Termín:
10. 4. – 25. 4. 2018
Počet dní:
16 (út – st)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Pozn.

V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

Délka tras:

letadlem 19 000 km, mikrobusy 800 km, lodí 30 km pěšky 1x 3 km, 1x 12-15 km (volitelně) Počasí: vzduch 24-30 °C, voda 26-28 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - St-Denis. Letecky na sopečný Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St-Denis: kreolská architektura, promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Velká mešita, hinduistický chrám, příjemné hospůdky.

3. až 7 den

Réunion. Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování. Mys Cap Mechant (Zlý mys). Plošina Le Grand Brulé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Anse des Cascades - komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Notre Dame de la Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje - vanilky. Místní destilérie. Podél pobřeží k réunionské Niagaře, vodopádu u Sainte Suzanne. Celodenní výlet k jedné z nejaktivnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Obrovský sopečný komplex Piton de la Fournaise. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains. Mořský gejzír na pobřeží Le Souffleur. Horský Cilaos s vyhlášenými víny. Pěšky na vyhlídku Roche Merveilleuse s úchvatnými panoramaty obřího přírodního horského amfiteátru Cirque de Cilaos a s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3069 m). Exotická tržnice v St-Pierre.

8. až 14 den

Mauritius. Přelet na Mauritius, tak blízký a přitom zcela odlišný. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií otroctví. Starý přístav. Záliv Blue Bay. Plačící skála La Roche qui Pleure. Bílé pláže ostrova. Tradiční kreolské domy v Moka. Hlavní město Port Louis: pitoreskní tržiště, muzeum poštovních známek s tou nejslavnější - Modrým Mauritiem i muzeum symbolu ostrova, vyhynulého ptáka blbouna nejapného - doda. Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb, lahodný bílý rum, podmanivé rytmy a tradiční tanec séga. Městečko Floreal s předměstím Curepipe a s autobusovým nádražím Jana Palacha. Sopečný kráter Trou aux Cerf. Čajové plantáže a továrna v Bois Cheri - ochutnávka čajů. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin - Ganga Talao s vodou z posvátné Gangy. N.P. Black River Gorge. Le Morne Brabant - kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k Zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží. Den odpočinku na bílých plážích.

15. až 16 den

Mauritius - Praha. Poslední koupání, návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Výlet lodí na Ile aux Cerfs s piknikem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatými mikrobusy. Ubytování: Hotýlky a apartmány. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Mauritius, Réunion

Francie, Mauricius

Francie se řadí řadu let k turisticky nejoblíbenějším destinacím, svým hostům nabízí prestižní světoznámá letoviska, koupání v průzračně čistém moři a bohatý program poznávání historie kraje, ve kterém se rozhodnete strávit svoji dovolenou. Neopakovatelné gastronomické zážitky, výborné francouzské víno a „umění žít“ – ideální dovolenou s francouzským šarmem máte zaručenou! Azurové pobřeží, lákající především azurovým mořem, sluncem, krásnými písčitými plážemi, jachtami, gurmánskými zážitky, posezením v příjemných pobřežních kavárničkách a večerní zábavou v místních klubech nebo kasinech. Pro klienty cestující vlastní dopravou mnoho nádherných a zajímavých míst v dosahu ubytování: Monako, Nice, St. Tropez s proslulou četnickou stanicí a jachtařským přístavem a mnoho dalších.


RÉUNION A MAURITIUS

Číslo zájezdu: 856777
Francie, Mauricius, Réunion, Mauritius