Termín:
13. 6. – 20. 6. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 20:45
Strava:
polopenze
Původní cena:
19 990
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poloha

Kappadokie je naprosto unikátní a jedinečné místo, kterému se taky někdy přezdívá měsíční krajina. Tato divoká bizarní krajina pohádkových skalních formací byla vytvořena působením přírodních a posléze lidských sil. Nabízíme Vám ideální kombinaci poznávání této unikátní oblasti a odpočinku u moře na Turecké riviéře. Zájezd začíná na Turecké riviéře přes pohoří Taurus do Konye, poté do centrální Kappadokie, podzemního města Ozkonak, Goreme, Avanos, Antalye a dalších lokalit. Celý 7. den si užijete relax u moře.

Program zájezdu:
1. den: Přílet do Antalye:
Přílet do Antalye. Po přivítaní s delegátem, následuje transfer do Vašeho hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu.
Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

2. den: Antalya – Konya - Kappadokia:
Po snídani se vydáme na cestu, která vede přes působivé pohoří Taurus do bývalého hlavního města Selčucké říše, do Konye – města tančících dervišů. Navštívíme impozantní mešitu a muzeum Mevlana, který je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů, jež jsou charakterističtí pro toto město. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Po prohlídce následuje oběd, poté další cesta do oblasti centrální Kappadokie a po příjezdu ubytování na hotelu.
Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

3. den: Kappadokia: Goreme - Ozkonak:
Po snídani odjíždíme do podzemního města Ozkonak – starobylé město postavené na severních svazích hory Idis – cca 14 km severovýchodně od Avanosu. Město má mnoho vrstev sopečné žuly a jeho větší plochy jsou vzájemně propojeny tunely. Poté následuje oběd. Další zastávkou bude úchvatné Goreme – lokalita pohádkových komínů a skalních útvarů. Budeme moci obdivovat slavné jeskynní kostely a jejich zachovalé fresky. Pro hosty, kteří mají zájem o nevšední výlet – je možné zúčastnit se „letu balonem“ (více info na konci).
Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

4. Den: Kappadokia: Avanos – Ortahisar:
Po snídani následuje odjezd směrem k ústřednímu bodu Kappadokie Ortahisar – odsud se nabízí překrásný pohled do celého okolí. Cesta dále pokračuje do starého města Avanos s výhledem na nejdelší řeku Turecka tzv. Red River. Nejznámějším historickým rysem Avanosu, který je stále relevantní a viditelný doposud je výroba kameniny a keramiky. Množství výroben zpracovávají keramických jíl z červeného bahna a jednu výrobnu i navštívíme. V průběhu dne budeme mít také možnost navštívit a shlédnout jednu z místních tkalcoven. Následuje oběd. Podíváte se, jak koberec vzniká od samého začátku až po výsledný konečný produkt.
Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

5. den: Kappadokia - Antalya:
Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a po starověké „Hedvábné stezce“ se malebnou krajinou přesuneme zpět na Tureckou riviéru. Cestou navštívíme Selčuckou Karavanserai, kde se ve středověku na svých dalekých cestách zastavovaly karavany velbloudů. Jednalo se o jakési „zájezdní hostince“ pro obchodníky. Během cesty zastávka na oběd a poté ubytování v hotelu na Tur. riviéře.
Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

6. den: Antalya:
Dnes navštívíme Antalyi – největší město regionu s více jak 1 milionem obyvatel. Prohlídka centra města, návštěva zlatnictví, obchodu s koženým zbožím a bazaru, kde si můžete zakoupit čerstvé koření, drobné suvenýry apod. Během prohlídky oběd. Přejezd do posledního hotelu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (klienti s balíčkem B).
Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

7. den: Volný den:
Den plný relaxu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (klienti s balíčkem B).
Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

8. den: Odlet zpět
Tento den Vás čeká transfer na letiště v Antalyi a let do Prahy.

Vybavení Hotelu

Ubytování: hotel 'no name' kategorie min. 4*.
K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Většina pokojů i s balkónem nebo terasou.
Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu na místě od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Stravování

POLOPENZE - snídaně a večeře formou bufetu, nápoje u večeře se hradí extra. Možnost dokoupení programu ALL INCLUSIVE na 6. a 7. den pobytu (viz programové balíčky).

