Termín:
13. 3. – 8. 4. 2018
Počet dní:
27 (út – ne)
Počet nocí:
25
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 20 000 km, terénním autem (4x4) 8500 km (523), pěšky 3x 5-10 km (volitelně - 523)Počasí: denní teploty 15-35 °C, na pouštích v noci nižšíNástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Johannesburg - Pretoria. Odlet do Johannesburgu. První setkání s Afrikou v největším městě JAR a v jeho metropoli. Pretoria: Chrámové náměstí, dům Pavla Krugera, Justiční palác, budovy Unie.

3. až 4 den

Gaborone, Nata. Botswanou od jihu k severu přes hlavní město Gaborone.

5. až 7 den

Chobe N.P., *Viktoriiny vodopády. Úchvatné lodní safari na řece Chobe. Možnost celodenního výletu k nejmohutnějším vodopádům na světě na hranicích Zambie a Zimbabwe - v jazyce Makalolů se jmenují příznačně „Kouř, který hřmí“ (cca 130 USD).

8. až 10 den

Maun, Moremi N.P. Největší vnitrozemská delta na světě, poslední ráj na zemi - delta řeky Okavango. Možnost plavby na vydlabaných kánoích „mokoro“ papyrusovou džunglí po průzračné vodě (cca 100 USD). Sloni, žirafy, hroši, antilopy, lvi, různorodé vodní ptactvo…

11. až 13 den

Etosha N.P. Jedna z nejkrásnějších přírodních afrických rezervací, jejíž jméno znamená v jazyce Sanů „Velké bílé místo“, se spoustou zvěře. Největší meteorit na světě Hoba, vážící 50 tun, baobaby.

14. den

Versteende Woud, Twyfelfontein. Zkamenělý les starý 250 miliónů let v zemi Damarů. Nejvýznamnější naleziště skalních maleb a rytin v jižní Africe vytvořených před 3000-4000 lety.

15. až 17 den

Skeleton Coast, Swakopmund, Windhoek. Pobřeží koster, nezapomenutelný pohled na desetitisíce tuleňů. Namib - nejsušší poušť Afriky, která zaujímá asi 15% plochy celé země. „Nejjižnější německé mořské lázně“ Swakopmund. Windhoek - hlavní město Namibie ležící v nadmořské výšce 1656 m, světové a maloměstské zároveň, centrum hospodářství, kultury, vzdělávání, dopravy a turistiky.

18. až 19 den

Namib Naukluft Park, Fish River Canyon. Duny vysoké na 300 m, druhý největší kaňon na světě s hloubkou 550 m.

20. až 21 den

Augrabies Falls N.P. Skalnatá poušť, kaňon řeky Orange, kde dunící vody padají přes okraj příkrého srázu a vytvářejí jeden z nejkrásnějších světových vodopádů.

22. den

Kimberley. Prohlídka slavné „Velké díry“ (Big Hole), největší jámy na světě ručně vykopané lidmi. Výkop, jehož obvod měří asi 1500 m a jeho hloubka je 240 m, byl v letech 1871 - 1914 obrovským nalezištěm diamantů v hodnotě přesahující 14 miliónů karátů (2722 kg). Skanzen.

23. až 25 den

Lesotho. Zapomenuté horské království uvnitř Jihoafrické republiky. Jediná země světa, kde celé území leží výše než 1000 m nad mořem (nejnižší bod 1400 m a nejvyšší hora je s 3482 m nejvyšší v celé Jižní Africe). Návrat do minulosti, pastevci, krásné přírodní scenérie. Zapomenuté království uprostřed Jihoafrické republiky.

26. až 27 den

Johannesburg - Praha. Návrat do Johannesburgu. Prohlídka města: Constitution Hill - místo, kde se psala historie JAR, výstavní část města - Sandton, trhy s kořením a uměleckými předměty. Nákup suvenýrů. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vstupy do národních parků. Víza do Namibie včetně jejich vyřízení ve Vídni. Ubytování. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatým terénním vozem (4x4) řízeným průvodcem včetně vstupních a všech jiných tax. Ubytování: Ve vlastních stanech ve vybavených kempech - často s kuchyněmi, grily a bazény, někde s možností noclehů v lodžích či chatkách.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Johannesburg, Lesotho, Maun

Botswana, Jihoafrická republika, Lesotho, Namibie, Zimbabwe

Od 1. 6. 2017 byl zaveden poplatek na rozvoj cestovního ruchu ve výši 30 USD. K výběru poplatku slouží elektronické platební automaty, platba může být provedena v hotovosti či kartou. Po zaplacení je vygenerován jedinečný doklad ke konkrétnímu cestovnímu pasu. Ten se následně předkládá imigračním úředníkům. Doklad je platný 30 dní a během této doby může být použit pro více vstupů do země.


JAR, BOTSWANA, (ZIMBABWE), NAMIBIE, LESOTHO

Číslo zájezdu: 856779
Botswana, Jihoafrická republika, Lesotho, Namibie, Zimbabwe, Gauteng, Johannesburg, Lesotho, Maun

Všechny termíny a možnosti (1)