Termín:
25. 11. – 9. 12. 2017
Počet dní:
15 (so – so)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha
 • Nachází se přímo v centru Hurghady, ve čtvrti Sakkala
 • Centrum nabízí bohatý noční život, je zde mnoho příležitostí k zábavě
 • Cca 200 m od hotelu je krásný přístav Hurghada Marina s velmi pěknou promenádou, kterou lemují kavárny a restaurace
 • Letiště Hurghada cca 15 km
Pláž
 • Písčito-oblázková pláž je cca 100 m
 • Je oddělena místní komunikací
 • Klienti mohou navštívit také další pláž, vzdálenou cca 100 m od hotelu (oddělena místní komunikací) a je přístupná pouze za poplatek
 • Sprchy a WC
 • Lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC
 • Telefon, SAT-TV
 • Minibar za poplatek
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
Popis
 • Recepce
 • 1 restaurace a 2 bary
 • Nákupní galerie
 • Bezpečnostní schránka na recepci za poplatek
 • 2 bazény, 1 s částí pro děti
Internet
 • V centru Hurghady je možné využít internetové připojení
Sport a zábava
 • Zdarma: plážový volejbal
 • Za poplatek: kulečník, masáže, vodní sporty
Stravování
 • Polopenze formou bufetu

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • ubytování na příslušný počet nocí
 • vybraný typ dopravy a stravování
 • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Blue Style, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Hurghada
 • Místo dle CK: Hurghada
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Sea Garden ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčito - oblázková
Vzdálenost od pláže: 100 m

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

56. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada

Poslední komentář

29.3.2013 | Vera
Datum pobytu: 1.3.2013
Byla jsem velmi spokojena a rada se do tohoto hotelu vratim.

Nejnovější recenze

4
29.3.2013 | Vera
Datum pobytu 1.3.2013
4/5 - Skvělé
Byla jsem velmi spokojena a rada se do tohoto hotelu vratim.
4
16.3.2013 | Mirek Janus-Liberec
Datum pobytu 1.10.2012
4/5 - Skvělé
Spokojenost, vlídné počasí, sluníčko, koupání. Dobrá cena pro důchodce!!!!

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Hotel Sea Garden ***

Číslo zájezdu: 846022
Egypt, Hurghada, Sakkala

Všechny termíny a možnosti (3230)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 27.1 – So 10.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 890 Kč
Letecky
Praha
St 7.2 – St 21.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 890 Kč
Letecky
Praha
So 3.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 890 Kč
Letecky
Praha
So 2.12 – So 16.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 990 Kč
Letecky
Praha
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 990 Kč
Letecky
Praha
St 6.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
11 990 Kč
Letecky
Praha
St 14.2 – St 28.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
12 290 Kč
Letecky
Praha
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
12 290 Kč
Letecky
Praha
St 7.2 – St 21.2.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 390 Kč
Letecky
Praha
So 3.2 – So 17.2.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 390 Kč
Letecky
Praha
So 27.1 – So 10.2.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 390 Kč
Letecky
Praha
St 6.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 490 Kč
Letecky
Praha
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 490 Kč
Letecky
Praha
So 2.12 – So 16.12.2017
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 490 Kč
Letecky
Praha
So 3.2 – St 14.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
12 dní
polopenze
11 190 Kč
Letecky
Praha
St 14.2 – St 28.2.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 790 Kč
Letecky
Praha
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
polopenze
12 790 Kč
Letecky
Praha
So 6.1 – So 20.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
12 990 Kč
Letecky
Brno
So 26.5 – So 9.6.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Brno
So 1.9 – So 15.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Brno
St 29.8 – St 12.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Brno
Po 27.8 – Po 10.9.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Brno
So 9.6 – So 23.6.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Brno
So 2.6 – So 16.6.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč
Letecky
Ostrava
St 19.9 – St 3.10.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
polopenze
13 090 Kč