JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

Indie, Goa

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

  Indie, Goa
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. „Smaragdový ráj” Andamany – celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu s tropickou vegetací, průzračnou vodou, bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy, a „neindickými” domorodci, etnicky příbuznými spíše obyvatelům blízkého Thajska, Barmy a Sumatry.

Doprava

Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě

Ubytování

14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (14x)

Stravování

14x snídaně

Délka tras

letadlem 14 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)

Program
1. až 2 den

Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3. až 4 den

Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii. Prastarý Madurai - město poutníků, žebráků a bazarů: fascinující chrám Šrí Minákší.

5. až 7 den

Na severozápad pod Kardamonovými horami, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Modrým horám. Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

8. až 11 den

Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Posvátná Šravanabelagola, poutní místo pro džinisty se 17 m sochou božstva Bahubali - největší monolitická kamenná socha na světě. Belur: Čennakešava - jeden z nejzajímavějších hinduistických chrámů jižní Indie. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát k pobřeží Indického oceánu.

12. až 13 den

Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14. až 16 den

Přelet na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.

Základní cena zahrnuje

V ceně je zahrnuto

Doprava. Loď na Sloní ostrov (Bombaj), jízda horskou úzkokolejkou v Modrých horách. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě. Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Nomád, IČ: 49970844. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Goa

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 500 579
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)
  Indie, Goa

Cena
55 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 500 579

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
55 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 488 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 480 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 16 dní
0
1 Kč