K230 Poreč-Rovinj-NP Brijuni-Pula-Mali Lošinj-Zadar-NP Krka-Split-Hvar-Korčula-Mljet-Dubrovník

Chorvatsko, Istrie, Poreč, Rovinj, Poreč, Rovinj

K230 Poreč-Rovinj-NP Brijuni-Pula-Mali Lošinj-Zadar-NP Krka-Split-Hvar-Korčula-Mljet-Dubrovník

  Chorvatsko, Istrie, Poreč, Rovinj, Poreč, Rovinj
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Název a kategorie lodi

M/S Stella Maris, Supreme

Sobota

Poreč (WR,D)
Nalodění v přístavu Poreč začíná ve 14:00 h. Ubytování na palubě, poté uvítání na recepci, ve večerních hodinách uvítací večeře na palubě lodi.

Neděle

Poreč–Rovinj–Národní park (B,L)
Během plavby podél Istrijského poloostrova se zastavíte v romantickém městě Rovinj. Dlážděné úzké uličky starého města, které se nacházejí na úpatí pahorku s kostelem sv. Euphemie, oblíbeného místa pro setkání umělců z celého světa. Dále pokračujeme v plavbě do Národního parku Brijuni, souostroví, kde byla jedna z letních rezidencí prezidenta Josipa Broze Tita. Uvidíte jedinečnou harmonii zdejší flóry a fauny. Pak oběd na palubě lodi, dříve něž dorazíme do Puly, jednoho z nejkrásnějších měst Istrie. Zbytek dne je individuální program v Pule.

Pondělí

Mali Lošinj–Zadar (B,L,D)
Ranní plavba do střediska Mali Lošinj. Díky borovým lesům a vzduchu je ostrov Lošinj ideálním místem pro regeneraci vašeho těla a ducha. Oběd na palubě lodi, zatímco pokračujeme v cestě směrem do Zadaru, se zastávkou ke koupání na jednom z malých ostrovů. Poté večeře na palubě.

Úterý

Zadar–Národní park Krka–Primošten (B,L)
Ranní plavba do střediska Mali Lošinj. Díky borovým lesům a vzduchu je ostrov Lošinj ideálním místem pro regeneraci vašeho těla a ducha. Oběd na palubě lodi, zatímco pokračujeme v cestě směrem do Zadaru, se zastávkou ke koupání na jednom z malých ostrovů. Poté večeře na palubě.

Středa

Split–Hvar (B,L)
Den začínáme pěší turistikou, prohlídka Splitu, historické centrum, postavené kolem paláce římského císaře Diokleciána, který je součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Podíváte se na renesanční a gotické stavby, chrám Jupitera a katedrálu. Poté oběd na lodi a dále vyplouváme k ostrovu Hvar, nejslunnějšímu ostrovu v Chorvatsku. Ostrov Hvar je jeden z nejpopulárnějších ostrovů na Jadranu a město Hvar je místem setkávání světových celebrit. Vydáme se na prohlídku a výhledy starého města, s malebnými uličkami a prvním veřejným divadlem v Evropě. Po zbytek dne se můžete vydat do labyrintu městských uliček, do řemeslných obchodů, kaváren a restaurací.
Poznámka: V důsledku limitované kapacity hvarského přístavu (v průběhu hlavní sezóny červenec a srpen) může dojít k alternativnímu kotvení naší lodi v přístavech Stari Grad nebo Jelsa. V takových případech organizujeme transfér z lodi do Hvaru a zpět autobusem.

Čtvrtek

Korčula – Mljet (B,L,CD)
Ve čtvrtek vyplujeme k našemu dalšímu cíli, kterým je kouzelný ostrov Korčula, opevněné město se stejným názvem, nejvíce známé jako místo narození cestovatele Marco Pola. Vychutnejte si snídani na palubě, poté poznáme zdejší město s místním průvodcem. Budete se procházet úzkými dlážděnými uličkami, navštívíme majestátní goticko-barokní katedrálu sv. Marka, poté se vrátíte na loď na oběd. Po obědě vyplujeme na ostrov Mljet. Národní park Mljet obsahuje pět druhů lesů, mnoho druhů ptáků a dvě hluboká jezera, Veliko Jezero a Malo Jezero.Večer slavnostní „kapitánská večeře“ s živou hudbou na palubě lodi.

Pátek

Mljet – Dubrovník (B,L,D)
Ráno vyplujeme do nádherného města Dubrovník.
Po snídani a dopolední procházce Dubrovníku,
„perly Jadranu“, města světového dědictví UNESCO.
Navštívíte rektorský palác a františkánský klášter s jeho
lékárnou. V poledne oběd na palubě lodi a zbytek
dne individuální program. Užijte si poslední noc na palubě této krásné plavby.

Sobota

Dubrovník check-out (B)
Po snídani na palubě lodi je čas odjezdu do vašich
domovů. Budete převezeni na letiště nebo do vašeho
hotelu v Dubrovníku.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 nocí z Poreče na palubě M/S Stella Maris
  • Transfer z letiště v Dubrovniku
  • Uvítání na recepci s následnou večeří
  • 7× snídaně formou bufetu
  • 6× oběd se 3 chody
  • 1× večeře v místní restauraci, 1x večeře na palubě lodi
  • 1× slavnostní „kapitánskou večeři“ s živou hudbou
  • Voda, káva, čaj
  • Profesionální personál na lodi
  • Wifi zdarma na palubě lodi

Základní cena nezahrnuje

  • Nápoje během jídla a na baru, jídla objednaná extra
  u palubního kuchaře
  • Turistická a přístavní taxa 90 EUR/osoba/týden, platí
  pasažéři v hotovosti na lodi.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Kompas Praha, IČ: 15269540. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Poreč, Rovinj

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 569 508
dnes zavřeno

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.

Nezávazná objednávka

K230 Poreč-Rovinj-NP Brijuni-Pula-Mali Lošinj-Zadar-NP Krka-Split-Hvar-Korčula-Mljet-Dubrovník
  Chorvatsko, Istrie, Poreč, Rovinj, Poreč, Rovinj

Cena
61 299 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 569 508

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
61 299 Kč

Pojištění

cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dospělý 18 - 69 let
2
408 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - dítě do 17 let
0
198 Kč
cestovní pojištění (včetně sportovních aktivit) - senior od 70 let
0
708 Kč