Jižní Afrika: svět v jedné zemi

Jihoafrická republika, Johannesburg

Jižní Afrika: svět v jedné zemi

  Jihoafrická republika, Johannesburg
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:

Program

1: ODLET Z PRAHY
Odlet z letiště v Praze do Johannesburgu.

2: NEW YORK AFRIKY – SOWETO
Po příletu do Johannesburgu následuje krátká okružní jízda městem elektrizujících rozdílů s několika zastávkami a vyhlídkovými body a návštěva předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Přejezd do Pretorie, nocleh.

3: PRETORIA: MĚSTO ŽAKARAND
V Pretorii navštívíme Voortrekker Monument – památník bitvy u Blood River, náměstí Church Square a vládní budovy Union Buildings. Cesta Východním Transvaalem do Graskop nás přivede do zlatokopecké osady Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop.

4: PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON
Celodenní putování horským prostředím Panorama Route. Zastávka u vodopádů Lisboa nebo Berlin. Následuje Božské okno s vyhlídkou do hlubiny pod svahy pohoří Drakensberg a návštěva Bourke's Luck Potholes s malebnými výtvory řeky Treur. Nakonec návštěva Three Rondavel’s, vyhlídky na třetí největší kaňon světa Blyde River Canyon. Nocleh v Hazyview.

5: REZEVACE KRUGER: safari
Dnes Vás čeká celodenní safari v největším národním parku celé Afriky – světoznámé rezervaci Kruger. Na výpravné safari se vydáte v terénních vozech a v rukou zkušených rangerů a brzy budete plně vtaženi do divokého světa afrických zvířat. Při troše štěstí spatříte i Big Five - velkou pětku a tedy slona, nosorožce, lva, levharta a buvola, takže good luck! Nocleh v Malelane na jihu rezervace.

6: SVAZIJSKÉ KRÁLOVSTVÍ
Odjezd do Svazijského království – nově Eswatini, kde nás čeká Ngwenya Glass Factory, zastávka v Ezulwini Valley – Údolí králů a návštěva vesnice Mantenga Village s ukázkou tradičních tanců. Nocleh ve Svazijsku.

7: NOSOROŽCI V REZERVACI HLUHLUWE
Brzy ráno se vydáme k pobřeží Indického oceánu. Odpoledne návštěva rezervace Hluhluwe, kde žije zejména početná kolonie nosorožců, a kde nás čeká další safari ve vozech 4x4. Nocleh v St. Lucia.

8: HROŠI V SAINT LUCIA – DURBAN
Ranní plavba po laguně, která je součástí rezervace Wetland (UNESCO), domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Fotoaparáty ve střehu! Setkání s hrochy je jisté. Odjezd do Durbanu a prohlídka tohoto přímořského letoviska. Dle časových možností i možnost koupání na některé z pláží. Nocleh v Durbanu.

9: Přelet do Port Elizabeth
Ráno přelet do Port Elizabeth...

9: ADDO ELEPHANT: v zajetí slonů
...a odjezd do nedaleké rezervace Addo Elephant, kde na nevelké ploše žije jedno z největších stád slonů v Jižní Africe (safari v našem vozidle, případně fakult. ve vozech 4x4). Odpoledne pak dojezd do Port Elizabeth, případně až na startovní čáru Garden Route v blízkosti Tsitsikamma Village.

10: ZAHRADNÍ CESTA
Odjíždíme po Garden Route – slavné přímořské cestě lemované oceánem, plážemi, jezery a lagunami, stinnými lesy a svahy kvetoucích rostlin, jimž dominují úchvatné protey. V přímořské rezervaci Tsitsikamma se vydáme deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms. A po vyhlídce v Plettenberg Bay zastavíme u vysokých útesů The Heads, které „hlídají“ půvabné ústí zátoky řeky Knysna. Ve Wilderness s širokými plážemi a mělkým mořem si dámě něco k jídlu. Příjezd do Mossel Bay.

