Dovolená Kemer Turecko

Dovolená v Kemeru u moře je správná volba. Menší a přesto moderní letovisko pod vysokými horami obklopené zelení je to pravé. Čisté otevřené Středozemní moře dodá dovolené nejlepší atmosféru a príma koupání. Krásný kout Turecké riviéry a do Antalye to není daleko.


Poslední recenze Kemer

Hotel Hydros Holiday Village Club ****, Turecko, Kemer
4
22. 10. 2019 | Stáňa K.
Datum pobytu: říjen 2019

4/5 - Skvělé
Celkově jsme byli spokojeni. Na služby v hotelu se nedá stěžovat, poloha u moře super, krásná zahrada, nádherný výhled na hory nad městem. My vyhledáváme klidnější dovolenou, což nám umožnilo ubytování v.... celá recenze
Sherwood Exclusive Kemer , Turecko, Kemer
5
22. 10. 2019 | Taťána
Datum pobytu: říjen 2019

5/5 - Úžasné
Velká spokojenost.. celá recenze
Sailor's Beach Club ****, Turecko, Kemer, Kiris
4
13. 10. 2019 | Květa
Datum pobytu: červen 2019

4/5 - Skvělé
Po letošní spokojenosti došlo ke zklamání po přečtení nabídky na příští rok, přibyl termín Ultra a 1 hvězda navíc (jinak nic navíc v nabídce není) a samozřejmě zvýšení ceny (na 8 dnů pro 2 osoby o.... celá recenze

Kemer

  • stát: Turecko
  • měna: 1 turecká lira
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Kemer je menší moderní letovisko na pobřeží Středozemního moře asi 40 kilometrů jižně od Antalye. Nabízí kvalitní služby a krásnou přírodu. Přímo nad Kemerskou riviérou se tyčí vysoké hory až do výšky 2 366 m n. m. Součástí hor za zády Kemeru je velký Národní park Beydaglari Olimpos (Olympos). Na rozdíl od hlavních letovisek Turecka je Kemer klidnější, zelenější a místy i tišší.

Dovolená Kemer

Dovolená v regionu Kemer má velkou výhodu. Kombinuje kvalitní služby luxusních tureckých hotelů a malebné přírodní pobřeží. Je atraktivnější než klasická Turecká riviéra. Hotely jsou více roztroušené a prostředí klidnější. Kemer si vás získá. Sezóna probíhá od května až do začátku října. Můžete se tak vyhnout náporu letních prázdnin. Nenechte si ujít během pobytu výlety nebo navštivte vrchol vysoké hory Tahtali Dagi nad letoviskem. Průměrně šest ze sedmi dnů vás v létě čeká absolutně slunečno.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita a čistota pláží jsou v okolí Kemeru zaručeny. Sympatické menší i větší pláže jsou na mnoha místech oceněny Modrou vlajkou čistoty a zaručují nejlepší koupání. Plážový servis se postará o vaše pohodlí a celá rodina si může užít radovánky v moři. Hotely jsou zpravidla blízko pláží. Moře je krásně otevřené směrem na jihovýchod ke Kypru. Pláže jsou k dispozici oblázkové i písečné.

Hotely Kemer

Nejvíce vyhledávanou formou ubytování na Kemerské riviéře jsou kvalitní hotely s all inclusive stravováním. Vybrat si můžete hotely všech kategorií zpravidla blízko moře. Jednotlivé komplexy nabízí všechny potřebné služby pro příjemný pobyt. Samozřejmostí jsou bazény a zelené středomořské zahrady. Kromě all inclusive si můžete vybrat i snídaně nebo polopenzi, pokud jsou v nabídce.

Atmosféra

Atmosféru regionu Kemer oceníte. Je klidnější, více přírodní, přátelská. Ryze turecká však není. Kemer se stal symbolem kvality pro turismus. Postupně se budují hotely s nejlepším zázemím. Tradiční život s trhy a komunikativními Turky tady tolik nehledejte. Hradba hor vyvolává pocit bezpečí u moře. Neváhejte se vydat na výlety, ať okolní krajinu dobře poznáte.

Nejzajímavější místa

V Kemeru nenajdete tradiční staré město. Nejstarší a nejhustší domy se koncentrují kolem staré hlavní silnice, nejvýstavnější je hlavní pěší zóna vedoucí od křižovatky k přístavu, která je na starou hlavní silnici kolmá. Po severním okraji městečka se táhne pěkně udržované vádí, vypadá skoro jako park. Nejbližší významná památka jsou rozvaliny řeckořímského města Phaselis nedaleko města. Stojí v lese, mezi lagunou a mořem.

Tipy na výlety

Menších či větších výletů lze doporučit hned několik. 25 kilometrů jižně od letoviska Kemer leží turistický cíl Chiméra – Çirali – Olimpos. K vidění jsou ruiny města, opodál chiméry, což jsou hořící vývěvy zemního plynu, a pláž Çirali. Na druhou stranu cesty u Antalye můžete navštívit slavné starověké město Perge (rozlehlé archeologické naleziště s vykopaným městem z římského období).

Už ryze celodenní výlet můžete podniknout do Aspendos. Jde o antické město v Pamfýlii, jehož ruiny s výjimečně dobře zachovalým amfiteátrem leží asi 46 kilometrů východně od Antalye. Vzácnou památku hledejte poblíž vesnice Balkesu na řece Eurymedon (Köprüçay) 16 kilometrů od pobřeží Středozemního moře.

Pokud chcete spojit poznávání zbytků dalšího starověkého města a horskou procházkou nebo trekem, vydejte se do Termessos. Staré opuštěné řecké město leží vysoko v kopcích. Nejbližší město pod horami je přímo Antalya (i tak je to asi 25 kilometrů, z Kemeru potom 70). Pokud jste zatím neprohlédli metropoli Antalyi, tak i ta nabízí velkolepé historické centrum a ještě například vodopády Düden.