Termín:
16. 3. – 25. 3. 2019
Počet dní:
10 (so – po)
Počet nocí:
8
Doprava:
letecky
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Poznejte svatou zemi, odkud vzešla velká náboženství i kulturní tradice. Jordánsko a Izrael jsou země, kde se setkává křesťanství, židovství a islám, země Bible a neskutečných starověkých památek. Jsou to země, které mají takové geografické zvláštnosi jako je Mrtvé moře, kráter Ramon, Wadi Rum, města jako Jeruzalém, Jericho či Petru, země mimořádného mysticismu.

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Ammanu, nocleh.

2. den: Nejprve navštívíme Madabu – město mozaiek - slavné byzantské a Umayadské mozaiky. V řeckém ortodoxním kostele nejstarší dochovaná mozaiková mapa Svaté země. Hora Nebo – jedno z nejposvátnějších míst Jordánska, kde je údajně pohřben Mojžíš. Původně zde byl prvními křesťany postaven malý kostelík, který byl rozšířen v rozlehlý komplex. Přejezd do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu – prohlídka. Aqaba – nocleh.

3. den: Návštěva Wadi Rum – unikátní přírodní fenomén s bizardními skalními útvary v nádherné pouštní krajině – 2 hodinová projížďka džípy. Odjezd do Petry – nocleh.

4. den: Celodenní návštěva Petry (UNESCO) – nabatejské město vytesané do růžového pískovce před 2.600 lety. Přístupná tajemnou rozsedlinou (Siq) na jejímž konci se otevře úžasný komplex nabatejských hrobek s nejslavnější „pokladnici“ a s mimořádným celkem, kde se prolínají nabatejské a římské památky (amfiteátr, chrámy, paláce, „monastýry“). Fantastické vyhlídky. Odjezd do Ammanu.

5. den: Amman – návštěva Citadely a Archeologického muzea, krátká prohlídka nového Ammanu, poté Jerash – fantasticky zachované antické město – urbanismus jednoho z nejkrásnějších římských provinčních měst, která se zachovala na středním východě (brány, chrámy, hlavní ulice, lázně, fontány, amfiteátr...). Aljun – zázrak přírody a geniality středověké arabské vojenské architektury. Přírodní raritou jsou rozlehlé borové lesy v oblasti Aljun – Dibbine a hrad Ayyibid v Aljunu, který pomohl porazit křižáky před 8 staletími. Nocleh.

6. den: Odjezd do Allenby na hranice s Izraelem, přes Allenby most do Izraele. Přejezd do Qumranu – místa, kde byly u Mrtvého moře nalezeny Qumranské svitky. Užijete si zážitek koupání v Mrtvém moři. Jericho - poled na horu Pokušení (možnost lanovky - není v ceně) – uvidíte město, které soutěží o označení nejstarší město světa. Odjezd do Betléma, nocleh.

7. den: Betlém - prohlídka města včetně chrámu Narození Páně a Pastýřských polí. Pokračování na prohlídku Západního Jeruzaléma včetně Parlamentního návrší, zastávka u Knessetu – izraelského parlamentu, památník holocaustu Yad Vashem. Odpoledne odjezd do Ein Kerem, rodiště sv. Jana Křtitele – shlédnete chrám sv. Jana Křtitele a projdete se touto malebnou vesnicí. Zpět na nocleh.

8. den: Prohlídka Jerusaléma: z Hory Olivetské budete obdivovat úžasný panoramatický pohled na Staré město a Chrámovou horu. Navštívíte Getsemanskou zahradu, kde Ježís strávil noc před svým zatčením, hradbami projdeme do Starého města a půjdeme k Západní zdi – Zdi nářků. Přes Muslimskou čtvrť na Chrámovou horu – půjdete po Via Dolorosa (Křížová cesta), kudy Ježíš kráčel a upadal pod svým křížem až k chrámu Sv. Hrobu. Dále přes Arménskou a Židovskou čtvrť na horu Sion, kde je síň Poslední večeře a hrob krále Davida. Neopakovatelná atmosféra města, které je pro tři velká náboženství (judaismus, křesťanství a islám) „Svatým městem“. Zpět na nocleh.

9. den: Odjezd do Tel Avivu – okružní jízda, návštěva starobylé Jaffy s její několikatisíciletou historií, např. král Šalamoun zde postavil svůj středozemní přístav.
Odjezd na letiště, odlet a přílet do Prahy.

10. den: Přílet do Prahy

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • letenka Praha - Amman a Tel Aviv – Praha
 • letištní taxy ve výši 4.500 Kč
 • transfery
 • 8x nocleh v hotelu 3*
 • 8x polopenze
 • autobusová (minibusová) doprava během okruhu
 • všechny vstupy dle programu
 • 2hodinové safari ve Wadi Rum
 • český a místní průvodce
 • vízum
 • voda v buse
 • povinné poj. CK

Základní cena nezahrnuje

 • spropitné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Erika tour, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Ammán, Betlém, Madabu, Tel Aviv

IZRAEL A JORDÁNSKO – STAROVĚKÉ KLENOTY

Číslo zájezdu: 1145653
Izrael, Izrael, Palestina, Betlém, Tel Aviv

Všechny termíny a možnosti (1)