo narození Budhy.18. Den Přesun busem do Chitwanu a džípem do kempu na okraji džungle, ubytování v příjemných bungalovech, Případně hotelu19. Den Safari v džungli, člunem a pěšky se znalým průvodcem možno i na tradičních dlabaných domorodých kánoích. Pozorování nosorožců, antilop atd. Návrat do campu. Odpoledne odjezd na safari na hřbetech slonů, vyhledání a pozorování vzácných nosorožců, antilop, opic, divokých prasat, při trošce štěstí i levhartů, tygrů a jiné exotické zvěře. Už jste někdy zažili pocit při společném koupání se slony?20. Den Půldenní safari, pozorování zvěře a exotického ptactva. Uvidíte také domorodé vesnice v Terai a poznáte přírodní život domorodých obyvatel. Návrat busem do hotelu Kathmandu. Odpočinek, relaxace. Cena programu 7270Kč

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu z Prahy do Kathmandu, z Lhasy do Kathmandu a zpět do Prahy
 • pozemní dopravu Nepálu a Tibetu
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • Ubytování dle programu
 • poplatky za vstup do národních parků a rezervací
 • realizaci programu dle rozpisu
 • Pojištění CK proti úpadku
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • Víza do Nepálu a Číny (Tibetu)
 • ostatní stravu
 • vstupné do památkových objektů

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Nepál, Tibet

Himálájská království Nepál a Tibet, nenáročná turistika ***

Číslo zájezdu: 785350
Čína, Nepál, Tibet, Nepál