ISLAND nejen pro 55+

Island, Reykjanes

ISLAND nejen pro 55+

  Island, Reykjanes
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Již tradiční poznávací zájezd na Island mimo hlavní sezonu. Převažující klientela je u obdobných zájezdů ve věku 55+. To nevylučuje možnost přihlášení se pro kohokoliv, kdo se chce na Island podívat v přijatelné cenové úrovni a to na více dnů, než jen na krátký eurovíkend.

Během pohodového pobytu (ubytování je na jednom místě) navštívíte mnohá z nejzajímavějších míst tohoto unikátního ostrova. Nebudou chybět:

 • světoznámý národní park Ţingvellir s kulturní a geologickou minulostí (UNESCO),
 • na několik kroků se přiblížíte k pravidelně tryskajícímu gejzíru Strokkur,
 • nedaleko pohlédnete do hlubin mohutného vodopádu Gullfoss,
 • budete mít možnost koupele v termálním bazénu pod otevřenou oblohou,
 • na sopečném poloostrově Reykjanes navštívíme čerstvé lávové pole z roku 2021
 • a na jižním pobřeží se přiblížíte k ledovcovému splazu Sólheimajökull.

Na Island se dostanete většinou přímým letem z Prahy (výjimečně s přestupem). Noclehy jsou zajištěny v komfortních chatkách (pokoje s WC, sprchou a povlečením). Doporučujeme přikoupit si vynikající večeře, často s islandskými specialitami.

Od poloviny srpna je obecně možnost spatření polární záře.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přímé lety r. 2023 jsou plánovány na večer; při letech s přestupem odlet během dne. Dovolená na Islandu začne příletem na letiště Keflavík. Transfer na ubytování.
2. den: Dopoledne si na sopečném poloostrově Reykjanes prohlédneme čerstvé lávové pole vzniklé při sopečné erupci v roce 2021. Poté je na programu prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku. Uvidíme mj. radnici, parlament, moderní kostel Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. V případě vhodných podmínek je možné z přístavu v Reykjavíku uskutečnit plavbu za velrybami. Návrat na ubytování.
3. den: Cestou po jižním pobřeží můžeme v dáli zahlédnout zasněžený vrcholek sopky Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu Seljalandsfoss, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme další vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skógá poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu Skógafoss. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme obdivovat skalní bránu a u městečka Vík vstoupíme na černou sopečnou pláž s čedičovou jeskyní. Na zpáteční cestě se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull.
4. den: Dnes nás čeká vrchol našeho islandského putování, tzv. zlatý trojúhelník. Nejdříve navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem Strokkur, který každých pět minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku Ţingvellir. V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska a byl zde v 10. století založen nejstarší parlament světa – Alţing. Kolem geotermální elektrárny Nesjavellir se vrátíme na nocleh.
5. den: Dopoledne navštívíme na poloostrově Reykjanes geotermální pole v Krísuvíku a následně budeme mít možnost vykoupat se v termálních lázních Modrá laguna – viz příplatek, nutno objednat při přihlášení, pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy odpoledne. Přílet ve večerních hodinách.Pozn.: Změna programu první a poslední den nebo pořadí dnů v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.

Základní cena zahrnuje

 • letenku Praha – Keflavík a zpět vč. let. tax ve výši 9 000 Kč
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem na Islandu dle velikosti skupiny
 • 4x ubytování v chatkách KOMFORT (2lůžkové pokoje s WC a sprchou) se snídaní
 • průvodce
 • cestovní pojištění Uniqa K10S (mj. na stornopoplatky nejen při onemocnění, ale také z důvodu nařízené karantény před cestou do zahraničí, dále léčebné výlohy a to vč. onemocnění COVID-19)

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné cca 17 000 ISK (tj. cca 130 EUR), tj. včetně plavby za velrybami a další výše neuvedené služby
 • případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp.
 • vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem
 • 1lůžkový pokoj
 • 3x večeře
 • vstup do Modré laguny pro děti do 13 let včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem

Informace o zájezdu

Pořadatel: Periscope travel s.r.o., IČ 08416435.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Reykjanes
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 268 673
dnes zavřeno

Island

Synonymem pro nádhernou nedotčenou přírodu je Island. Je zemí sopek a další vulkanické činnosti, kterou naznačují gejzíry a geotermální prameny. Typická jsou drsná pohoří, nejvyšší z nich jsou pokryta ledovci. Příroda je velmi drsná, a proto tolik obdivovaná. Místní obyvatelé se museli vyrovnat se silou naší planety i nepříznivým klimatem. Počasí na Islandu je ovlivněno Golfským proudem, je proměnlivé, vypadává hodně srážek, v zimě sněhových. Island je proslulý svou severskou architekturou, zejména v hlavním městě Reykjavíku. Island je obklopený nekonečným oceánem, jehož vlny brázdí největší savci této planety velryby a jehož pobřeží obývají tisíce rozmanitých ptáků.

Nezávazná objednávka

ISLAND nejen pro 55+
  Island, Reykjanes

Cena
32 800 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 268 673

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
32 800 Kč
příplatek za 3x večeře - osoba
0
3 000 Kč
příplatek za vstup do Modré laguny - včetně ručníku a 1 nápoje - nutné objednat předem - osoba
0
1 900 Kč
příplatek za vstup do Modré laguny včetně ručníku zdarma - nutné objednat předem - dítě do 13 let
0
0 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
290 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
180 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
150 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 5 dní
0
900 Kč