11: STŘELKOVÝ MYS – MORAVŠTÍ BRATŘI
Ráno návštěva muzea objevitele Bartoloměje Diase a 500 let starého „mléčného“ stromu, do něhož mořeplavci ukládali poštu. Podél pobřeží míříme stále k jihu na Střelkový mys. Tady končí kontinent, tady končí Afrika! Dál na jih to už nejde, pod námi je pouze Antarktida. Odtud nás cesta vede do Elim. Co to? Jsme pořád v Africe nebo někde na Moravě Podobnost nikoli náhodná, osadu totiž založila církev Moravských bratrů, původ nelze zapřít. A za necelou hodinu se zamilujeme do Hermanus, městečka čiré pohody a brány k panenské přírodě zátoky Walker – království velryb a velkých bílých žraloků.

12: TUČŇÁCI & ZEMĚ VÍNA
Dnes začínáme v zátoce Betty s kolonií afrických tučňáků. Máte se na co těšit, jsou úžasní a jsou jich tisíce. Blíží se finále, Kapské Město na dostřel a s ním i fenomenální vinice v oblasti Stellenbosch či Franschhoek. Ochutnejte některá ze skvělých jihoafrických vín, jejichž kvalita těží z révy kultivované ideálním teplým podnebím a zároveň chladným, slaným vzduchem z oceánu. Odpoledne příjezd do strhujícího Kapského Města, které s přehledem atakuje přední pozice každého žebříčku nejkrásnějších měst světa.

13: KAPSKÉ MĚSTO
Prohlídka města s rušným trhovištěm Greenmarket, pestrobarevnou čtvrtí Bo–Kaap či srdcem města v oblasti The Company's Garden. Rovněž vyjedeme lanovkou na Stolovou horu, případně stihneme i návštěvu úchvatné botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakult.).

14: MYS DOBRÉ NADĚJE
Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay. A pak se už horským pasem Chapman´s Peak vydáme k samotnému mysu, místa dramatického setkání dvou světových oceánů, místa, kde potkáme pštrosy i paviány v širokých kobercích fynbosu – porostu s tisíci druhy rostlin.

15: ODLET DO PRAHY
Návštěva přístavní promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchody a restauracemi. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

Možnost prodloužení VIKTORIINY VODOPÁDY
2x noc ve Victoria Falls, prohlídka vodopádů, plavba po Zambezi, večeře Boma, od 38.990,– Kč

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu na trase Praha – Johannesburg, Durban – Port Elizabeth, Kapské Město – Praha včetně letištních tax
 • 13x nocleh kategorie 3* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem/busem
 • odnos zavazadel v hotelech a na letištích
 • vstupy do rezervací: Kruger, Hluhluwe, Addo Elephant, Tsitsikamma, Cape Point
 • vstupy do: Ústavní soud Johannesburg, Voortrekker Monument, Panorama Route, Mantenga Village, muzeum v Mossel Bay, Střelkový mys, tučňáci v Bettys Bay,
 • safari: 4x4 v Kruger NP (cca 8h), safari plavba St. Lucia, 4x4 v NP Hluhluwe (cca 3 h), safari v Addo Elephant NP (v našem vozidle; cca 4–5 h)
 • 4x4 = safari v otevřeném terénním voze s rangerem

Základní cena nezahrnuje

 • fakultativní vstupy, výlety
 • spropitné
 • PCR testy před cestou či na místě, pokud vyžadovány
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: ESO travel a.s., IČ 27957039.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Johannesburg
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 1 988 878
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Jižní Afrika: svět v jedné zemi
  Jihoafrická republika, Johannesburg

Cena
86 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 988 878

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
86 990 Kč
příplatek za Viktoriiny vodopády s hotelem Kingdom
0
33 990 Kč
příplatek za Viktoriiny vodopády s hotelem Victoria Falls Safari Lodge
0
39 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
12 600 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 488 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 480 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 16 dní
0
1 Kč