JORDÁNSKO

  Jordánsko, Mrtvé moře, Ammán, Džaraš (Jerash)

JORDÁNSKO

    Jordánsko, Mrtvé moře, Ammán, Džaraš (Jerash)
Poloha

JORDÁNSKO 2024

8-denní poznávací zájezd s koupáním v Mrtvém moři

Ammán - Ajlun - Jerash - Petra - Madaba - Nebo - Shobak - Agaba - Mrtvé moře...

ČASOVÁ SLEVA při záloze min. 30% (akce platí do 29.02.2024): -500 Kč/os.

Program

1.den - V cca 6 hod. odlet z Prahy do AMMÁNU. Prohlídka hlavního města Jordánska malebně rozloženého na bezmála dvou desítkách kopců (citadela s množstvím antických památek z římské doby, palác Umayyad...). Ubytování v Ammánu.

2.den - Návštěva vesnice AJLUN se zříceninou stejnojmenné muslimské pevnosti z 12 stol., která byla vystavěna na obranu před útoky křižáků. Dnes kromě muzea se sbírkou úlomků mozaik a keramiky nabízí především úžasné panorama údolí bájné řeky Jordánu - jednoho z nejposvátnějších toků světa. Prohlídka starověkého města JERASH přezdívaného Pompeje východu. Toto místo se řadí mezi nejzachovalejší řecko-římská sídla na Středním východě (chrám Artemidy a Dia, hipodrom, sloupové kolonády, římské lázně...). Návrat na ubytování.

3.den - Přejezd na jih země, po části tzv. KRÁLOVSKÉ CESTY vinoucí se okouzlující krajinou s nádhernými výhledy. Svého času se jednalo o významnou obchodní spojnici využívanou rovněž početnými armádami, ale také poutníky. Mimochodem, Jordánsko je jedinou zemí na světě, kterou prošli všichni tři proroci: Ježíš, Mojžíš i Muhammad. Návštěva města MADABA vyhlášeného pro své mozaiky a především díky tzv. Madabské mapě - mozaice zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Nedaleko se nachází světoznámé poutní místo - 800 m vysoká hora NEBO, na kterou vystoupil Mojžíš z Moábských pustin a nakonec zde nalezl svou smrt. Pokračování přes Wadi Moujeb k monumentálnímu křižáckému hradu SHOBAK kombinujícímu prvky evropské, byzantské a arabské architektury. Ubytování v Petře.

4.den - Celodenní návštěva starobylého skalního města PETRA - jedné z nejvýznamnějších památek naší planety právem zařazené na seznam sedmi novodobých divů světa. Procházka přes kilometr dlouhou, impozantní soutěskou Siq - úzkou trhlinou mezi dvěma převislými útesy vysokými přes 100 m, na jejímž konci se otevře pohled na velkolepou Pokladnici, majestátní hrobku panovníků dokumentující neuvěřitelnou zručnost místních kameníků. Návrat na ubytování.

5.den - Přesun do fascinující přírodní rezervace Wádí Rum, tzv. MĚSÍČNÍHO ÚDOLÍ, považovaného za nejkrásnější pouštní scenérii na světě obývanou cca 2 000 beduíny kmene Zalabia. Dvouhodinová projížďka džípy úchvatnou krajinou bizarních pískovcových skalních útvarů vyrůstajících z doruda zbarveného písku. Přejezd na pobřeží Rudého moře, do populárního letoviska AGABA nedaleko hranic s Izraelem a Saudskou Arábií. Ubytování v přímořském resortu.

6.den - Volný den u moře, koupání. Nocleh.

7.den - Přejezd k MRTVÉMU MOŘI. Odpoledne ubytování v hotelu přímo u Mrtvého moře na jordánské straně. Odpočinek, relaxace u moře a v hotelových bazénech. Nocleh.

8.den - Ráno transfer na letiště do Ammánu (cca 30 km). Přílet do Prahy v cca 15 hod.

Ubytování

7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením).

Stravování

7x polopenze

Doprava

LETECKÁ doprava PRAHA-AMMÁN-PRAHA + doprava klimatizovaným autokarem v Jordánsku dle programu.

Odlet/Přílet: Praha-Letiště Václava Havla

Poznámka

CK si vyhrazuje právo v nezbytném rozsahu změnit program, trasu a další sjednané služby v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní problémy, počasí, onemocnění, nečekané znepřístupnění památek, bezpečnost účastníků atp.). Změna pořadí programu se nepovažuje za změnu programu.

Základní cena zahrnuje

 letenku Praha - Ammán - Praha včetně odbaveného zavazadla
 dopravu klimatizovaným autokarem dle programu
 7x ubytování v hotelu****
 7x polopenzi
 místního a českého průvodce
 vízum do Jordánska
 pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

  •  komplexní cestovní pojištění (lze připlatit u CK)
  •  vstupné dle programu - cca 170 USD
  •  'spropitné' pro místního řidiče a průvodce - cca 40 USD
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: TRAVEL SPORT spol. s r.o., IČ 00563838.
Lokalita dle pořadatele: Jordánsko, Mrtvé moře, Ammán, Džaraš (Jerash)

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 734 647
dnes 8–20 h