Hotel Alem

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Baško Polje

4/5

Hotel Alem

    Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Baško Polje
Výhody nabídky
 • NOVĚ - letecky do Splitu + transfer do hotelu
 • Blízko živého střediska Baška Voda.
 • Nápoje k večeři v ceně.
 • 1 dítě do 12 let zdarma.
Letovisko

Baško Polje
Praha: 1 075 km, Brno: 930 km, Bratislava: 840 km

Umístění

Hotel leží v malém středisku Baško Polje, které je spojeno přímořskou promenádou se střediskem Baška Voda.

Pláž

Oblázková pláž proložená betonovými platy je od hotelu vzdálena cca 50 m. Pozvolný vstup do vody, vhodné i pro menší děti.

Hotel

Hotelový komplex je tvořen hlavní třípatrovou budovou bez výtahu a jednopatrovými pavilony depandancí, které leží v hustém lesoparku. Recepce s trezory, směnárna, hotelová restaurace, kavárna.

Pokoje

Jednoduše zařízené Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky v hlavní budově, nebo v depandance mají vlastní sociální zařízení (koupelna, WC) a balkon na mořskou stranu (za příplatek) nebo na hory.

Stravování

Polopenze plus formou bufetu v hotelové restauraci. K večeři 2 dcl piva nebo vína, vody nebo minerálky.

Rekreace

Stolní tenis, potápěčské centrum (za poplatek) dětské hřiště a hřiště na míčové hry.
V nedalekém letovisku Baška Voda je možné vidět několik historických památek jako barokní kostel sv. Vavřince nebo kostel sv. Mikuláše.

Informace

Parkování zdarma.
Jednolůžkové pokoje na vyžádání.
Pes povolen na vyžádání, platba na místě 10 EUR/den.
Dětská postýlka na vyžádání pro děti do 3 let.

Základní cena zahrnuje

 • ubytování na příslušný počet nocí
 • vybraný typ dopravy a stravování
 • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Střední Dalmácie, Baško Polje

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Alem Hotel a Depandance **
Typ pláže: oblázková
Vzdálenost od pláže: 50 m
Všechny zájezdy do  Alem Hotel a Depandance

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 600 624
dnes 8–20 h

Hodnocení

4/ 5 54 recenzí

Ewa srpen 2023
Alem Hotel a Depandance **, Chorvatsko, Střední Dalmácie, Baško Polje
Hotel Alem. Katastrofa... celá recenze

Alena září 2020
Alem Hotel a Depandance **, Chorvatsko, Střední Dalmácie, Baško Polje
Alena. byli jsme zde v roce 2o20 a musíme říci super dovolená. Ubytování skromné, ale úložný prostor byl, sprcha a toaleta byla v pořádku... celá recenze

Dag červen 2022
Alem Hotel a Depandance **, Chorvatsko, Střední Dalmácie, Baško Polje
Dagmar Hergottova. Jeli jsme sem vlakem s Regiojet a hotel je cca 2km od pristavu a komercnich plazi, chteli jsme polopenzi, bez lidi a v prirode. Ma... celá recenze

Hodnocení cestovatelů na webu Tripadvisor

Lokalita

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Chorvatsko - více informací