Termín:
30. 5. – 6. 6. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

BARCELONA • CADAQUÉS • FIGUERAS • MONTSERRAT • GERONA • BANYOLES • BESALÚ

1. den

Odlet z Prahy (za příplatek svoz z Brna), přílet do Španělska a transfer do hotelu na ubytování, večeře.

2. den

Snídaně, celodenní výlet do Barcelony – Barcelona gotická – prohlídka („Gotická čtvrť“, exteriér katedrály Svaté Eulálie, čtvrť El Born, kostel Santa María del Mar) , odpoledne volný program – možno využít k návštěvě „Poble Espanyol – španělská vesnice” nebo jedinečného L'Aquarium (mořské akvárium), návrat na ubytování, večeře.

3. den

Po snídani odjezd do Cadaqués, malebného přístavního městečka, které si oblíbilo řada umělců, mezi nimi i Dalí, Picasso, Miró, W. Disney, A. Breton, F. G. Llorca. V zátoce Portlligat leží Dalího dům, kde žil a tvořil. Odpoledne přejezd do Figueras, návštěva Muzea S. Dalího, které malíř založil. Návrat na ubytování, večeře.

4. den

Po snídani odjezd do fascinujícího pohoří Montserrat s klášterním komplexem, který je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska. Odpoledne návrat na ubytování, možnost koupání, večeře.

5. den

Po snídani pobyt u moře a individuální volno, večeře. Možnost fakultativních výletů na místě.

6. den

Po poledni odjezd do Barcelony – prohlídka modernistických památek města – Sagrada Família, Casa Batlló, Casa Milá. Panoramatická projížďka – býčí aréna, Plaça Catalunya, Passeig de Grácia, Camp Nou – stadion FC Barcelona (fakultativní prohlídka stadionu a muzea). Pokračovaní k olympijskému stadionu na vrch Montjuic – krátká zastávka na vyhlídce na město a přístav. Individuální volno k prohlídce středu města Večer představení „Barcelonské fontány“ – hra hudby, barevných světel a vody. V nočních hodinách návrat na ubytování.

7. den

Po snídani odjezd do Girony, historického města s jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí, hradbami, románskými kostely a arabskými lázněmi. Návštěva gotické katedrály s jedinečnou klenotnicí, El Call – ulice židovské čtvrti a barevné domy na nábřeží řeky Onyar. Po poledni odjezd do vnitrozemí k jezeru Banyoles, největšímu katalánskému přírodnímu jezeru, centru vodních sportů a dějišti veslařských soutěži OH 1992. Odjezd do Besalú, nádherné středověké město s románskými kostely Sant Vicenc, a Sant Pere, pozůstatek benediktinského kláštera, opevněný románský most přes řeku Fluviá, volno, odjezd. Návrat na ubytování, večeře.

8. den

Dopoledne volno. Transfer na letiště a odlet do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha–Španělsko–Praha
  • letištní taxy a poplatky
  • dopravu autokarem po Španělsku
  • 7× ubytování ve 3* hotelu
  • 7× polopenzi
  • služby českého průvodce

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

    jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 3600,- Kč | transfer Brno-Praha-Brno (os/pobyt) - 800,- Kč | pojištění | pobytová taxa cca 0,5 €/os/noc (platba v hotelu) | Předpokládaná částka na vstupy cca 80 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel 2002, IČ: 46980211, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Banyoles, Barcelona, Besalu, Cadaqués, Figueras, Gerona
Informace o slevách

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.


Katalánsko a Barcelona - letecky ***

Číslo zájezdu: 1516031
Španělsko, Costa Brava, Katalánsko, Barcelona, Besalú, Cadaqués, Figueras, Garrotxa, Girona