Termín:
11. 7. – 29. 7. 2018
Počet dní:
19 (st – ne)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 22 000 km, vlaky a busy 2500 km, loděmi 100 km, pěšky 7x 4-15 km (volitelně) Počasí: vzduch 23-34 °C, voda 20-24 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Tokio - Wakkanai. Let nad Sibiří do Tokia, přelet na Hokkaidó do nejsevernějšího města Japonska - Wakkanai.

3. až 4 den

Wakkanai - Riširi. Wakkanai: 360° vyhlídka z rozhledny na severní Hokkaidó a za jasných dní i do Ruska na Sachalin. Brána ledu a sněhu, Památník Devíti paní - připomínky japonské přítomnosti na Sachalinu. Lodí na ostrov Riširi, 1721 m vysoký vulkán. Turistika, popř. cykloturistika v N.P.: možnost výstupu na vrchol, jezera, přírodní venkovní i vnitřní termály.

5. až 6 den

Riširi - Rebun - Wakkanai. Lodí na sousední ostrov Rebun, s mírněji zvlněným reliéfem, kvetoucími alpinkami (na 300 druhů) a ideálními podmínkami pro turistiku. Vyhlídkové vrchy, útesy s travinami a trpasličími bambusy, opuštěné skalnaté pláže a rybářské přístavy. Návrat lodí do Wakkanai.

7. až 8 den

Asahikawa - N.P. Daisecuzan. Přejezd na jih. Asahikawa - druhé město ostrova: exkurze v palírně sake. Největší japonský národní park Daisecuzan v geografickém středu Hokkaidó. Sopky, horké prameny, jezera, vodopády a lesy. Lázně Asahidake, lanovkou pod nejvyšší horu - Asahidake (2290 m), možný výstup na vrchol, turistika po okolních vulkánech.

9. den

Sapporo. Hlavní město Hokkaidó - Sapporo: „ledový“ bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.

10. až 11 den

Tomakomai - Noboribecu - Tója. Noboribecu Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Vulkanický národní park Šikocu-Tója: kalderové jezero Tója-ko, Šówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan: vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru.

12. až 13 den

Tója - Hakodate - Tokio. „Brána Hokkaida“ Hakodate: lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku, ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin. Po nejnovější trati šinkansenu (od 26.3. 2016) a tunelem Seikan (53 850 m), do r. 2016 nejdelším na světě, pod mořem na ostrov Honšú. Rychlý přejezd celou jeho severní polovinou zvanou Tóhoku nejrychlejší linkou šinkansenu do Tokia.

14. den

Tokio. Šok z téměř 40 milionové metropole Japonska: Vstupní most Nidžúbaši do císařského paláce, mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara nebo jiný program dle domluvy.

15. až 16 den

Tokio - Fudžisan - Kawagučiko. Autobusem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5. stanici (2305 m). Pěšky na 7. stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska - Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě (v provozu od 2011).

17. den

N.P. Fudži-Hakone-Izu - Tokio. Přejezd do lázní Hakone. Jízda zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na majestátní Fudži. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Návrat do Tokia.

18. až 19 den

Tokio - Praha. Den v Tokiu s prohlídkou města: Asakusa - chrám Sensódži, Nebeský strom - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa - (634 m) z r. 2012 aj. Možnost účasti na večerním ohňostroji nad řekou Sumidou - nejstarším (již od r. 1733) a jednom z největších a nejsledovanějších (1 mil. diváků) ohňostrojů na světě. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži), Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tokia a přelet Tokio - Wakkanai včetně tax a poplatků, lodě na ostrovy Riširi a Rebun, po trase vlaky (včetně vysokorychlostního expresu šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: tzv. business a turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, ryokan - japonský styl se spaním na zemi (1-2x), horská chata s hromadným spaním na palandách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 14 400 Kč. Na horské chatě (1x) není možný, v ryokanech nelze zaručit. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně (na japonský způsob).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Asahikawa, Riširi, Wakkanai

HOKKAIDÓ - NEZNÁMÉ JAPONSKO A VÝSTUP NA FUDŽI

Číslo zájezdu: 885210
Japonsko, Asahikawa, Hokkaidó

Všechny termíny a možnosti (1)