Termín:
6. 6. – 13. 6. 2019
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
plná penze
Původní cena:
19 690  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

OBLÍBENÝ MEZI ZÁJEZDY PRO SENIORY 55+! Zájezd Kalábrie pro seniory 55+ je tu pro Vás. Kalábrie se nachází na nejjižnějším cípu Apeninského poloostrova a své návštěvníky láká především zdejší krajina, která je atraktivní svou kombinací impozantních hor a čistého pobřeží s dlouhými písčitými plážemi, obojí často v těsné vzájemné blízkosti. Kouzlo panenské přírody je navíc umocněno hlavně tím, že se zde, narozdíl od jiných částí Itálie, turistický průmysl nachází teprve v začátcích. Během našeho zájezdu Kalábrie pro seniory 55+ tak můžete poznat tu pravou Itálii. Hlavním městem regionu je Catanzaro. Nejvíce návštěvníků však přitahuje kalábrijské pobřeží na západě Tyrhénského moře a na východě moře Jónského a uprostřed horský masiv Sila. Jedna z nejhezčích oblastí Kalábrie, která stojí za navštívení, je výběžek Tropea na pobřeží Tyrhénského moře, kde najdete pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a dvě nejosobitější starobylá střediska Kalábrie - Tropeu a Pizzo. Pojeďte s námi a během zájezdu pro seniory 55+ budete moci odhalit kouzlo této méně známé části Itálie a ochutnat místní vynikající kuchyni. Itálie není jen Bibione! Pokud chcete zkusit něco nového a zatím neobjeveného, je pro Vás zájezd Kalábrie pro seniory 55+ tou správnou volbou!

Popis
Poloha

Villaggio Green Garden Club se nachází na Tyrhénském pobřeží Kalábrie, v překrásném zálivu cca 1 - 1,5 km od městečka Briatico, kde se každý týden konají trhy. Nachází se cca 100 m od soukromé pláže s jemným pískem, která je vybavena slunečníky, lehátky (pro hotelové hosty v ceně), kabinkami na převlečení, sociálním zařízením, barem a dětským koutkem. Komplex je obklopený tropickými rostlinami a zelení, hlavně pak různorodými palmami. V turistickém komplexu najdeme bazén, bar, restauraci s terasou s výhledem na moře, recepci, parkoviště, tenisový kurt. Komplex je rozdělený na hotelovou část, kde se nacházejí pokoje v přízemí nebo v 1. poschodí s balkonem či terasou, a rezidenční část, kde se nacházejí apartmány v přízemních vilkách s vlastním vchodem a terasou.

Doba transferu z letiště do hotelu cca 50 minut

Vybavení hotelu

recepce, bazén, bar, restaurace, tenisový kurt, Wi-Fi (za poplatek), plážový bar, plážový servis (slunečníky a lehátka) pro hotelové hosty v ceně, shuttle bus v rámci hotelového resortu. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

Vybavení pokoje

pokoje s možností až dvou přistýlek jsou umístěny v přízemí či v prvním patře a jsou vybaveny sociálním zařízením, klimatizací, LCD TV, trezorem, fénem a chladničkou. Apartmány v rezidenční části disponují manželskou postelí, popř. ještě jedním pokojem s 2mi lůžky, obývací místností s kuchyňským koutem, sociálním zařízením, klimatizací a terasou (trezor a fén k zapůjčení na recepci).

Stravování

Polopenze formou švédských stolů vč. sklenice vody a vína k večeři. Možnost dokoupení plné penze za příplatek 1.500,- Kč / osoba.

Pláž

Tyrhénské moře, vzdálenost od pláže cca 100 m, pláž je z jemného písku, bar s toaletami, plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) pro hotelové hosty v ceně.

Doporučení: Oficiálně hotel spadá do kategorie 4*, v rámci evropských standardů jej lze hodnotit spíše jako 3*. Kalábrie je zatím rozvíjející se destinace a je nutné tuto destinaci takto vnímat i co se týče služeb. Není vhodná pro náročnou klientelu, naopak je vhodná pro ty, kteří chtějí poznat krásnou panenskou přírodu, běloskvoucí pláže a malebná městečka.

Popis

Lodí navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari absolvujete procházku historického centra Lipari, hlavního kulturního centra celého souostroví. Za poplatek se můžete také zúčastnit okružní jízdy kolem ostrova. Na Vulcano můžete ozkoušet léčivé koupele v bahenním sirném jezírku nebo na plážích ze sopečného písku s horkými prameny. Na Stromboli si určitě nenechte ujít procházku malebným centrem.

Cena: 1 540 Kč/55 Eur/osoba
V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava, popř. lodní doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)
Cena výletu na Liparské ostrovy a na Stromboli by night nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši cca 5 Eur /osoba. Upozorňujeme, že výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna.
Výlet se uskuteční při min. počtu 28 osob.

