Termín:
5. 7. – 23. 7. 2018
Počet dní:
19 (čt – po)
Počet nocí:
17
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Termíny a ceny dalších možných variant zájezdů (Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari - 13 dní, popř. Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari a Zanzibar - 18 dní) - informace v CK.

Délka tras:

letadlem 17 000 km, auty 2600 km, lodí 100 km, pěšky 8x 5-15 km (volitelně) - vše pro varianty na 24 dní Počasí: vzduch 10 °C (nad 4000 m) až 30 °C, voda 15 °C (raft) až 26 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 2 den

Praha - Nairobi - Arusha. Přílet do Nairobi. Podél N.P. Nairobi na jih. Maparasha Hills, Amboseli Game Reserve. Červené postavy Masajů. Hranice Tanzanie. Magická hora Longido, výhled na ledovcový vrchol Kilimandžára. Podél N.P. Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari“ Arushi.

3. až 7 den

Pětidenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, chameleóni. Velká příkopová propadlina. N.P. jezera Manyara: sloni, hroši, žirafy, stromoví lvi. Přes N.P. Ngorongoro, mohyla obětem divočiny, památník B. Grzimka - zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v N.P. Serengeti: nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9000 žiraf, 5000 slonů, 3000 lvů), gepardi, krokodýli, hroši, lví rodiny… Východ slunce a ranní safari. Přejezd do N.P. Ngorongoro. Tradiční masajská vesnice boma. Výjezd k okraji sopečného kráteru. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“ v 20 km širokém kráteru Ngorongoro: z výšky 2300 m o 600 m níže na dno kaldery, největší koncentrace zvěře na světě. Arusha: Centrum Cultural Heritage nejen s drahokamy tanzanity, dřevořezby makonde z ebenového dřeva.

8. až 11 den

Zanzibar. Přelet na Zanzibar: pobyt na ostrově s koupáním, potápěním a historickými pamětihodnostmi. „Kamenné město“ - výroba karamelu, malování henou. Palác zázraků. Dům a kostel D. Livingstona. Lodní výlet na ostrov Changu: romantická pláž „sněhobílého“ písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Ochutnáme maso tuňáka, rejnoka i chobotnice, čapati, manga, papáje, karamboly či semen baobabu? Prales Jozani: tři odlišná vegetační pásma, visuté lávky nad mangrovníky, červenobílé endemické guerézy, spice tour - exkurze za odlišnými druhy koření. Nungwi na severu ostrova: bělostné pláže, potápění, šnorchlování. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow.

12. den

Zanzibar - Nairobi - Kampala. Koupání, přelet přes Nairobi do hlavního města Ugandy.

13. až 19 den

Uganda. Kampala - Praha. Návštěva pramene Nilu v Jinja (možnost raftingu na divokém Bílém Nilu). Jízda na západ. Prales primární džungle Kanyio Pabidi: možnost pozorovat šimpanze. Největší N.P. země - Murchison Falls. Exotické safari mezi jezery Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu mezi hrochy, krokodýly a slony pod ohromující kaskády Murchison Falls, hřmící divadlo obrovské síly. Možnost výstupu na horní hranu vodopádů. Bugungu Wildlife Reserve, horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina - strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Vyhlášené čajové plantáže, horské letovisko Fort Portal. Kasese - podhůří Měsíčních hor Ruwenzori. Překročení rovníku. N.P. Queen Elizabeth: šance vidět lvy, antilopy kob - endemická specialita. Edwardovo a Georgeovo jezero, kanál Kazinga - největší koncentrace hrochů na světě. Vrchol safari - vyjížďka lodí mezi zvířaty: krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků, plameňáci, pelikáni, kladivouš takatra. Poloostrov Mweya plný zvířat. Viktoriino jezero - největší vodní plocha Afriky. Metropole Kampala. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Lodní výlet na ostrov Changu. Lodní výlet mezi hrochy po kanálu Kazinga a po Viktoriině Nilu. Návštěva masajské bomy. Exkurze za kořením. Vstupy do národních parků, permit na šimpanze. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Afriky, přelety Arusha-Zanzibar, Zanzibar-Kampala včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru a v Ugandě, dálkový bus z Nairobi do Arushi. Ubytování: V hotýlcích v Nairobi, Arushi, Ugandě, Kamenném městě, v bungalovech na Zanzibaru. Na treku na Mt. Keňu ve vlastním stanu, na safari místní stany (jsou v ceně zájezdu). 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč. Strava: V Arushi a na Zanzibaru ubytování se snídaněmi, po dobu pětidenního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře. V ceně není: víza Keňa (50 USD - e-víza před odletem či po příletu), Tanzanie (50 USD - na hranicích), Uganda (100 USD - po příletu).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Arusha, Nairobi

Keňa, Tanzanie, Uganda

Podobně jako sousední Tanzanie je i Keňa zárukou nevšedních zážitků během odpočinkové i aktivní dovolené. Západní část země patří horám, východ země se svažuje směrem k Indickému oceánu. Keňa je zemí nekonečných savan, ve kterých můžete pozorovat tradiční zvěř jako lvy, slony, žirafy a zebry. Odpovídá tomu větší množství rezervací a věhlasných národních parků. Nenechte si ujít místní safari v přirozeném prostředí. Pobřeží Indického oceánu je nádhernou oázou tropické idylky. Palmové háje, bělavé pláže, tyrkysové moře, hotelové komplexy v duchu tradiční architektury, to vše a ještě mnohem více čeká na návštěvníky pobřeží. Také pobřežní vody Keni nabízí bohaté možnosti pozorování podmořského světa včetně korálů. Vyzkoušejte destinace jako Malindi nebo Diani Beach.

Od 1. 9. 2017 platí zákaz dovozu igelitových tašek a sáčků do země. V případě porušení tohoto nařízení hrozí cestujícím zadržení místní policií a pokuta ve výši několik desítek tisíc USD.


KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR, UGANDA - TO NEJLEPŠÍ Z AFRIKY

Číslo zájezdu: 920407
Keňa, Tanzanie, Uganda, Nairobi, Tanzanie, Arusha, Nairobi