Termín:
2. 10. – 7. 10. 2018
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

NAPŘÍČ POLSKEM = TO NEJHEZČÍ Z POLSKA
Zveme vás do míst, kde se psala polská historie, za památkami, které jsou dnes zapsány na seznamu UNESCO a které jsou skutečně tím nejlepším, co může Polsko nabídnout. Poznáte historická města Poznaň, Wroclaw, Hnězdno, Toruň, mohutný křižácký hrad Malbork, přístavy na Baltu Gdyni a Gdaňsk, pláže a písečné duny, kde si budete připadat jak na Sahaře. Polsko má nejen bohatou historii, ale i bohaté památky a tradice.

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Odjezd ráno, první místo, které v Polsku navštívíme, je Wroclaw (Vratislav) - jedno z nejkrásnějších polských měst - "město sta mostů" - nádherné náměstí s radnicí, měšťanské domy Jeníček a Mařenka, Tumský ostrov s katedrálou a kostely, Panorama bitvy u Raclavic - obrovská malba 15 x 144 m. Hala Stulecia (dříve Lidová hala) - nejslavnější dílo wroclawského modernismu, autorem Max Berg, jedna z prvních železobetonových konstrukcí na světě postavená na památku 100. výročí bitvy národů u Lipska. Popř. Szczytnický park s japonskou zahradou. Odjezd na nocleh.
2. den: Poznaň - Ostrów Tumski - nejstarší část města s katedrálou, která ukrývá náhrobek a pomník Měška I. a Boleslava Chrabrého a tzv. nové město, jeho centrum Stary Rynek s renesanční radnicí, památnými budovami, paláci a krámky. Gniezno (Hnězdno) - leží na sedmi pahorcích mezi jezery - první historické hlavní město Polska, katedrála s hrobkou sv. Vojtěcha. Odjezd na nocleh.
3. den: Toruň - městský skvost - jedinečný středověký urbanistický komplex s několika sty gotickými objekty, mezi nimiž je i rodný dům astronoma Mikuláše Koperníka. Kwidzyn - fantastický gotický komplex cihlových staveb - katedrály a hradu. Hrad Malbork (UNESCO), který patří k nejcennějším památkám gotické obranné architektury. V někdejším sídle křižáckého velmistra je nyní muzeum, kde je mimo jiné jedinečná sbírka jantaru. Nocleh.
4. den: Gdyně - Oceánografické a námořní muzeum, procházka po molu, Leba - přímořské letovisko, Slowinský národní park (UNESCO) - pohyblivé písečné duny. Nocleh.
5. den: Gdaňsk - město s tisíciletou historií nazývané kdysi Aurea Porta - zlatá brána Polska. Překrásné architektonické památky dodnes dokladují bohatou hanzovní historii města. Najdete zde historickou Královskou cestu, baziliku Nejsvětější P. Marie - největší cihlový chrám na světě i Žurav - ve středověku největší přístavní jeřáb v Evropě. V nedaleké Oliwě navštívíme katedrálu - perlu stavitelství s unikátními varhanami. Nocleh.
6. den: Bydgoszcz - Starý rynek, při řece Brda tzv. Bydhošťské Benátky s mlýny a špýchary. Świebodzin - 33 m vysoká socha Krista, větší než v Rio de Janeiru. Návrat pozdě večer.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

5x nocleh - hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.
5x snídaně
doprava - klim. bus
průvodce
povinné pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

večeře - nabídka před odjezdem

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Erika tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Dublin

IRSKO – ZEMĚ KELTSKÝCH TRADIC

Číslo zájezdu: 951863
Polsko, Irsko, Dublin

Všechny termíny a možnosti (1)