Služby za poplatek

Možnost přiobjednat:
- Cestovní pojištění dle nabídky CK
- Fakultativní služby (možnost přiobjednat na místě u delegáta)

Programový balíček A za 169,- Eur, který obsahuje:
- 5 obědů během všech výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)
- Vstup do Muzea filozofa Mevlany (oblast Kappadokie)
- Vstup do podzemního města Ozkonak (oblast Kappadokie)
- Vstup do přírodního skanzenu Goreme (oblast Kappadokie)
- Návštěva turecké karavanseráje
- Návštěva hlavního města Tur. riviéry – Antalye
- Návštěva místní mešity
- Transfer na jednotlivé výlety
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Programový balíček B za 199,- Eur, který obsahuje:
- ALL INCLUSIVE na 6. – 7. den pobytu (zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, nealkoholické a místní alkoholické nápoje dle otevírací doby jednotlivých barů na hotelu)
- 5 obědů během všech výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně)
- Vstup do Muzea filozofa Mevlany (oblast Kappadokie)
- Vstup do podzemního města Ozkonak (oblast Kappadokie)
- Vstup do přírodního skanzenu Goreme (oblast Kappadokie)
- Návštěva turecké karavanseráje
- Návštěva hlavního města Tur. riviéry – Antalye
- Návštěva místní mešity
- Transfer na jednotlivé výlety
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Možnost dalších fakultativních výletů:
- vyhlídkový let balónem nad krajinou Kappadokie - naskytnou se Vám spektakulární výhledy na měsíční krajinu, skalní města, pohoří i údolí Kappadokie; let trvá cca 1. hod a je zakončen ceremoniálem s občerstvením a sektem, let se koná v 3. den programu; orientační cena: 200,- Eur/osoba.
- Turecký večer - Jedná se o cca 3 hod. program s neomezenou konzumaci lokálních nápojů (alkoholických i nealkoholických), jehož součástí je vystoupení okouzlujících břišních tanečnic a folklórních skupin doprovázených živou hudbou s ukázkou typického tureckého folklóru z různých oblastí Turecka. Cena 35 Eur/osoba.
- Noc dervišů - Představení tančících dervišů. Cena 25 Eur/osoba.

Poznámka
 • Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek 2 000,
 • Kč/osoba.
 • Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Děti jsou na vyžádání u CK.
 • Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
 • Transfery, vstupy a výklady průvodců jsou obsaženy v programovém balíčku A nebo B.
 • KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO ODLETU Z TURECKA.

  Cena zahrnuje:
 • Charterovou letenku Praha – Antalya – Praha
 • Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
 • Transfery mezi jednotlivými hotely a do oblasti Kappadokie
 • Ubytování na 7 nocí v min. 4* hotelech místní kategorizace dle programu (1+3+1+2)
 • Polopenze formou bufetu
 • Cesta do oblasti Kappadokie (bez transferů k památkám, vstupů do objektů, obědů a výkladů průvodce)
 • Dotaci vybrané země Europe Senior Tourism a Senior Voyage
 • Služby česky hovořícího delegáta
 • Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

  Cena nezahrnuje:
 • Vstupy do navštívených objektů a památek, transfery k památkám a objektům, obědy a odborný výklad průvodce. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
 • Spropitné
 • Nápoje během jídel

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Charterovou letenku Praha – Antalya – Praha- Transfery mezi jednotlivými hotely a do oblasti Kappadokie – Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva- Ubytování na 7 nocí v min. 4* hotelech místní kategorizace dle programu (1+3+1+2)- Polopenze formou bufetu- Cesta do oblasti Kappadokie (bez transferů k památkám, vstupů do objektů, obědů a výkladů průvodce)- Služby česky hovořícího delegáta- Povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do navštívených objektů a památek, transfery k památkám a objektům, obědy a odborný výklad průvodce- Spropitné- Nápoje během jídel- Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře ReadyGo, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Turecká riviéra
 • Místo dle CK: Turecká riviéra

Turecko

Turecko je zemí Orientu, která vzhledem k poloze na pomezí dvou kontinentů, je přepestrou směsicí a přebohatou pokladnicí kultur, tradic a historie, lákající k poznání. Již při vyslovení jména této země, mnohým z nás se vybaví nekonečné dlouhé pláže a příjemně hřejivé paprsky slunce, klikaté uličky bazarů, přeplněné výlohy místních vyhlášených zlatníků, světoznámé pestrobarevné koberce, kterými své paláce zdobí monarchové po celém světě, smlouvání při nákupech suvenýrů, sladká vůně jasmínu a baklavy pouličního prodejce… Turecko se však pyšní také jednou z nejstarších historií vůbec. Vždyť právě na území dnešního Turecka se vyvíjely nejstarší civilizace lidstva. Postupem času a během let a staletí tak Chetité, Peršané, Trójané, Řekové i Římané a mnohé další civilizace zde zanechali stopy svých kultur a předurčili toto území jedním z nejzajímavějších pro historiky a milovníky dějin vůbec.