Termín:
30. 5. – 6. 6. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název a kategorie lodi

M/S Adriatic Queen, Supreme

Sobota

Dubrovnik, příjezd (WR)
Budete převezeni z letiště v Dubrovniku, kde nalodění začíná ve 13:00.

Neděle

Dubrovnik–Mljet–Korčula (B,L,D)
Po snídani na palubě vyplujeme do města Dubrovník, „perly Jadranu“, města světového dědictví UNESCO. Poté vyplujeme k ostrovu Mljet. Národnímu park Mljet, který zahrnuje pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera. Projdete se kolem Velkého a Malého jezera a loďkou se můžete projet na ostrůvek St. Mary. Pokračujeme v plavbě k našemu dalšímu cíli, kterým je kouzelný ostrov Korčula, opevněné město se stejným názvem, nejvíce známé jako místo narození cestovatele Marco Pola. Večeře na palubě lodi.

Pondělí

Korčula–Pučišća (B,L)
Ráno se vydáme na procházku městem Korčula po úzkých dlážděných ulicích a navštívíte majestátní gotickou barokní katedrálu sv. Marka. Poté oběd na palubě. Individuální program k objevování města. Večeři si můžete vychutnat v jedné z mnoha místních restaurací

Úterý

Pučišća–Omiš–Split (B,L)
Před snídaní odplujeme do Omiše, jehož pevnosti jsou tichými kamennými připomínkami síly a moci pirátů, kteří zde kdysi stavěli své domovy a užívali bohatství. Oběd na palubě lodi. Po návštěvě Omiše vyplujeme ke Splitu se zastávkou na cestě ke koupání a relaxaci, pokud počasí dovolí, V pozdních odpoledních hodinách doplujeme do Splitu, kde strávíme noc. Budete mít možnost si rezervovat pěší prohlídku Splitu, historické centrum města Split je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Nocleh v kajutě lodi v přístavu Split.

Středa

Split–Bol–Hvar (B,L)
Ráno vyplujeme k ostrovu Brač. Užijete si zde koupání na nejznámější pláži v Dalmácii – Zlatni rat, v blízkosti městečka Bol. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Oběd na palubě lodi a poté pokračujeme v našem dobrodružství plavbou na ostrov Hvar,jeden z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu. Hvar je místem setkávání světových celebrit. „Při pěší procházce městem Hvar uvidíte mimo jiné i budovu nejstaršího veřejného divadla v Evropě (starší než je Shakespearovo divadlo v Anglii) a mnoho dalších historických památek. Večer individuální program na Hvaru.
Poznámka: V důsledku limitované kapacity hvarského přístavu (v průběhu hlavní sezóny červenec a srpen) může dojít k alternativnímu kotvení naší lodi v přístavech Stari Grad nebo Jelsa. V takových případech organizujeme transfér z lodi do Hvaru a zpět autobusem.

Čtvrtek

Hvar–Trstenik (B,L,CD)
Při plavbě do krásného Trsteníku, malé rybářské vesnice na poloostrově Pelješac si odpočinete na slunné terase, odpoledne možnost koupání. Večer si užijete slavnostní kapitánskou" večeři na palubě lodi.

Pátek

Trstenik–Dubrovník (B,L,)
V pátek se vydáme na ostrov Mljet, kde bude možnost koupání, pokud nám to počasí dovolí. Oběd na palubě lodi, než dorazíme do Dubrovníku"perly Jadranu", města světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do Dubrovníku si můžete vychutnat prohlídku nádherného historického města, navštívit rektorský palác a františkánský klášter s jeho lékárnou. Zbytek dne individuální program.

Sobota

Dubrovník (B)
Po snídani na palubě lodi odjezd do vašich domovů. Budete převezeni na letiště v Dubrovníku nebo do vašeho hotelu v Dubrovníku.

Výlety

Prohlídky zahrnují: • Národní park Mljet • Korčulu • Cetina – jízda na řece lodí • Split • Hvar • Dubrovnik

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí z Dubrovníku na palubě M/S Adriatic Queen
  • Transfer na letiště/ hotelu v Dubrovniku
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd
  • 1× slavnostní „kapitánskou večeři“ s živou hudbou
  • Profesionální personál na lodi
  • Manipulaci se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

  Cena nezahrnuje: Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře • Turistická a přístavní taxa 90 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Kompas Praha, IČ: 15269540, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Dubrovník, Korčula, Mljet

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.


K200 Dubrovník-Mljet-Korčula-Pučišća-Omiš-Split-Bol-Hvar-Dubrovník

Číslo zájezdu: 1569504
Chorvatsko, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Korčula, Mljet, Dubrovník