Termín:
27. 3. – 3. 4. 2018
Počet dní:
8 (út – út)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Bratislava
Strava:
all inclusive
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

ÚVOD:

Hotel nacházejícíse na zlatavé pláži, byl v roce 2012 zařazen Tripadvisor do žebříčku 25 Tophotelů v Egyptě. Své klienty přivítá v núbijskou - marocké architektuře selegantně zařízenými pokoji. Nedaleký korálový útes poskytne šnorchlování apotápění pro všechny milovníky vodních sportů. Hotel je ideálním místem prostrávení klidné ale zároveň i vzrušující dovolené.

Ve svýchprostorách hotel nabízí ubytování ve standardních 2 - lůžkových pokojích s max.2 přistýlkami pro děti, které jsou vybaveny balkonem nebo terasou. Hoteldisponuje vstupní halou s recepcí a směnárnou, 3 hlavními restauracemi, 7 a lacarte restauracemi (egyptská, grill, asijská, italská, mezinárodní, indická,středomořská), 5 bary, 2 bazény (lehátka a slunečníky zdarma) s oddělenýmičástmi pro děti, obchodní arkádou, konferenční místností, internetovýmpřipojením za poplatek, mini klubem a bezbariérovým přístupem. Aquapark s vícenež 45 skluzavkami pro dospělé i děti se nachází v blízkosti.

Hotel nabízí svýmklientům využít animační programy, večerní programy, plážový volejbal, vodnígymnastika, vodní pólo, aerobik, fitness, stolní tenis, tenisový kurt(osvětlení a vybavení za poplatek), šipky, stolní fotbal, Spa centrum, masáže,sauna, jízda na velbloudech, jízda na koni, potápěčské centrum, squashový kurt,vodní sporty na pláži.


LOKALIZACE:

letiště Hurghada- cca 32 km

centrum Hurghada- cca 38 km


PLÁŽ:

přímo na pláži

pozvolný vstup

korálové podloží

korálový útes


UBYTOVÁNÍ:

max. obsazenost:2 LI + 2 přistýlky

WC, koupelna,vysoušeč vlasů

TV / SAT,pokojový telefon

mini bar, trezorna pokoji

kávový a čajovýset


STRAVOVÁNÍ:
all inclusive

MOŽNOSTI VYŽITÍ:

plážový volejbal,vodní gymnastika, vodní pólo, aerobik

fitness

stolní tenis,stolní fotbal, šipky

tenisový kurt,squashový kurt

Spa centrum,sauna, masáže

jízda navelbloudech, jízda na koních

potápěčskécentrum


DOPORUČUJEME:

pro velmi náročnéklienty, tak pro rodiny s dětmi, jelikož tato oblast a hotel disponuje širokýmspektrem možností zábavy, aktivit a také odpočinku.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Sunflower Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Hurghada
  • Místo dle CK: Makadi Bay

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Jaz Makadina *****
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčitá, molo
Vzdálenost od pláže: přímo u pláže

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

24. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hurghada

Poslední komentář

14.10.2017 | Jarda
Datum pobytu: říjen 2017
Dostatek rybiček i kdo nešnorchluje, při odlivu se dalo plavat, jinde to bylo horší, nepříjemný byl vítr

Nejnovější recenze

4
14.10.2017 | Jarda
Datum pobytu říjen 2017
4/5 - Skvělé
Dostatek rybiček i kdo nešnorchluje, při odlivu se dalo plavat, jinde to bylo horší, nepříjemný byl vítr
5
29.9.2017 | josef
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
Celkový dojem je vynikající

Hurghada

Hurghada patří mezi nejoblíbenější a nejznámější přímořská turistická letoviska na africkém pobřeží Rudého moře. Má tři centra: staré centrum Dahar, novější centrum Sakkala a zcelou novou Navaru. Dahar je od Sakkaly vzdálen cca 10 minut jízdy. Výhodou letoviska Hurghada jsou nejen písčité pláže a blízkost atraktivních podmořských korálových útesů, ale i jeho poloha v dostupné vzdálenosti od Káhiry a Luxoru, kde můžete navštívit monumentální staroegyptské památky, jako např. pyramidové pole, kde naleznete tři největší a nejznámější pyramidy v Gíze, luxorské Údolí králů a královen, zádušní chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, Karnacký a Luxorský chrám. Kromě výletů za historií nabízí Hurghada výlety na blízké ostrůvky za neopakovatelným podmořským světem. Hurghada celoročně nabízí slunce, pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a potápění.

,,Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria


Jaz Makadina *****

Číslo zájezdu: 879305
Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Všechny termíny a možnosti (759)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
23 504 Kč
LM | Po slevě 53%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR
15 dní
all inclusive
24 024 Kč
LM | Po slevě 54%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 14.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 21.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 7.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj FAMILY
15 dní
all inclusive
26 104 Kč
LM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, přistýlka
15 dní
all inclusive
26 624 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj PROMO
15 dní
all inclusive
26 624 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR, přistýlka
15 dní
all inclusive
27 144 Kč
LM | Po slevě 48%
Letecky
Praha
So 28.4 – So 12.5.2018
2 lůžkový pokoj SUPERIOR
15 dní
all inclusive
27 144 Kč
LM | Po slevě 48%