Termín:
9. 8. – 18. 8. 2018
Počet dní:
10 (čt – so)
Počet nocí:
6
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

autobusem 4700 km, lodí 400 km, pěšky 4x 5-13 km (volitelně) Počasí: vzduch 18-23 °C Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Teplice

Program
1. až 2 den

Žďár n. Sáz. - Göteborg - Fredrikstad. Odjezd do Německa, trajektem na švédskou pevninu. „Zelené město“ Göteborg: malebné centrum (případně pevnost Älvsborg ze sedmnáctého století). Přejezd do jižního Norska.

3. až 4 den

Fredrikstad - Geiranger - Ottadalen. Olympijský Lillehammer u největšího norského jezera Mjosa: skanzen Maihaugen. Přejezd do pohoří Sunnmore k majestátnímu a díky Golfskému proudu stále zelenému Geirangerfjordu. Výlet lodí po Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester. Vyhlídka z hory Dalsnibba, s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty, ledovec a Geiranger. Neopakovatelná vyhlídková jízda krajinou fjordů a jezer.

5. až 6 den

Trollstigen, N.P. Jotunheimen. Norský Yosemite - údolí Romsdalen s vysokými skalními stěnami. Vodopády a kaskády Ulafossane. Nejvyšší kolmá stěna Evropy Trollvegen (Trolí stěna). Adrenalinové stoupání serpentinami po proslulé silnici Trollstigen (Trolí stezka) s úchvatnými scenériemi. „Domov obrů” N.P. Jotunheimen s mnoha ledovci, které zformovaly údolí do tvaru „U“. Mohutné vrcholy, bílé ledovce, prudké bystřiny, hluboká a zelená údolí. Procházky po okolí. Pro fyzicky zdatnější zájemce lodí po ledovcovém jezeře Gjende k horské chatě Memurubu (140 NOK), odtud túra podél jezera.

7. den

Ottadalen - Oslo. Jízda pod Jotunheimenem do Gaupne a dále ke splazu Nigardsbreen největšího pevninského ledovce Jostedalsbreen. Přejezd do údolí Hallingdal, tradiční dřevěný kostelík, muzeum.

8. až 10 den

Oslo - Tanum - Žďár nad Sázavou. Metropole Norska Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové, přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo), trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka možná za příplatek 2900 Kč/ os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Göteborg

Norsko

Norsko je nejsevernější zemí evropského kontinentu. Leží podél západního pobřeží Skandinávského poloostrova. Norsko je naprosto jedinečným cílem každé dovolené. Příroda země je zachovalá, minimálně ovlivněna lidskou činností. Kde člověk hospodaří, chová se ke krajině kolem sebe velmi ohleduplně, jak je to v severských zemích běžné. Nádherné přírodní scenérie zahrnují hlavně horské masívy, v nejvyšších polohách i s ledovci, světově proslulé fjordy a na severu mnoho forem subpolární krajiny. Hlavním městem je moderní Oslo a nabízí mnoho zajímavých turistických cílů. Norsko je rájem různých poznávacích zájezdů, během kterých navštívíte kromě nejznámějších měst hlavně onu panenskou přírodu, která je zde taková, jak ji síly naší planety vytvořily.


K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Číslo zájezdu: 915047
Norsko, Švédsko, Göteborg

Všechny termíny a možnosti (1)