Termín:
9. 8. – 18. 8. 2018
Počet dní:
10 (čt – so)
Počet nocí:
6
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

autobusem 4700 km, lodí 400 km, pěšky 4x 5-13 km (volitelně) Počasí: vzduch 18-23 °C Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Teplice

Program
1. až 2 den

Žďár n. Sáz. - Göteborg - Fredrikstad. Odjezd do Německa, trajektem na švédskou pevninu. „Zelené město“ Göteborg: malebné centrum (případně pevnost Älvsborg ze sedmnáctého století). Přejezd do jižního Norska.

3. až 4 den

Fredrikstad - Geiranger - Ottadalen. Olympijský Lillehammer u největšího norského jezera Mjosa: skanzen Maihaugen. Přejezd do pohoří Sunnmore k majestátnímu a díky Golfskému proudu stále zelenému Geirangerfjordu. Výlet lodí po Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester. Vyhlídka z hory Dalsnibba, s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty, ledovec a Geiranger. Neopakovatelná vyhlídková jízda krajinou fjordů a jezer.

5. až 6 den

Trollstigen, N.P. Jotunheimen. Norský Yosemite - údolí Romsdalen s vysokými skalními stěnami. Vodopády a kaskády Ulafossane. Nejvyšší kolmá stěna Evropy Trollvegen (Trolí stěna). Adrenalinové stoupání serpentinami po proslulé silnici Trollstigen (Trolí stezka) s úchvatnými scenériemi. „Domov obrů” N.P. Jotunheimen s mnoha ledovci, které zformovaly údolí do tvaru „U“. Mohutné vrcholy, bílé ledovce, prudké bystřiny, hluboká a zelená údolí. Procházky po okolí. Pro fyzicky zdatnější zájemce lodí po ledovcovém jezeře Gjende k horské chatě Memurubu (140 NOK), odtud túra podél jezera.

7. den

Ottadalen - Oslo. Jízda pod Jotunheimenem do Gaupne a dále ke splazu Nigardsbreen největšího pevninského ledovce Jostedalsbreen. Přejezd do údolí Hallingdal, tradiční dřevěný kostelík, muzeum.

8. až 10 den

Oslo - Tanum - Žďár nad Sázavou. Metropole Norska Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové, přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka možná za příplatek 2900 Kč/ os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Göteborg

K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Číslo zájezdu: 915047
Norsko, Švédsko, Göteborg

Všechny termíny a možnosti (1)