Hotel Marko Polo by Aminess

  Chorvatsko, Chorvatské ostrovy, Korčula, Korčula město

4/5

Hotel Marko Polo by Aminess

    Chorvatsko, Chorvatské ostrovy, Korčula, Korčula město
Popis

Krásný ostrov Korčula se nachází mezi ostrovy Hvar a Lastovo. Je dlouhý 47 km a 6–8 km široký. Ostrov má velmi příjemné klima a vysoký počet hodin slunečního svitu, průměrně 3000 hodin ročně. V létě zde nikdy nepanují nesnesitelná horka, neboť od moře vanoucí vítr stále ochlazuje vzduch. Proto také je Korčula nejsvěžejším místem celé Dalmácie. Pobyt na Korčule slouží nejen k rekreaci a odpočinku, ale také k léčebným účelům. Moře, slunce, lesy, hory a čistý mořský vzduch přispívají ke zlepšení léčby astmatických onemocnění. Mořské lázně a léčebné město Korčula má bohatou historii, jejíž kořeny sahají až do 4. století př. n. l., kdy město založili dávní Řekové. Dnešní podobu získalo až ve 14. a 15. století. Historické jádro města je vystavěno na nevelkém poloostrově, který mezi ostrovem a pevninou vytváří úžinu širokou pouze 1270 m. Najdeme zde mnoho památek z benátské doby, tou nejznámější je rodný dům největšího cestovatele všech dob Marka Pola, který se zde před více než 700 lety narodil. Pro svá středověká náměstí, kostely a paláce získalo město přízvisko „malý Dubrovník“.
Hotel Marko Polo by Aminess se nachází na kopci blízko centra města. Hotel disponuje recepcí, výtahem, klimatizovanou restaurací, kavárnou, aperitiv barem, restaurací, TV místností, wellness, fitness centrem, salonem krásy, venkovním bazénem a vnitřním bazénem se sladkou vodou, barem u bazénu, konferenční místností, zábavou pro děti, Wi-Fi zdarma. Parkování u hotelu (za poplatek, omezený počet parkovacích míst, další parkovací místa jsou u vedlejšího hotelu Liburna).
Zvířata povolena za poplatek.

Pláž

Oblázková. Vzdálena 50 m.

Ubytování

Všechny pokoje mají SAT/TV, telefon, minibar, fén, trezor, klimatizaci, Wi-Fi.
Typy pokojů:
Standard - dvoulůžkový pokoj, bez balkonu a není zde možnost přistýlky.
Comfort - dvoulůžkový pokoj, bez balkonu, orientovaný na mořskou stranu, s možností přistýlky.
Comfort - dvoulůžkový pokoj, bez balkonu, s možností přistýlky.
Superior junior suite - dvoulůžkový apartmán, má manželskou postel nebo oddělené postele, pohovku v obýváku (lze použít jako přistýlku pro 1 osobu) a lodžii.
Dětská postýlka pro dítě do 3,99 let zdarma na vyžádání.

Stravování

Polopenze formou švédských stolů.

Další informace

K dispozici jsou tenisové kurty, půjčovna kol, vodní sporty, minigolf, dětské hřiště.
Možnost seniorské slevy (65+) ve vybraných termínech (slevy nelze kombinovat, bližší informace na dotaz).

Hlavní výhody

Bazén, kvalitní ubytování i polopenze formou švédských stolů.

Doprava

Vlastní.
Autobusová doprava na dotaz pro skupiny alespoň šesti osob.

Základní cena zahrnuje

  • 7x nebo 14x ubytování s polopenzí formou švédských stolů, asistenční služby delegáta, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • Domácí zvíře (cena za den, platba na místě) 20 €, parkování (cena za den, platba na místě) 3 €.
  • Pojištění léčebných výloh, připojištění storna, pojištění rozšířených asistenčních služeb Auto+ do 100 tis. ,

Informace o zájezdu

Pořadatel: Kellner Písek, s.r.o., IČ 26049538.
Lokalita dle pořadatele: Korčula, Korčula

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Marko Polo Hotel Aminess ****
Typ pláže: písčito - oblázková, oblázková
Vzdálenost od pláže: 130 m
Všechny zájezdy do  Marko Polo Hotel Aminess

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 593 252
dnes 8–20 h

Hodnocení

3. nejlepší hotel v destinaci Korčula

4/ 5 1 recenzí

petr srpen 2017
Marko Polo Hotel Aminess ****, Chorvatsko, Korčula, Korčula město
Marko Polo. Jen dvě vady - pokoje bez balkonů, tedy veliký problém sušit plavky a ručníky a ukrutně daleká vzdálenost od letiště v Dubrovníku ... celá recenze

Hodnocení cestovatelů na webu Tripadvisor

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Chorvatsko - více informací