Termín:
26. 11. – 2. 12. 2017
Počet dní:
7 (ne – so)
Počet nocí:
5
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 9 000 km, minivanem 400 kmPočasí: vzduch 30-33 °C, voda 22-24 °CNástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Dauhá. Let do metropole Kataru - Dauhá: fascinující moderní architektura, mrakodrapy, luxusní hotely, obchodní centra, úpravné parky, muzeum islámského umění a poklady nabité muzeum šejka Faisala, velká mešita imáma Wahhaba. „Vesnice“ Katara: přístav s typickými dřevěnými loděmi, turecká pevnost, promenádní Corniche se slavnou Perlovou fontánou, velké tržiště Souk Waqif, filmové městečko s atraktivními arabskými kulisami, fotbalový stadión, kde se bude hrát mistrovství světa 2022.

3. až 4 den

Okruh Katarem. Věže Barzan, typická ukázka regionální architektury 19. století, ruiny opevněného města Al Zubarah (UNESCO). Písečné duny Khor Al Adaid: barevné skály a množství velbloudů. Město duchů Al Jamail. Koupání na písečných plážích v průzračných vodách Perského zálivu. Pevnosti Umm Salal Mohammed a Al Thaqab.

5. den

Dauhá - Bahrajn - Manamá. Přelet do Bahrajnu a přejezd do jeho hlavního města Manamá: Bab al Bahrain, brána do srdce města a jeho všechny smysly dráždící tržnice. Mrakodrap manamského Světového obchodního centra - symbol města i celé země, Muzeum perel a potápění, Bahrajnské národní muzeum, Perlový monument, bělostná mešita Al Fatih.

6. den

Okruh Bahrajnem. Jízda ostrovním státem. Qalat al-Bahrain (UNESCO) - starověké a středověké přístavní město: citadela, místo osídlené už před čtyřmi tisíci let. Starověké pohřebiště A´ali vytvářející svými pahorky unikátní krajinu. Město perel Muharraq (UNESCO): mešita, pevnost, súky a starobylé domy. Asi největší bahrajnská atrakce - 400 let starý „Strom života“ rostoucí v poušti bez vody a bez okolní vegetace. Muzeum těžby ropy, pevnost šejka Salmana bin Ahmeda. Závodní okruh formule 1 (GP Bahrajn) otevřený v r. 2004. Jedinečný 25 km dlouhý dálniční systém hrází a mostů spojující ostrůvky mezi Bahrajnem a Saudskou Arábií.

7. den

Manamá - Praha. Poslední nákupy na bazarech v Manamá. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Víza (Katar, Bahrajn) a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kataru a z Bahrajnu a přelet Dauhá - Manama včetně tax a poplatků, po trase nájemní (minibus s místním řidičem, 4x4 terénní vozy, taxi). Ubytování: 2-3* hotely - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6500 Kč. Strava: V ceně zájezdu jsou snídaně.

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bahrajn, Dauhá, Manama

KATAR A BAHRAJN - PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

Číslo zájezdu: 856852
Bahrajn, Katar, Bahrajn, Bahrajn, Dauhá, Manama

Všechny termíny a možnosti (1)