Termín:
4. 8. – 11. 8. 2018
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Paříž/ Tours/ Saumur/ Poitiers / La Rochelle/ Ile de Ré/ St. Martin de Ré/ Fouras / pevnost Boyard / Bordeaux/ Saint-Émilion/ Sarlat / Cahors / St. Cirq Lapopie / Cordes sur Ciel / Puycelsi / Lyon

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Paříže, transfer z letiště, okružní jízda městem pro seznámení s nejdůležitějšími památkami a bulváry – Champs Elyseés, Vítězný oblouk, Trocadero, Eiffelova věž, Louvre, radnice, katedrála Notre Dame… volno, odjezd do univerzitní a bývalé hlavní metropole na řece Loiře - Tours - prohlídka historického jádra s průvodcem, volno, ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Po snídani odjezd do městečka Saumur - nazývaného 'perla Anjou', proslulého pohádkovým zámkem, jezdeckou školou a šumivým vínem, prohlídka historického jádra města na Loiře s průvodcem, volno. Odjezd do Poitiers - návštěva správního střediska kraje Poitou-Charentes s bohatým architektonickým dědictvím v historickém jádru - pěší prohlídka centra s malebnými uličkami mezi mnoha románskými domy, nejstarší kostel ve Francii - baptisterium sv. Jana ze 4. stol., kostel Notre Dame la Grande ze 12. stol., katedrála sv. Petra, justiční palác … volno, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
3. den: Po snídani odjezd do La Rochelle - návštěva města na břehu Atlantského oceánu, centrum obchodu, prohlídka starého přístavu se strážními věžemi, dále ostrov Ile de Ré, průjezd 'bílým ostrovem' s křídovými útesy a písečnými dunami do hlavního městečka St. Martin de Ré, individuální volno ke krátké prohlídce či návštěvě některé z místních vyhlášených rybích restaurací. Odjezd do Fouras - městečka, ve kterém pobývala nějaký čas rodina malíře Lenoira - volno k individuální prohlídce nebo možnost výletu kolem pevnosti Boyard, známé především z televizní soutěže. Odjezd na ubytování do oblasti Bordeaux, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani odjezd na prohlídku Bordeaux (UNESCO) - 5. největší město Francie, významný přístav s pompézním městským jádrem z 18. století, pěší prohlídka centra města - divadlo, burzovní palác, zámek, volno. Odpoledne odjezd do Saint - Émilion k návštěvě nádherné středověké vesničky uprostřed vinařské oblasti, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, ležící na Svatojakubské cestě, prohlídka místních atraktivit zakončená ochutnávkou místních vín. Odjezd na ubytování v oblasti Bergeracu, fakultativně večeře.
5. den: Po snídani odjezd do Sarlatu – prohlídka městečka s největším počtem středověkých domů ze 17. století ve Francii, odjezd do Cahors, dva tisíce let starého města s unikátním opevněným mostem Pont Valentré z počátku 14. století a se zastávkou na ochutnávku vína v oblasti, poté přejezd úžasným údolím říčky Lot se zastávkou v St. Cirq Lapopie – jedna z nejhezčích vesnic ve Francii, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
6. den: Po snídani návštěva nezajímavějších vesnic v oblasti – nádherně situovaný jakoby na obloze se vznášející Cordes sur Ciel – vesnička týčící se nad řekou Cerou s dochovanými hradbami, bránami a gotickými domy – Maison du Grand Fauconnier a Maison du Grand Veneour, lemované neuvěřitelně strmými dlážděnými uličkami, odjezd k další obci pyšnící se impozantními památkami - Castelnau de Montmiral – centrální arkádové náměstíčko označované za zázrak středověké architektury, starobylé kamenné a hrázděné domy, kostel se vzácnou relikvií - drahými kameny osazeným křížem, dále přejezd k vesničce, jež je členem sdružení nejkrásnějších vesnic ve Francii - Puycelsi – založena již v 10. století benediktýnskými mnichy, hrad a hradby ze 14. století, které bránily a odolávaly po staletí veškerému obléhání zde můžeme obdivovat a doposud, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
7. den: Po snídani odjezd do Lyonu – druhého nejvýznamnějšího města ve Francii, nazývaného také hlavním městem gastronomie, prohlídka města – starobylá čtvrť zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO – bývalé obchodní a vojenské centrum Galie založené samotným Juliem Caesarem nyní honosící se ve spleti dlážděných uliček, krytými pasážemi, renesančními paláci, prvotřídními restauracemi a značkovými obchody – Théatres Romains – dva římské amfiteátry, z nichž větší je zároveň nejstarším divadlem v zemi, dále proslulá obchodní třída Rue de la République, Place Bellecour, Basilica Notre-Dame de Fourviére, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
8.den: Snídaně, dle časových možností volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

- atraktivní a unikátní nabídka

Informace

Změna programu vyhrazena.

Uvedené ceny jsou platné do 28.2.2018, více informací na str. 245 v katalogu.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha-Paříž-Lyon-Praha včetně tax a příplatků
  • dopravu autokarem dle programu zájezdu
  • 7 noclehů v hotelech** s kontinentálními snídaněmi, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
  • průvodce po dobu zájezdu
  • 1x ochutnávka vína
  • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:

  - příplatek za 1-lůžkový pokoj 5.990,- Kč
  - 7 večeří 4.390,- Kč
  - vstupy do památkových objektů
  - případnou přepravu MHD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bordeaux, Cahors, Cordes sur Ciel, Fouras, Île de Ré, La Rochelle, Lyon, Paříž, pevnost Boyard, Poitiers, Puycelsi, Saint-Émilion, Sarlat, Saumur, St. Cirq Lapopie, St. Martin de Ré, Tours
Informace o slevách

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


K pevnosti Boyard a vinicím Bordeaux letecky **

Číslo zájezdu: 897700
Francie, Akvitánie, Auvergne-Rhône-Alpes, Centre-Val de Loire, Midi-Pyrénées, Nová Akvitánie, Occitanie, Pays de la Loire, Poitou-Charentes, Rhône-Alpes, údolí Loiry, Bordeaux, Cahors, Cordes-sur-Ciel, Fouras, Île de Ré, La Rochelle, Lyon, Paříž, Poitiers, Saint-Cirq-Lapopie, Saint-Émilion, Saint-Martin-de-Ré, Sarlat-la-Canéda, Saumur, Tours

Všechny termíny a možnosti (1)