Dovolená Kanárské ostrovy Španělsko

Kanárské ostrovy jsou jedinečným místem naší planety, které nabízí návštěvníkům unikátní přírodní scenérie. Základem jsou mohutné hory a sopky, které jsou porostlé bujnou subtropickou vegetací. Dovolená na Kanárských ostrovech přináší nové zážitky a poznání. Vydejte se obdivovat krásy přírody naší planety i vy.

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Poslední recenze Kanárské ostrovy

Relaxia Lanzasur Club Lanzarote ***, Španělsko, Lanzarote, Playa Blanca
4
16. 8. 2017 | MARIE
Datum pobytu: 1. 6. 2017

4/5 - Skvělé
DOJEM KAZILI POUZE HOSTÉ, PROSTĚ SE NĚKTEŘÍ NEUMÍ CHOVAT A OBTĚŽUJÍ TÍM SVÉ OKOLÍ. ZA NĚ NEMŮŽE ANI HOTEL ANI PERSONÁL. HESLO "MÁME V CENĚ" ASI PRO NĚKTERÉ ZNAMENÁ, ŽE SE BUDOU CHOVAT JAKO PRASATA. . celá recenze
SBH Hotel Monica Beach Resort ****, Španělsko, Fuerteventura, Costa Calma
4
15. 8. 2017 | Milan
Datum pobytu: 1. 7. 2017

4/5 - Skvělé
Pohoda a odpočinek, kdy se na pláži nebrodíte davem k moři.. celá recenze
Bahía Flamingo Hotel ***, Španělsko, Tenerife, Puerto de Santiago
5
11. 8. 2017 | Dominika
Datum pobytu: 1. 7. 2017

5/5 - Úžasné
Celkový dojem hotelu bych hodnotila jako skvělý. Mohu říct, že tato dovolená opravdu stála za to, i když jsme byli "ochuzeni" o pár hodin času při prezentaci s delegátem, vůbec nám to nevadilo. Přístup.... celá recenze

Kanárské ostrovy

  • Stát: Španělsko
  • Měna: 1 € (euro)
  • Časový rozdíl oproti České republice: -1 hodina

Jedinečné přírodní bohatství a možnost dovolené po celý rok jsou největší přednosti Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Pro ostrovy je typická značná rozmanitost. Najdete tu vysoká pohoří a sopky, písečné duny, ale také bujnou vegetaci pralesa. Stabilní subtropické klima zaručuje díky přítomnosti oceánu příjemné počasí během celého roku. Zejména zimní období je tak ideální pro výlety. Největší a nejzajímavější ostrovy se jmenují Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro.

Dovolená Kanárské ostrovy

Na Kanárské ostrovy se můžete letecky vydat v průběhu celého roku. Nejoblíbenější je letní i zimní sezóna. V létě se více vykoupete v oceánu, v zimě můžete podnikat výlety nebo jen prožít Vánoce a Silvestra v teple na pláži. Teplota vzduchu většinou neklesá ani v zimě pod 20°C. Dovolená na Kanárských ostrovech je inspirativní a přináší nové poznatky o netradiční krajině naší planety. Poznejte jedinečnou faunu a flóru, nebo jen klidně odpočívejte na tmavých vulkanických plážích.

Moře, hotely, atmosféra

Pobřeží Kanárských ostrovů je mozaika přírodních zvláštností. Skály a útesy se střídají s malebnými plážemi, z nichž velká část má černošedý písek. Může za to jejich vulkanický původ. Nejvyšší teplota oceánu je v srpnu, září a říjnu. Plážový servis je na ostrovech nadstandardní.

Pro ostrovy jsou typické velmi kvalitní hotely s vnitřními i venkovními bazény. Kromě základních forem stravování můžete takřka kdekoliv využít službu all inclusive. Některé hotely jsou více vzdálené od pláží, situaci ale zpravidla řeší pravidelným transferem zdarma.

Prostředí Kanárských ostrovů je výjimečné díky přírodním podmínkám. Pobyt zde si doslova žádá podniknout výlety do subtropických lesů a vysokých hor. Místní vesničky mimo přímořská letoviska jsou tradiční a sympatické. Kuchyně je spíše mezinárodní, určitě ale vyzkoušejte výborné a čerstvé ryby.

Nejzajímavější místa

Největší a nejnavštěvovanější ostrovy jsou Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý je specifický a výjimečný. Na Lanzarote můžete obdivovat Národní park Timanfaya. Tenerife je zase proslulé zemědělským trhem, pyramidami v Guíamaru a Národním parkem Cañadas del Teide. Symbolem ostrova Gran Canaria je čedičový monolit Roque nublo - mračné skalisko.