ISLAND 55+

Island, Keflavík

ISLAND 55+

  Island, Keflavík
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Tento zájezd jsme připravili především pro klientelu 55+. Na Island se pohodlně dostanete přímým letem z Prahy. Noclehy jsou zajištěny v komfortních chatkách nebo v penzionu (pokoje s WC, sprchou a povlečením). Doporučujeme přikoupit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami.

Během pohodového pobytu navštívíte jedny z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova. Nebude chybět světoznámý národní park Ţingvellir s kulturní a geologickou minulostí, na několik kroků se přiblížíte k pravidelně tryskajícímu gejzíru Strokkur a nedaleko pohlédnete do hlubin mohutného vodopádu Gullfoss. Budete mít možnost koupele v termálním bazénu pod otevřenou oblohou, uvidíte též nevšední krajinu severně od Reykjavíku s vodopády v lávě a na jižním pobřeží se přiblížíte k ledovcovému splazu Sólheimajökull.

Program zájezdu

1. den: Dovolená na Islandu začne odletem do Keflavíku. Po poledni je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Přesun na ubytování (4 noclehy).
2. den: Návštěva oblasti severně od Reykjavíku, kde se údolím řeky Grímsá dostaneme k nejvydatnějšímu horkému pramenu Islandu Deildartunguhver (vydatnost až 180 litrů za sekundu). Poblíž leží vzdělávací centrum Reykholt známé působením jednoho z největších islandských spisovatelů - Snorri Sturlussona. Odpoledne budeme moci obdivovat dva kouzelné vodopády v lávě Hraunfossar a Barnafoss a vystoupíme také na kráter Grábrók. V průběhu dne se vykoupeme v některém z místních termálních bazénů pod otevřenou oblohou. Návrat na nocleh.
3. den: Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.
4. den: Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.
5. den: Dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes včetně návštěvy čerstvého lávového pole z roku 2021 a odpoledne budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí (v termínu od 21. 4. bude laguna z důvodu údržby uzavřená, náhradní možnost koupání nabídneme v instrukcích k odjezdu). Odlet pozdě večer.
6. den: Přílet v časných ranních hodinách. Pozn.: Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Základní cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět vč. let. tax (přímý let)
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem na Islandu dle velikosti skupiny
 • 4x ubytování v chatkách nebo penzionu KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 4x snídaně
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné přibližně 6 000 ISK (tj. cca 50 EUR) a další výše neuvedené služby
 • případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp.
 • vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem
 • 1lůžkový pokoj se společným příslušenstvím, omezený počet
 • vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem
 • 4x večeře
 • připojištění
 • svoz z letiště Praha do Brna - min. 3 os.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Periscope travel s.r.o., IČ 08416435.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Keflavík
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 041 782
dnes 8–18 h

Island

Synonymem pro nádhernou nedotčenou přírodu je Island. Je zemí sopek a další vulkanické činnosti, kterou naznačují gejzíry a geotermální prameny. Typická jsou drsná pohoří, nejvyšší z nich jsou pokryta ledovci. Příroda je velmi drsná, a proto tolik obdivovaná. Místní obyvatelé se museli vyrovnat se silou naší planety i nepříznivým klimatem. Počasí na Islandu je ovlivněno Golfským proudem, je proměnlivé, vypadává hodně srážek, v zimě sněhových. Island je proslulý svou severskou architekturou, zejména v hlavním městě Reykjavíku. Island je obklopený nekonečným oceánem, jehož vlny brázdí největší savci této planety velryby a jehož pobřeží obývají tisíce rozmanitých ptáků.

Nezávazná objednávka

ISLAND 55+
  Island, Keflavík

Cena
29 800 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 041 782

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
29 800 Kč
příplatek za 4x večeře - osoba
0
4 000 Kč
příplatek za vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem - osoba
0
1 900 Kč
příplatek za vstup do Modré laguny včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem - dítě do 13 let
0
0 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
528 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
396 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 6 dní
0
790 Kč