Kouzelná Provence

  Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cassis, Marseille

Kouzelná Provence

    Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cassis, Marseille
Původní cena
10 990 Kč/os

Cena
8 690 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 178 997
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa A)

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

Program
1. den

Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko a Itálii

2. den

Cannes – prohlídka historického centra města v části La Soquet na kopci Mont Chevalier – známá romantická ulice Rue st. Antoine, náměstí Place de la Castre, kostel Notre Dame de l ?Esperance, zbytky starých hradeb, strážní věž z 11. stol., krásná vyhlídka na zátoku s Lerinskými ostrovy. Procházka romantickou uličkou St. Pierre, návštěva provensálské tržnice s místními specialitami. Uvidíte kostel kde bivakoval Napoleon a centrum města se sochou zakladatele lázeňské tradice lorda Broughama. Prohlídku zakončíme u Festivalového paláce, na který navazuje alej hvězd a promenáda lemovaná krásným parkem a plážemi La Croisette. Osobní volno, možnost koupání, nakupů ve vyhlášených obchodních ulicích. Možnost fakultativního výletu na Lerinské ostrovy: Ile Sainte Marguerite, známý pevností, kde byl v 17. stol vězněn tajemný muž se železnou maskou. Nebo ostrov Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. V podvečer odjezd na nocleh.

3. den

Grasse – známé centum parfemářství, ležící mezi kopci Provensálských Alp, obklopeno loukami posetými levandulemi, jasmíny, mimózami a růžemi. Zde budete mít příležitost navštívit výrobnu a muzeum parfémů. Osobní volno ve zdejších uličkách, k posezení v některé z místních kaváren. Vence – romantické vnitrozemské provensálské městečko proslavené slavným malířem Matissem, které má středověké opevnění ze 13. století, hradní brány, katedrálu, Chapelle du Rosaire, krásné centrální náměstí s fontánou. Poté návštěva St Paul de Vence, malebné provensálské vesnice s jedinečnou atmosférou. Úzké uličky s domy a dvorky, z nichž vyrůstají vysoké palmy, stíny olivovníků byly motivací pro umělce, kteří zde tvořili. Jedním z nich byl známý Marc Changal. Odjezd na nocleh.

4. den

Pojedeme do CASSIS, přitažlivého přímořské městečka s nádhernou polohou u hluboké zátoky sevřené ze tří stran vápencovými útesy. Můžete odsud podniknout atraktivní výlet lodí do národního parku Calanques, který tvoří malebné zátoky s dlouhými úzkými a hlubokými skalnatými zálivy vstupujícími daleko do pobřeží. Ve zdejších restauracích nabízí čerstvé ryby, langusty, plody moře a vynikající víno z vinic, které pokrývají okolní svahy. Poté navštívíme MARSEILLE – hlavní město Provence a důležitý přístav. Prohlédneme část Vieux Port, který je srdcem města a vládne zde živá středomořská atmosféra. Vine se kolem malé zátoky, kde kotví jachty a plachetnice a po celé jeho délce se táhne množství restaurací, kaváren a obchůdků. Dominantou jsou pevnosti Saint Jean a Saint Nicolas, které jsou součástí muzea evropských a středomořských civilizací. V Marseille si můžete pořídit kvalitní Marseillské mýdlo a navštívit muzeum jeho výroby. V rámci osobního volna můžete případně navštívit baziliku Notre Dame de la Garde jež se tyčí nad městem. Panorama, jenž se od chrámu otevírá je bezkonkurenční, spatříte celé město, přístav i okolní ostrovy. Odjezd na nocleh.

5. den

Nice – prohlídka města: přístav, procházka romantickým starým městem pod vrchem Chateau. Uličky Nice Vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Na provensálském trhu si budete moci vychutnat některou z místních specialit. Pláže u Anglické promenády Vám nabídnou možnost koupání v nejmodřejším moři Azurového pobřeží. Podvečer odjezd směr Itálie, SRN

6. den

Návrat do ČR

Základní cena zahrnuje

  • 3 x ubytování na hotelu IBIS budget** nebo IBIS***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

Základní cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 3 x snídaně na hotelu ** 890 Kč
  • 3 x snídaně na hotelu *** 1290 Kč
  • případný přesun MHD z parkoviště turistických autokarů do centra Marseille
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu
  • příplatek ze jednolůžkový pokoj - 1 osoba na pokoji 4.000 Kč

Informace o zájezdu

Pořadatel: WISNAR groupe mondiale s.r.o., IČ 06514316.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Cassis, Marseille
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 178 997
dnes 12–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Kouzelná Provence
    Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Cassis, Marseille

Původní cena
10 990 Kč/os

Cena
8 690 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 178 997

Zájezd

dospělá osoba (při obs. 2 os.)
2
8 690 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
270 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
168 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
180 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč