JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

Indie, Čennaj

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

  Indie, Čennaj
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. „Smaragdový ráj” Andamany – celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu s tropickou vegetací, průzračnou vodou, bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy, a „neindickými” domorodci, etnicky příbuznými spíše obyvatelům blízkého Thajska, Barmy a Sumatry.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Loď na Sloní ostrov (Bombaj), jízda horskou úzkokolejkou v Modrých horách. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě. Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7400 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.

Doprava

Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě

Ubytování

14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7400 Kč (14x)

Stravování

14x snídaně

Délka tras

letadlem 14 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)

Program
1. až 2 den

Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3. až 4 den

Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii. Prastarý Madurai - město poutníků, žebráků a bazarů: fascinující chrám Šrí Minákší.

5. až 7 den

Na severozápad pod Kardamonovými horami, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Modrým horám. Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

8. až 11 den

Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Posvátná Šravanabelagola, poutní místo pro džinisty se 17 m sochou božstva Bahubali - největší monolitická kamenná socha na světě. Belur: Čennakešava - jeden z nejzajímavějších hinduistických chrámů jižní Indie. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát k pobřeží Indického oceánu.

12. až 13 den

Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14. až 16 den

Přelet na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Čennaj
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 045 967
dnes 8–17 h

Nezávazná objednávka

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)
  Indie, Čennaj

Cena
57 290 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 045 967

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
57 290 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 488 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 480 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 16 dní
0
1 400 Kč