JORDÁNSKO - POUŠTÍ MEZI MRTVÝM A RUDÝM MOŘEM

Jordánsko, Ammán

JORDÁNSKO - POUŠTÍ MEZI MRTVÝM A RUDÝM MOŘEM

  Jordánsko, Ammán
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Země Blízkého Východu plná přátelských obyvatel, jejíž území je plné vzácných památek i přírodních skvostů nevšední krásy. Země, kde se tvořily dějiny, kde se střetávala tři hlavní monoteistická náboženství, kde se rodily i zanikaly dávné, slavné civilizace. Pouštní přeludy Wadi Rum jak z planety Mars, filmové kulisy skalní architektury Petry, nejhlubší proláklina světa – léčivé Mrtvé moře s jedinečným složením a salinitou, tropické Rudé moře s bohatým životem pod hladinou, velkolepé mešity, bludiště bazarů a súků, křižácké hrady i překrásné antické památky… Komfortně a s polopenzí!

V ceně je zahrnuto

Doprava. Vstup na pláž k Mrtvému moři. 2-hodinová jízda 4x4 džípy do pouště Wadi Rum. Vyřízení víz a vstupní poplatky. Ubytování a strava. Český průvodce, anglicky mluvící řidič, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan popř. mikrobus s místním řidičem po celé trase zájezdu. Ubytování: 7x 3* hotely (3x Ammán, 2x Petra, 2x Akaba) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (7x). Strava: 7x polopenze.

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan popř. mikrobus s místním řidičem po celé trase zájezdu

Ubytování

7x 3* hotely (3x Ammán, 2x Petra, 2x Akaba) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (7x).

Stravování

7x polopenze

Délka tras

letadlem 6000 km, po zemi 900 km, pěšky 3x 2-8 km (volitelně)

Program
1. den

Let do hlavního města Jordánska - „bílého“ Ammánu (římské Filadelfie). Transfer z letiště na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Prohlídka centra Ammánu: antický amfiteátr, citadela s umajjovským palácem. Ruiny antické pevnosti Machaerus nad Mrtvým mořem - místo uvěznění a popravy sv. Jana Křtitele. Prudký sjezd do prolákliny k Mrtvému moři až do -422 m pod hladinou moře. Možnost koupání (i pro neplavce) v extrémně slané vodě s léčivým bahnem.

3. den

Na sever do Adžlunu: ruiny středověkého muslimského hradu, nádherný výhled do okolí i směrem do Galileje v nedalekém Izraeli. Antický Džeraš - mimořádně zachovalé římské provinční město: Artemidin a Diův chrám, divadla, oválné fórum a jedinečná sloupořadí.

4. den

Jízda na jih působivou horskou Královskou cestou s kaňony vádí a křižáckými hrady. Přes monumentální Wadi Mudžib do Keraku: Krak des Moabites - nejvýznamnější křižácký hrad Jordánska. Přejezd do Wadi Musa, výchozího místa pro návštěvu „růžové“ oázy Petry.

5. den

Jedno z nejúžasnějších míst na celém světě. Červené nabatejské a římské město vytesané ve skalách. Na koni a pěšky hlubokou a úzkou soutěskou Siq k Pokladnici - vstup do města, který vyrazí dech. Filmové kulisy pro řadu slavných hollywoodských trháků (např. Indiana Jones).

6. den

Na jih do Wadi Rum. Dvouhodinová projížďka džípem po divukrásných pouštních scenériích - kontrast písku a červených skal, erozí vymodelovaných do řady bizarních útvarů. Přejezd k Rudému moři.

7. den

Přístav Akaba - nejjižnější bod cesty. Volný den pohody u tropického Rudého moře: koupání, šnorchlování, glassboaty, barevný svět korálových útesů.

8. den

Návrat do Ammánu, odlet domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Ammán
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 410 Číslo zájezdu: 2 001 398
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

JORDÁNSKO - POUŠTÍ MEZI MRTVÝM A RUDÝM MOŘEM
  Jordánsko, Ammán

Cena
38 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 001 398

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
38 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 744 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 240 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
790 Kč