Termín:
10. 2. – 17. 2. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 1:35
Strava:
all inclusive
Původní cena:
14 480  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Středisko

Marsa Alam

Poloha

Hotelový komplex s nádechem arabské architektury obohacené o moderní detaily se nachází přímo u pláže. Vzdálenost od letiště Marsa Alam je cca 40 km. V blízkosti hotelu je minimarket. V této oblasti jsou ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.

Vybavení

Hotel tvoří nízké budovy obklopené zelení a hlavní budova s lobby, recepcí a hotelovou restaurací. Je zde rybí a la carte restaurace (není součástí all inclusive), bar na recepci, u bazénu a na pláži (součást all inclusive), internet (za poplatek), obchod se suvenýry, dětské hřiště, kadeřnictví. Uprostřed komplexu se nachází velký bazén pro dospělé (v zimě vyhřívaný) a dětský bazén. Lehátka, slunečníky a osušky u bazénu zdarma.

Sport a zábava

Stolní tenis, posilovna a plážový volejbal zdarma; za poplatek je kulečník, sauna, masáže. Večerní animace pro dospělé, diskotéka, je zde potápěčské centrum.

Ubytování

Pěkné účelně zařízené standardní pokoje s příslušenstvím a s možností až dvou dětí na společné přistýlce jsou vybaveny klimatizací, telefonem, SAT TV, fénem, trezorem zdarma, minibarem a balkonem nebo terasou s výhledem do zahrady nebo do okolí. Na vyžádání a za příplatek lze zajistit pokoje s výhledem na bazén, pokoje na mořskou stranu, rodinné pokoje s možností až dvou přistýlek nebo propojené pokoje.

Stravování

Program all inclusive mj. zahrnuje plnou penzi bufetovým způsobem, nealkoholické a místní alkoholické nápoje v době od 10:00 do 22:00 v místech určených hotelem, snack, kávu, čaj.

Pláž

Přímo u hotelu je písčito-oblázková pláž, vstup do moře přes korálový útes (doporučujeme boty do vody). Vhodné pro potápění a šnorchlování (korálové útesy v blízkosti). Lehátka, slunečníky a ručníky jsou zdarma.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Marsa Alam
  • Místo dle CK: Marsa Alam
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Blue Reef Resort ****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

20 uživatelů

Pořadí

51. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Marsa Alam

Poslední komentář

22.12.2017 | kemlink
Datum pobytu: prosinec 2017
pokud chcete navštívit tento hotel, tak si pospěšte, mi, účastníci zájezdu, jsme se shodli, že s tímto přístupem dlouho nevydrží

Nejnovější recenze

5
28.7.2017 | KATY
Datum pobytu červenec 2017
5/5 - Úžasné
CELKOVÝ DOJEM JE VELICE POZITIVNÍ..VŠEM DOPORUČUJI.JE TAM ZÁBAVA A ZÁROVEŇ I KLID.VHODNÉ PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE.KRÁSNÁ DOVOLENÁ
2
7.7.2017 | Pivný Miroslav
Datum pobytu květen 2017
2/5 - Horší
Jedte jinam:)
4
21.11.2016 | umpalumpka
Datum pobytu listopad 2016
4/5 - Skvělé
Jak říká klasik: S dobrou partou třeba na Sibiř :-) Hotel nenadchne ani neurazí. A bacha na Poláky :-)

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Hotel BLUE REEF RESORT ****

Číslo zájezdu: 851135
Egypt, Marsa Alam

Všechny termíny a možnosti (52)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha 17:30
So 10.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 490 Kč
LM | Po slevě 28%
Letecky
Praha 17:30
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 990 Kč
LM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 17:30
So 10.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 990 Kč
LM | Po slevě 40%
Letecky
Praha 17:30
So 17.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
15 990 Kč
LM | Po slevě 41%
Letecky
Praha 17:30
So 24.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Praha 17:30
So 17.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
10 990 Kč
LM | Po slevě 25%
Letecky
Praha 17:30
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
16 990 Kč
Po slevě 42%
Letecky
Praha 1:35
So 10.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 480 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Praha 17:30
So 3.3 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Praha 17:30
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 490 Kč
LM | Po slevě 31%
Letecky
Praha 1:35
So 24.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha 17:30
So 10.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 26%
Letecky
Praha 1:35
So 17.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 980 Kč
LM | Po slevě 17%
Letecky
Praha 17:30
So 17.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
LM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 1:35
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 970 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 1:35
So 10.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 970 Kč
LM | Po slevě 37%
Letecky
Praha 1:35
So 17.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
17 970 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Praha 17:30
So 24.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 480 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 17:30
So 17.2 – So 24.2.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 480 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha 1:35
So 3.3 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 480 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 1:35
So 10.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, výhled na bazén, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 480 Kč
LM | Po slevě 30%
Letecky
Praha 17:30
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
12 490 Kč
Po slevě 26%
Letecky
Praha 17:30
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 622 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha 1:35
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 622 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha 17:30
So 3.3 – So 17.3.2018
2 lůžkový pokoj, Standard, výhled na moře, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 970 Kč
LM | Po slevě 36%