JORDÁNSKO - VELKÝ OKRUH

Jordánsko, Ammán

JORDÁNSKO - VELKÝ OKRUH

  Jordánsko, Ammán
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Vydejte se s námi za exotickou pouštní přírodou, obdivuhodnými památkami i mořem.

Jordánsko je konstituční monarchií v jejíž čele stojí Král Abdaláh II. Atmosféra v této pro turisty bezpečné země, jen o něco málo větší než České republiky, je naprosto neopakovatelná. Počasí je zde velmi příjemné, průměrné teploty v červenci jsou kolem 25 stupňů a téměř zde neprší.

Navštívíme místa kde byly položeny základy křesťanské víry, budeme obdivovat památky z období Říma i středověku, mozaiky z doby byzantské, křižácké hrady, pouštní zámky. V jeepech budeme s beduínskými řidiči objevovat zákoutí magické pouštní krajiny Vádí Ram. Můžete se okoupat v Mrtvém i Rudém moři. Jedním z vrcholů bude návštěva skalního města Petra. Ubytování bude zajištěno v 3-4* hotelích s polopenzí a dopřejeme si také odpočinkový den u moře v letovisku Aqaba. O hodnotný výklad se postará jedna z našich nejzkušenějších průvodkyň paní Olga Žáková.

Milovníci jídla se mohou těšit na tržiště plná nezvyklého ovoce, šawarmu, šíš kebáb, nebo neodolatelné sladkosti kunáfa, baklava z těsta, oříšků a sladkého sirupu, datle plněné ořechy polévané čokoládou...už se Vám sbíhají sliny. Uvařte si silnou arabskou kávu a pusťte se do čtení programu zájezdu.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ammánu. Po příletu setkání s místním průvodce, který pomůže s celními a imigračními procedurami. Transfer do hotelu v Ammánu. Večeře a nocleh.(2 noci).
2. den: Nejprve se výdáme na návštěvu Džeraše (UNESCO), jednoho z nejzachovalejších řecko-římských měst na Blízkém východě. Dále budeme pokračovat do místa známého jako Betánie za Jordánem, což je pravděpodobně místo, kde byl Ježíš Kristus pokřtěn Janem Křtitelem. Návrat na hotel, večeře.
3. den: Dnes navštívíme tzv. pouštní zámky, které jsou sugestivní ukázkou islámského Umájjovského umění. Nejprve se zastavíme u impozantní stavby Qasr Charána, která je lemovaná vestavěnými kruhovými věžemi. Dále si prohlédneme Qusair Amra (UNESCO), který byl postaven ve stylu palácových lázní a v moderní době byl znovu objeven prof. Aloisem Musilem. Po obědě budeme pokračovat do jediné jordánské oázy s pevností Qasr Azraq, která je postavená z bloků černého čediče. Místo proslavil 'Lawrenc z Arábie', který je používal během 1. světové války jako základnu během arabského povstání proti Turkům. Poté se se vydáme na horu Nebo a ubytujeme se v Mádabě. Večeře.
4. den: V Mádabě si prohlédneme známé mozaiky v pravoslavném kostele sv. Jiří. Poté se přesuneme k jedné z nejpůsobivějších křižáckých památek v regionu - hradu Karak s velmi rozmanitou a zajímavou historií. Přejedeme do Vádi Musa. Možnost zúčastnit se fakultativního výletu do Petry za večerního osvětlení. Večeře a nocleh.
5. den: Většinu dne strávíme návštěvou Petry - starobylého hlavního města Nabatejců. Prohlídku můžete začít na hřbetě poníka, projdeme dlouhou přírodní průrvou mezi dvěma převislými útesy a 'Růžové město' bude postupně odkrývat svá tajemství, mezi něž patří velkolepá Pokladnice, Královské hrobky, pohřební komory i obětní místa. Přejezd do letoviska Akaba, které leží na břehu Rudého moře. Večeře a nocleh (2 noci).
6. den: Volný den na koupání a odpočinek.
7. den: Nejprve se přesuneme do největšího a nejúchvatnějšího z jordánských pouštních údolí Vádí Ram (UNESCO). Je to bludiště skalních útvarů pískovce, čediče a žuly, ale také kulturní pamatka s tisíci petroglyfů a skalních nápisů. Cestovat budeme vozy s pohonem 4x4 (cca 2 hodiny) se zastávkami u nádherných izolovaných oáz, přírodních pramenů a prozkoumáme také jeden Nabatejský chrám. Dále budeme pokračovat zajímavou krajinou k Mrtvému moři, jehož hladina se nachází 400 m pod hladinou moře. Koupání ve vodě s nejvyšším obsahem soli na světě. Večeře.
8. den: Prohlídka Ammánu. Navštívíme Římské divadlo, citadelu s archeologickým muzeem, odkud je krásný výhled na historické centrum města a projdeme se po starém městě. Transfer na letiště a odpoledne odlet do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • letenky Praha - Ammán a zpět vč. let. tax
 • doprava mikrobusem nebo autobusem podle velikosti skupiny
 • 7x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 7x polopenze, 1x oběd v poušti
 • skupinové vstupní vízum
 • vstupy dle programu
 • vozy 4x4 ve Vádí Ram
 • česky hovořící průvodce a místní průvodci na jednotlivých místech
 • cestovní pojištění UNIQA K6S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

Základní cena nezahrnuje

 • případné náklady spojené s testováním
 • další výše neuvedené služby
 • 1lůžkový pokoj
 • připojištěn na krytí nákladů při karanténě v zahraničí - lze sjednat jen při objednání zájezdu
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Periscope travel s.r.o., IČ 08416435.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Ammán
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 053 309
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

JORDÁNSKO - VELKÝ OKRUH
  Jordánsko, Ammán

Cena
43 900 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 053 309

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
43 900 Kč
příplatek za č.1 výlet do skalního města Petra za večerního osvětlení - osoba
0
700 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
6 600 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 744 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 240 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 Kč