Popis

Odjezd do oblasti Capo Vaticano, jenž je obdivována umělci již po několik staletí: je to romantické místo plné klidu, kde kdysi věštily čarodejnice dle letu ptáků a dýmu stoupajícího z ostrova Stromboli, který je za dobré viditelnosti nádherně vidět. Návštěva místní vyhlídky s možností fotografování celého pobřeží, jenž získalo název Costa degli Dei – tedy pobřeží bohů a sami uvidíte, že právem. Poté odjezd do okouzlujícího městečka Tropea, které bývá často nazýváno také Perla Kalábrie, a to pro své bílé písečné pláže, azurové moře a historické monumenty – Cattedrale (normanská katedrála), odkud je nádherný výhled na malebnou krajinu a ostrůvek omývaný křišťálovým mořem, na němž stojí kostel Panny Marie. Prohlídka města s individuálním volnem s možností nákupu suvenýrů, kterých v tomto malebném městečku naleznete bezpočet.
V průběhu dne návštěva místní výrobny produktů, kde bude připravena degustace spojená s ochutnávkami a možností nákupu typických produktů za výhodné ceny.
V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát, degustace místních produktů.
V ceně výletu nejsou zahrnuté případné vstupy do objektů.

Cena: 900 Kč / 32 Eur/ osoba
V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)
Výlet se uskuteční při min. počtu 28 osob.

Popis

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15ti minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka, možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lotí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky.

Cena: 1485 Kč/53 Eur/osoba
V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava, popř. lodní doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek). Cena výletu na Liparské ostrovy a na Stromboli by night nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši cca 5 Eur /osoba.

Popis

Již samotná cesta autobusem po dálnici směrem na Sicílii je nepřekonatelným zážitkem a poskytuje výhled nejen na Liparské ostrovy, ale i na Sicílie s dominantou sopky Etny. Nalodění na trajekt v přístavu San Giovanni, po připluží na Sicílii odjezd do Taorminy. Zde budeme mít možnost obdivovat nejen hlavní třídu s drahými butiky, bary, restauracemi a cukrárnami, jejichž výlohy stojí nejen za vyfocení, ale především za ochutnání, ale i řeckořímské divadlo (vstupné není v ceně), které je jednou z největších památek celého ostrova a poskytuje nádherné výhledy jak na sopku Etnu, tak na celý záliv Giardini Naxos. Pro zájemce možnost oběda (není v ceně) či sjezd a výjezd lanovkou k pobřeží (není v ceně).

Cena: 1540 Kč/55 EUR/osoba

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Popis

Výlet, který Vám umožní srovnat obě kalábrijská pobřeží. V ranních hodinách odjezd do Crotone, jednoho z nejdůležitějších měst tzv. Velkého Řecka, ve kterém bydlel například Pythagoras a jenž svého největšího rozmachu dosáhlo v 6. a 5. století př. n.l. Návštěva hradu a místního muzea (vstup není v ceně). Poté prohlídka historického centra. Možnost individuálního oběda (není v ceně). Odjezd do malebného městečka Le Castella, jež Vás uchvátí svou turistickou atmosférou a především aragonskou pevností (vstup není v ceně), vybudovanou v přírodní mořské rezervaci Capo Rizzuto. Během dne degustace místních typických produktů.

Cena: 1260 Kč/45 EUR/osoba

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Popis

Cena: 2100 Kč/75 EUR/osoba


Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Zpáteční letenka Brno – Lamezia Terme – Brno včetně všech tax a letištních poplatků
- Transfer letiště – hotel – letiště
- 7 nocí ve 4* hotelu
- Polopenze formou bufetu
- Sklenice vody a vína k večeři
- Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
- Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní výlety a služby
- Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu
- Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Quality Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Kalábrie
  • Místo dle CK: Kalábrie
Informace o slevách

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Green Garden Club ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: písčito - oblázková
Vzdálenost od pláže: 150 m

Všechny zájezdy do Green Garden Club

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

22 uživatelů

Pořadí

28. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Kalábrie

Poslední komentář

7.10.2017 | Apolenka
Datum pobytu: září 2017
Možná se vrátíme ale sami za sebe abychom lépe využili čas na tak krásném místě.

Nejnovější recenze

5
7.10.2017 | Vašek
Datum pobytu září 2017
5/5 - Úžasné
Výborná dovča.
1
3.8.2017 | Tom
Datum pobytu srpen 2017
1/5 - Nic moc
nikdy viac, a to som po veste byval v kempoch a v stane , toto bolo pod uroven a za tie prachy neadekvatne, neviem kto pisal tie recenzie 7+ ale podla toho som si dovolenku vybral , realita bola facka ze sem si muselsadnut na zem, a to doslova ked som videl kdebudem byvat, mozno rodiny s malymi detmi by sa ru nasli , ale inak neviem , pre mladych nie, pre seniorov taky ne ...
4
25.7.2017 | Katka
Datum pobytu červenec 2017
4/5 - Skvělé
Jiný kraj, jiný mrav.

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.


Kalábrie pro seniory 55+ - Rezidence Green Garden ****

Číslo zájezdu: 1217581
Itálie, Kalábrie, Briatico