Izrael a Palestina s výletem do Jordánska

  Izrael, Izrael, Palestina

Izrael a Palestina s výletem do Jordánska

    Izrael, Izrael, Palestina
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Počet dní

Izrael + Palestina s pobytem u Rudého Moře a možností výletu do Jordánské Petry

1. den

odlet z Prahy do Tel Avivu, kde nás bude čekat naše akreditovaná česká průvodkyně nebo průvodce. Přivítání se Svatou zemí transfer do hotelu, ubytování, večeře a první nocleh v Izraeli na pobřeží Středozemního moře (přílet může být v brzkých ranních hodinách následujícího dne).

2. den

po dobré snídani započne naše dnešní putování na pobřeží Středozemního moře prohlídkou starověkého přístavu Caesarea primorska, kde uvidíme hipodrom, římské divadlo a velmi působivý krátký film. Další cesta nás zavede do přístavního města Haifa s vyhlídkou na Bahaiské zahrady (UNESCO). Odpoledne navštívíme historické město Akka (UNESCO), kde přivoníme k historii v křižácké pevnosti, navštívíme shuku (tradiční tržiště) a další nádherná místa. Návrat do hotelu a večeře.

3. den

posilněni snídaní se vydáme na odpočinkovou, romantickou plavbu po Galilejském jezeře, poté nás cesta zavede do Capernaumu (Ježíšovo město) se synagogou a domem Sv. Petra. Cestou do Nazaretu si budeme povídat o Izraelské přítomnosti, způsobu denního života i o historii této fantastické země. Odpoledne procházka po Nazaretu s prohlídkou Baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. V podvečer navštívíme židovské město Sefad, kde se projdeme malebnými uličkami plnými galerií místních umělců a navštívíme místní synagogu, kde si povíme o židovských zvycích a tradicích a učení Kabala. Večer se přesuneme do hotelu, kde povečeříme.

4. den

po snídani se vydáme do oblasti Golanských výšin. Údolí řeky Jordán nás dovede až do Jericha – nejníže položeného města na světě s pohledem na Horu Pokušení. Cestou zastávka ve vinařství s ochutnávkou výborných Izraelských vín. Odpoledne se Judskou pouští přesuneme až do Jeruzaléma. Dle časových možností zastávka s výhledem na údolí Vadi Quelt a ortodoxní klášter sv. Jiří. Večer se ubytujeme se v Betlémě, kde také povečeříme.

5. den

po vydatném odpočinku a snídani budeme dnes objevovat ta nejkrásnější místa Svaté Země – Jeruzalém a Betlém. Nejprve navštívíme vyhlídku na Olivové hoře a poté se přesuneme do biblických Getsemanských zahrad s bazilikou Všech Národů a ortodoxním kostelem Hrobu Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáme do starého města po křížové cestě Via Dolorosa (která prochází orientálním trhem s voňavým kořením , mistrovsky tepaným nádobím a výborným jídlem..) k Chrámu Božího Hrobu na Golgotě. Odpoledne budeme mít možnost prozkoumat Chrám Narození Páně a Baziliku Svaté Kateřiny… Vrátíme se do hotelu v Betlémě na večeři a nocleh.

6. den

po snídani budeme pokračovat v prohlídce hlavního města Izraele. Průvodkyně nás zavede do Židovské čtvrti s těmi nejžádanějšími památkami – Cardo, Menora a Zdí Nářků, navštívíme i muzeum holokaustu Yad Va Shem. V Jeruzalémě budeme mít možnost vidět i další zajímavá místa. Večer se vrátíme do našeho hotelu k večeři a noclehu.

7. den

po snídani nás bude čekat cesta k pevnosti Massada (UNESCO), kterou nechal postavit král Herodes a na kterou nás pohodlně vyveze lanovka (v ceně programu). Massada nabízí krásné výhledy na bizardní útvary pouště v blízkosti Mrtvého moře. Budeme mít možnost relaxovat a užívat sluníčka a neobvyklého koupání na plážích Mrtvého moře. Poté se přesuneme do hotelu v Eilatu k večeři a noclehu.

8. den

snídaně, volný den na koupání v Eilatu (fakultativně možnost navštívit podmořskou observatoř, kde suchou nohou vstoupíme do podmořského světa, možnost koupání s delfíny, plavba lodí apod.), nebo celodenní výlet do Jordánska - návštěva skalního města Petra (UNESCO) - jedno z historicky nejatraktivnějších míst na zemi. Petra vznikla jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tří údolí i proto se dochovalo do dnešních dnů. Spatříme pokladnici Al-Khzeneh, klášter Ad-Dér, amfiteátr i kolonádní ulici. Večer se vrátíme do Eilatu.

9. den

po snídani návštěva národního parku Coral Beach, kde se budeme moci koupat v průzračných vodách Rudého moře s úžasným podmořským světem plným korálů a různobarevných ryb (možnost zapůjčení šnorchlů a potápěčských brýlí). Poté, v odpoledních hodinách transfer do oblasti Tel Avivu přes Machtesh Ramon (ojedinělý geologický útvar). Ubytování a večeře v hotelu na pobřeží Středozemního moře, nocleh.

10. den

po snídani prohlídka města Tel Aviv a jeho historické čtvrti - městečka Jaffo. V Tel Avivu se projdeme po nábřeží podél pláží středozemního moře, prohlédneme při okružní jízdě také nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architekturu ve stylu Bauhaus (UNESCO), kterou je Tel Aviv proslaven. V městečku Jaffo, které je jedním z nejstarších přístavních města na světě se rozloučíme s Izraelí a pojedeme na letiště k odletu do Prahy.

Poznámka

Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj: 10.990,- Kč/pobyt

Cena poznámka

Zájezd je možné zajistit také s odletem z Vídně, Krakova nebo Wroclavi - na vyžádání.Poznámka: sled jednotlivých dnů a program navštívených památek může být upraven (pozměněn) dle aktuální situace, počasí, letového řádu apod.

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – Tel Aviv – Praha včetně odbaveného zavazadla, přepravu klimatizovanými minibusy/autobusy, 9x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kvalitních ubytovacích zařízeních kat. 3*** s polopenzí (9 x snídaně- 8-9 x večeře dle letového řádu, vstupy do všech navštívených objektů (uvedených v programu), plavba po Galilejském jezeře, lanovka na Massada, veškeré místní taxy a poplatky, služby zkušeného česky mluvícího průvodce po celý okruh v Izraeli, pojištění CK ve sm. zákona 159/99 Sb. Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte mít strojově čitelný cestovní pas platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Základní cena nezahrnuje

komplexní cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna, možnost připojištění COVID 19, vstupné na pláž u Mrtvého moře, nápoje u večeří, spropitné řidičům a průvodci (platí e na místě hotově), celodenní výlet do Petry + cca 370,- USD na osobu – platí se na místě hotově, česky hovořící průvodce při výletě do Petry od 15-ti účastníků, jinak anglicky hovořící průvodce.

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: BON TON, s.r.o., IČ 25390589.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Izrael, Palestina
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 020 052
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Izrael a Palestina s výletem do Jordánska
    Izrael, Izrael, Palestina

Cena
47 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 020 052

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
47 990 Kč
příplatek za neobsazené lůžko
0
10 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
890 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 10 dní
0
1 050 Kč