Termín:
15. 7. – 20. 7. 2019
Počet dní:
6 (po – so)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Anotace

Zájezd nás zavede do kraje Vysočiny: oblé kopce, hluboké lesy, rybníky. Najdeme tu a poznáme celou řadu historických měst, kostelů, muzeí, technických památek a pozoruhodných míst, z nichž tři jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ubytování budeme v samém centru Jihlavy, v stylovém hotelu, kde se minulost setkává se současností.
Zájezd provázíMichaela Bencová
Pelhřimov - hrad Roštejn - Třešť - Jihlava – Dačice - Slavonice - hrad Landštejn - Zelená hora – klášter Želiv - Lipnice nad Sázavou - Třebíč - Jaroměřice nad Rokytnou - Dalešice - Telč

Program zájezdu

1. den zájezdu
Dopoledne navštívíme město PELHŘIMOV, historické jádro obklopené hradbami a věžemi, Muzeum rekordů a kuriozit. Poté odjezd do Jihlavy na ubytování v centru města - hotel Gustav Mahler - stylové a krásné prostory v budově bývalého dominikánského kláštera.
2. den zájezdu
Návštěva pohádkového hradu ROŠTEJN, známého i z pohádky Z pekla štěstí. TŘEŠŤ, historické jádro a expozice betlémů. Na závěr dne JIHLAVA, město založené doslova na stříbrných základech a ve středověku jedno z nejbohatších měst u nás. Prohlídka rozlehlého Jihlavského podzemí vč. svítící chodby, historické centrum - hradby s baštami, historické domy, brána Matky boží, kostel sv. Jakuba.
3. den zájezdu
Výlet na pomezí Vysočiny a Jižních Čech. DAČICE, historické jádro i zdejší zajímavost - žulový pomník kostky cukru, neboť ve zdejší rafinerii v roce 1843 vyrobil J. K. Radem první kostkový cukr na světě. SLAVONICE, městská památková rezervace, renesanční domy, figurální sgrafita, sklípkové klenby, městské brány. Románský hrad LANDŠTEJN, založený zřejmě českým králem Přemyslem Otakar II., vyhlídka s pohledy na Českou Kanadu.
4. den zájezdu
Symbol legendárního světce a dílo geniálního stavitele - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na ZELENÉ HOŘE (UNESCO) u Žďáru nad Sázavou, dílo J. B. Santiniho, barokní gotika, premonstrátský klášter ŽELIV. Závěrem LIPNICE NAD SÁZAVOU, jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, obestřený záhadami a tajnostmi.
5. den zájezdu
Židovské město a bazilika sv. Prokopa (UNESCO) budeme obdivovat ve městě TŘEBÍČ. Zdejší židovská čtvrť je jedinou židovskou památkou mimo území Izraele, zapsanou na seznam Unesco - rázovité domy, areál zámku a baziliky, Karlovo náměstí - 3. největší v ČR. Pokračujeme k prohlídce majestátního zámku JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU s monumentálním Sálem předků - krásné interiéry, francouzská zahrada. Pivovar filmových Postřižin najdeme v nedalekém městečku DALEŠICE - turistická atrakce, kvalitní Dalešické pivo, které se vaří podle starého pivovarského zákona - prohlídka.
6. den zájezdu
Historické město TELČ (UNESCO), krásné náměstí Zachariáše z Hradce, renesanční domy, areál gotického hradu a renesančního zámku, pohádková atmosféra. Odpoledne odjezd domů.

Ubytování

Hotel Gustav Mahler*** v budově bývalého dominikánského kláštera v Jihlavě. Historie místa dělá z hotelu jedinečné místo, kde lze trávit dovolenou na Vysočině. V hotelu je možné využít fitness centrum, místní saunu. Po domluvě je také možné zajistit masáže.

Podnadpis

KULTURNÍ BOHATSTVÍ, PAMÁTKY UNESCO

Typ ubytování

hotel***

Orientační ceny vstupného

Jihlavské podzemí 60,-Brána Matky Boží 25,-Telč – zámek 140,-Hrad Roštejn 60,-Třešť židovská synagoga 25,-Třešť betlémy 30,-Hrad Landštejn 70,-Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře 110,-Hrad Lipnice nad Sázavou 90,-Třebíč - Bazilika sv. Prokopa 80,-Třebíč – Synagoga 100,- Pivovar Dalešice 50,- Muzeum Rekordů a kuriozit 130,-Zámek pánů z Říčan s muzeem Vysočiny 30,- Želiv – klášter 120,-Jaroměřice nad Rokytnou 110,-Zámek Dačice 100,-

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 1500 Kč

Zajímavosti

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Cena

 • dopravu lux. klim. busem
 • 5x ubytování v hotelu*** Gustav Mahler - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 5x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře)
 • průvodce

Základní cena nezahrnuje

Cena

 • vstupné
 • služby
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 1800 Kč
 • pojištění storna zájezdu 90 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Redok Travel, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Dačice, Dalešice, Jaroměřice nad Rokytnou, Lipnice nad Sázavou, Slavonice, Telč, Třebíč
Informace o slevách

KOUZLO VYSOČINY

Číslo zájezdu: 1149906
Česko, Rakousko, Dačice, Dalešice, Jaroměřice nad Rokytnou, Lipnice nad Sázavou, Slavonice, Telč, Třebíč