Termín:
14. 1. – 27. 1. 2018
Počet dní:
14 (ne – so)
Počet nocí:
11
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Komfortní zájezd, místo dlouhých přejezdů budeme používat přelety letadlem a návštěva známých míst bude začínat z pohodlí hotelů a nádherných lodgií, kde můžeme po denním programu pohodově relaxovat. Naši poznávací trasu zahájíme v Kapském městě a jeho rozmanitém okolí, užijeme si také ochutnávku skvělých Jihoafrických vín, navštívíme národní parky Addo Elefant a Saint Lucia, známý svým obrovským množství krokodýlů a hrochů, následuje známý Krugeruv národní park. Nesmíme také vynechat divočinu Krugrova národního parku a malé království Svazijsko a jeho přírodní rezervace i Blyde river canyon. Vrcholem pak budou určitě známé Viktoriiny vodpády a delta Okavango. Abychom uspokojili všechny naše smysly, čeká nás tradiční, ale i moderní regionální kuchyně na opravdu vysoké úrovni. Pro Váš komfort organizujeme zájezd od maximálního počtu 10 osob.

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Přílet do Kapského města, vyhlídka Lions Head nebo Signal hill.

2. až 2 den

Po setkání se členy skupiny a místním průvodcem se vydáme na cestu ke kolonii afrických tučňáků do přírodní rezervace Cape Point. Tito robustní tučňáci, známí také jako Jackass nás vesele uvítají v jižní Africe a to jejich nepředvídatelným chováním a legračním hýkáním. Naše cesta Kapským městem pokračuje do srdce Cape - pláž v zálivu Hout. Později můžeme vyzkoušet uvařit si sami tajemství místní kuchyně na pobřeží Viktoria a Alfred

3. až 3 den

Navštívíme Paarl a Stellenbosch, a jak už bývá zvykem ochutnáme i místní vína, před tím ale , navštívíme okouzlujíci hugenotskou vesnici Franschhoek. A vrátíme se zpět na vinice, kde budeme pokračovat v ochutnávkách až do večera Dnes nás čeká koupání a případně i surfování v legendární zátoce Jefferey´s Bay, přes Port Elizabeth, se přesuneme do národního parku Addo Elephant se skvělou kombinací pobřeží a pozorování divoké zvěře včetně lvů a slonů v divočině národní park

4. až 4 den

Letecký přesun do Durbanu. A dále do Santa Lucie.

5. až 5 den

Santa Lucia – vyhlášený mokřadní národní park plný krokodýlů a hrochů

6. až 6 den

Dnes nás čeká malé království Svazijsko a jeho nádherné vodopády Phophonyane, návštěva důlního městečka Pigg´s Peak. Den zakončíme návštěvou a kratším trekem v NP Malolotja, kde žije vzácné ptactvo a jsou tu nádherné vycházkové trasy.

7. až 7 den

Blyde river canyon, Pilgrim´s rest – zlatokopecké město.

8. až 9 den

Kruger národní park – setkání s pravou africkou divočinou opravdu na vlastní kůži, v parku máme absolutní volnost, budeme se zde pohybovat pěšky a stopovat zvěř s místním rangerem a pak také volně naším vozem, tady zažijeme tu pravou Afriku.

10. až 10 den

Letecký přesun do města Maun a transfer terénními vozidly a loďkami Mokoro k soukromému kempu na deltě Okavango.Zhruba 2 hodiny potrvá cesta terénními vozidly do delty Okavango. Každoročně sem přiteče přes 11 tisíc kubíků vody z Angolské vrchoviny přímo do Delty, což z ní dělá největší světovou vnitrozemskou deltu. U břehu se setkáme s naším místním průvodcem a nalodíme se na tradiční loďky Mokoro, kterými se poplavíme po deltě a budeme pozorvat divoká zvířata. Předtím, než se vydáte na cestu, poučí vás místní průvodce o bezpečnosti. Během cesty se můžete setkat se slony nebo dokonce lvi a proto je důležité pozorně naslouchat a následovat bezpečnostní instrukce. Po procházce divokou přírodou se vrátíme do kempu, doslova uprostřed divočiny, který je velmi jednoduše zařízen. Jsou zde stany a suché toalety. Po západu slunce se všichni budou podílet na přípravě večeře a poté se můžeme uchýlit k přenocování nebo noční vycházkou v blízkosti kempu.

11. až 11 den

Den plný objevů a bádání po deltě Okavango - památka UNESCO.Nejlepší čas v Africe je brzké ráno a proto se i my v tuto dobu za doprovodu ranních zvuků všude kolem nás vydáme během relativního chladna na cestu za poznáním těchto nádherných mokřad delty Okavango. Poté se vrátíme do kempu na zaslouženou svačinu a během horka si odpočineme a třeba i zaplaveme. Navečer zamíříme opět do delty, kde si užijeme nádherný západ slunce a vrátíme se buď zpět do kempu nebo se vydáme na další procházku. V kempu budete mít možnost dát si ´kbelíkovou´ sprchu před večeří. Zde strávíme ještě jednu noc.

12. až 12 den

Návrat do města Maun a přelet směrem k ohromujícímu zážitku Viktoriiných vodopádů.Naší poslední zemí je Zimbabwe, v níž navštívíme slavné Viktoriiny vodopády, jejíchž ´hřmící kouř´ může být téměř ohlušující! Z úpatí vyhlídkového místa uvidíme nejen slibované Vodopády v celé své kráse, ale i ikonický most Victoria Falls. Abychom měli co nejvíce času na prozkoumání vodopádů, ubytujeme se v nedalekém hotelu. Čas strávený na cestě cca 1 hodina.

13. až 13 den

Volný den na další objevování krás Viktoriiných vodopádů nebo jiné aktivity.V městečku Victoria Falls 'založeném v roce 1901' můžete kromě kochání se vodopády taky využít volný zažít ještě trochu dobrodružství, můžete si vybrat z řady adrenalinových aktivit aktivit, jako je rafting na divoké řece a podobně nebo relaxovat v hotelu u bazénu či v zahradách.

14. až 14 den

Odlet do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenku z Prahy 'v případě zájmu z Vídně' do Kapského města a zpět z Victoria Falls,
 • Přelety v rámci programu
 • Veškerá pozemní doprava pronajatými auty
 • Speciální vozidla v NP Chobe a Deltě Okawango
 • Plavba na lodích mokoro
 • Ubytování v hotelech****. Kategorie, a komfortních lodgiích v rezervacích
 • Vstupné do národních parků dle programu
 • Ochutnávky místních specialit v průběhu programu
 • Česky hovořící průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • Nyvypsané stravování
 • Cestovní pojištění
 • Tiping

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Kapské Město

Botswana, Jihoafrická republika, Svazijsko, Zimbabwe

Od 1. 6. 2017 byl zaveden poplatek na rozvoj cestovního ruchu ve výši 30 USD. K výběru poplatku slouží elektronické platební automaty, platba může být provedena v hotovosti či kartou. Po zaplacení je vygenerován jedinečný doklad ke konkrétnímu cestovnímu pasu. Ten se následně předkládá imigračním úředníkům. Doklad je platný 30 dní a během této doby může být použit pro více vstupů do země.


Jižní Afrika komfortně JAR, Svazijsko, Botswana a Zimbabwe ****

Číslo zájezdu: 847372
Botswana, Jihoafrická republika, Svazijsko, Zimbabwe, Západní Kapsko, Kapské Město