JAPONSKO - JIŽNÍ KJÚŠÚ A MYSTICKÁ JAKUŠIMA

Japonsko, Honšú, Kjúšú, Tokio

JAPONSKO - JIŽNÍ KJÚŠÚ A MYSTICKÁ JAKUŠIMA

  Japonsko, Honšú, Kjúšú, Tokio
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Oblast Japonska, která není tak známá jako Tokio či Kjóto. Proto vás možná překvapí, kolik krás všeho druhu nabízí. V první řadě Jakušimu. Ostrov, kterých na světě mnoho nenajdete a k němuž Japonci chovají hlubokou úctu a obdiv. Soutěsku Takačiho, která přitahuje jak krásou přírody, tak legendami o vzniku japonského císařství. Nejaktivnější sopku Japonska, téměř stále kouřící Sakuradžimu. Termální onseny nebo světově unikátní „pohřbívání” do horkého písku v Ibusuki. Připomínky samurajské historie či bližší seznámení s neblahými kamikaze. Nečekané rarity jako kočičí ostrov nebo sochy moai. A mnoho dalšího, nemluvě o listopadově příjemném počasí a stále teplém moři či začínajícím momidžigari, podzimní nádheře zbarvených listů japonských javorů.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Japonska a vnitrostátní přelety na/z Kjúšú včetně letištních tax a poplatků. Lodě na ostrov Jakušimu, trajekty na Sakuradžimu. Vlaky, busy, taxi. Ubytování: 10x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (10x). Strava: 10x snídaně (na asijský způsob).

Doprava

Letecká do Japonska a vnitrostátní přelety na/z Kjúšú včetně letištních tax a poplatků. Lodě na ostrov Jakušimu, trajekty na Sakuradžimu. Vlaky, busy, taxi.

Ubytování

10x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (10x).

Stravování

10x snídaně (na asijský způsob).

Délka tras

letadlem 23 000 km, vlaky, busy a auty 900 km, lodí 300 km, pěšky 5x 4-10 km (volitelně)

Program
1. až 3 den

Odlet na Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima: mořské akvárium, park Širojama s venkovními termály a vyhlídkou na město a Sakuradžimu. Jeskyně, v níž „poslední samuraj” Takamori Saigó ukončil život obřadnou sebevraždou seppuku. Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou Japonska. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami.

4. až 6 den

Lodí na Jakušimu (UNESCO) v souostroví Ósumi, nejsevernější části bývalého království a ostrovního řetězce Rjúkjú. Naprosto unikátní vlhký a hornatý ostrov (nejvyšší bod - 1935 m), téměř z 80% porostlý hustými lesy se změtí kořenů, pod nimiž můžete i projít. Procházky v cedrových hájích pod velikány v tajemné atmosféře přítmí, kdy si budete připadat jak hobiti mezi enty. Uctívaný obr Džómonsugi - možná nejstarší strom světa (údajně až 7000 let). Horké prameny, vodopády, pláže, muzea, místní jelínci jakušika a opice jakuzaru. Návrat lodí do Kagošimy.

7. až 8 den

Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran: skanzen ulice domů a zahrad samurajů, výcvikové centrum a muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě. Možnost (nenáročného) výstupu na „Sacumskou Fudži“ - dominantní Kaimon-dake (924 m) s úchvatným rozhledem na ostrovy i Sakuradžimu.

9. den

Přejezd na východní pobřeží. Centrum oblasti Mijazaki. „Kočičí ostrov“ Aošima, jeden z 11 v Japonsku, kde kočky vládnou: místní svatyně pro manželské štěstí, geologický fenomén Ďáblova valcha. Botanická zahrada, pláže a možnost koupání.

10. den

Divoké skalnaté pobřeží mezi Mijazaki a Ničinanem: 7 soch moai, jediných na světě, které mohou veřejně stát mimo Velikonoční ostrov s jeho svolením. Jeskynní svatyně Udo v pobřežním útesu, zasvěcená mýtickému prvnímu císaři země. Želví skála. Obi a Ničinan: historický hrad a městský kanál.

11. den

Jedno z nejkrásnějších míst v Japonsku, úzká skalní štěrbina s mnoha vodopády. Vyhlídková procházka i možnost projížďky na loďkách po řece Gokase pod útesy. Šintoistická svatyně Takačiho. Nejvýznamnější místa japonských legend - jeskyně, v níž se ukrývala uražená sluneční bohyně Amaterasu a místo, kde její vnuk Ninigi-no-mikoto poprvé sestoupil na zem a založil tak božský původ japonských císařů.

12. až 13 den

Odlet domů s mezipřistáním (program, popřípadě nákupy dle časových možností). Návrat domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Kjúšú, Tokio
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 003 481
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

JAPONSKO - JIŽNÍ KJÚŠÚ A MYSTICKÁ JAKUŠIMA
  Japonsko, Honšú, Kjúšú, Tokio

Cena
70 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 003 481

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
70 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 834 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 015 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 13 dní
0
1 Kč