KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM

Kambodža, Vietnam, Kambodža, Siem Reap

KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM

  Kambodža, Vietnam, Kambodža, Siem Reap
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Státy s neobvykle pevnými vazbami k naší zemi – kambodžský král i desetitisíce Vietnamců stále umí česky. Okruh po Kambodži, zemi tak atraktivní a přitom turisticky stále nedoceněné (naštěstí!). Angkor – jeden z nejzásadnějších monumentů celé planety. Stále výstavnější a zajímavější hlavní město Phnompenh. Tropický svět pláží a ostrůvků jižního pobřeží. Ráj pepře, durianu a dračího ovoce. Spletí ramen veletoku Mekongu do jeho úrodné delty v jižním Vietnamu. A největší město Vietnamu – živý a dychtivý Saigon na závěr.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Výlet lodí na jezero Tonle Sap, taneční show a večeře v Siem Reap, projížďka lodí po Mekongu v Phnompenhu, celodenní výlet lodí na ostrov Koh Rong, 2-denní plavba po Mekongu. Vietnamská víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky). Ubytování: 12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7000 Kč (12x). Strava: 12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu. V ceně nejsou kambodžská víza - 30 USD na letišti při příletu.

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky)

Ubytování

12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7000 Kč (12x)

Stravování

12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu

Délka tras

letadlem 20 000 km, po zemi 1600 km, lodí 200 km, pěšky 3x 3-6 km (volitelně)

Program
1. až 2 den

Odlet do Kambodže. Siem Reap: Relaxace v hotelovém bazénku. Večerní show s vystoupením půvabných tanečnic apsar a hostinou.

3. až 4 den

Den v chrámovém komplexu Angkor (UNESCO), centru mocné khmerské říše a jednom z nejúchvatnějších míst světa, kde desítky chrámů svádějí zápas s džunglí. Možnost výjezdu na slonech na západ slunce nad Angkorem. Lodí na největší jezero Indočíny - Tonle Sap. Plovoucí vesnice obývané vietnamskou minoritou: muzeum, škola, kostel, rybí pasti, hadi. Přejezd do Phnompenhu.

5. až 6 den

Hlavní město Kambodže mezi čtyřmi řekami Mekongu: královský palác a Stříbrná pagoda, národní muzeum, legendární Wat Phnom. Za temnou historií hrůzovlády Rudých Khmerů do věznice S 21 a na „Vražedná pole“. Živé nábřeží Mekongu s bouřlivým večerním životem, tržnice. Projížďka lodí po Mekongu s panoramatem města. Přejezd na pobřeží k Thajskému zálivu.

7. až 10 den

Pobyt u moře v Sihanoukville, hlavním letovisku Kambodžské riviéry: písečné pláže, rušný společenský život, skvělá a levná kuchyně založená na darech moře a čerstvém kampotském pepři, uznávaném jako nejlepší na světě. Možnosti potápění, rybaření, šnorchlování. Výlet lodí na půvabný ostrov Koh Rong s bělostnými plážemi a nádhernou atmosférou tropického ráje. Možnosti výletů na další ostrůvky nebo do primárních deštných lesů a mangrovových porostů N.P. Ream, k plantážím pepřovníku a „krále ovoce“ durianu, který nikde na světě nekoupíte levněji, popř. do hor N.P. Bokor k pochmurnému francouzskému „městu duchů” s grandhotelem, kasínem a palácem z 20. let. Návrat do Phnompenhu.

11. až 13 den

Plavba po veletoku Mekongu do Vietnamu. Vesnice rybářů a farmářů - typický život místních obyvatel na kanálech i rýžovištích. Přírodní scenérie spleti vodních kanálů, plovoucí trhy, hadí farma - už jste pili horkou kobří krev? Příjezd do metropole Jižního Vietnamu Saigonu (Ho Či Minova Města): Palác sjednocení, katedrála, tržnice aj.

14. den

Klášter Tay Ninh - centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatýmijsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi - síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

15. den

Odlet domů.

Základní cena zahrnuje

  • ubytování na příslušný počet nocí
  • vybraný typ dopravy a stravování
  • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o., IČ 49970844.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Siem Reap
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 019 331
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM
  Kambodža, Vietnam, Kambodža, Siem Reap

Cena
62 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 019 331

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
62 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
3 270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
2 325 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 15 dní
0
1 Kč