K201SD Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Vis-Vela Luka-Korčula-Mljet-Dubrovník

Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Vis, Bol, Split

K201SD Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Vis-Vela Luka-Korčula-Mljet-Dubrovník

  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Vis, Bol, Split
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Prestige/Freedom, Supreme

Sobota

Split, příjezd (WR)
Budete převezeni z letiště ve Splitu nebo z vašeho hotelu Split do přístavu, kde nástup začíná ve 13:00.

Neděle

Split–Bol–Stari Grad, (B,L)
V ranních hodinách budete mít možnost pěší prohlídky Splitu s průvodcem, uvidíte historické centrum, postavené kolem paláce římského císaře Diokleciána, který je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Podíváte se na na zbytky římského dědictví Splitu, renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera, Peristyle a katedrálu. Poté plavba do Bolu, malé vesničky na ostrově Brač, s možností se vykoupat na proslulé pláži „Zlatni rat“. Užijete si oblázkovou pláž, která je označována jako nejlepší v Chorvatsku. Tato pláž je proslavena tím, že její oblázková špička se otáčí vždy podle směru větru a mořských vln. Poté vyplujeme do města Hvar. Ostrov Hvar je jeden z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu a město Hvar je místem setkávání světových celebrit. Strávíte večer a noc ve Stari Gradu, jednoho z nejstarších měst v Evropě.

Pondělí

Stari Grad–Hvar–Vis, (B,L)
Vyplouváme do města Hvar, na prohlídku města s prvním veřejným divadlem v Evropě (starší než Shakespearovo divadlo ve Velké Británii), františkánským klášterem a mnoha dalšími historickými památkami. Poté plavba na ostrov Vis. Večer individuální program.

Úterý

Vis–Vela Luka (B,L)
Po snídani vyplujeme k ostrovu Korčula, nejvíce známému jako místo narození cestovatele Marco Pola. Naším přístavem pro tento den je Vela Luka (město „velký přístav“). Po obědě na palubě vystoupíte ve Vela Luce a odjedete na odpolední prohlídku ostrova Korčula, kde uvidíte výrobu olivového oleje, etno muzeum a místní vinařství, kde ochutnáte místní víno a sýr. Poté se vrátíte k vaší lodi a večer večer individuální program.

Středa

Vela Luka–Korčula (B,L)
Než-li budeme pokračovat v naší plavbě, je možnost ke koupání a poté míříme do města Korčula. Vydejte se po procházce po úzkých dlážděných ulicích a navštivte majestátní gotickou barokní katedrálu sv. Marka. Večer je individuální program, k objevování města. Večeři si můžete vychutnat v jedné z mnoha místních restaurací.

Čtvrtek

Korčula–Mljet (B,L,CD)
Plujeme na ostrov Mljet. Národní park Mljet obsahuje pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera, Veliko Jezero (Velké jezero) a Malo Jezero (Malé jezero). Tento krásný ostrov byl údajně oblíbeným místem řeckého hrdiny Odysea. Večer kapitánská večeře s živou hudbou na palubě naší lodi.

Pátek

Mljet–Dubrovník (B,L)
Dopoledne vyplujeme do města Dubrovnik, perly Jadranu", města světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do Dubrovníku si můžete vychutnat prohlídku nádherného historického města, navštívit rektorský palác a františkánský klášter s jeho lékárnou. Zbytek dne individuální program.

Sobota

Dubrovník (check-out)
Po snídani na palubě odjezd do vašich domovů. Budete převezeni na letiště v Dubrovníku nebo do hotelu.

Výlety

Prohlídky zahrnují: • Split • Hvar • Prohlídka ostrova Korčula s degustací vína, výroby olivového oleje • Prohlídka města Vis • Mljet Národní park • Dubrovnik

"

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí ze Splitu do Dubrovníku na palubě M/S
  Prestige nebo M/S Freedom
  • Transfer z letiště/ hotelu ve Splitu
  • Doprava na letiště/ hotel v Dubrovníku
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd se 3 chody
  • 1× slavnostní „kapitánskou večeři“ s živou hudbou
  • Profesionální personál na lodi
  • Manipulaci se zavazadly
  • Wi-Fi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

  • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra u palubního kuchaře
  • Turistická a přístavní taxa 90 EUR/osoba/týden, platí pasažéři v hotovosti na lodi

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Bol, Hvar, Split, Stari Grad, Vis

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 509
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

K201SD Split-Bol-Stari Grad-Hvar-Vis-Vela Luka-Korčula-Mljet-Dubrovník
  Chorvatsko, Brač, Hvar, Chorvatské ostrovy, Split, Střední Dalmácie, Vis, Bol, Split

Cena
51 009 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 509

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
51 009 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč