Termín:
3. 7. – 8. 7. 2018
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
5
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

LONDÝN • WINDSOR • HAMPTON COURT • GREENWICH • BRIGHTON

1. den:

Okolo poledne odjezd z Brna, Prahy a Plzně (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Cesta přes Německo do Francie.

2. den

Brzy ráno trajekt lodí přes kanál La Manche do Doveru, případně Eurotunelem, příjezd do Anglie, přejezd do Londýna. Peší prohlídka k prvnímu seznámení s Londýnem: financní čtvrť City of London, která je historickým centrem dnešního Londýna, pevnost Tower of London, ve kterém si prohlédneme originály korunovačních klenotů, seznámíme se pohnutou historií tohoto královského paláce a jeho legendami. Nahlédneme do zrekonstruovaných Doků sv. Kateřiny, projdeme se po slavném viktoriánském moste Tower Bridge a navštívíme chloubu britského námornictva, križník HMS Belfast, který sehrál významnou roli během 2. světové války. Přiblížíme si historii čtvrti Southwark, přičemž nezapomeneme na slavného dramatika Williama Shakespeara a jeho divadlo Globe. Přes lávku Millenium Bridge se dostaneme až k impozantní katedrále sv. Pavla, v níž budeme obdivovat nejen vnitrní výzdobu chrámu, ale necháme se také unášet překrásným výhledem z kupole dómu. Dále budeme pokracovat v prohlídce města, kdy se projdeme bývalou novinářskou ulicí Fleet, uvidímeKrálovský soud a mnoho architektonických děl Sira Wrena. Dnešní den ukončíme u kostelíku St. Clemens Danes, který je ve vlastnictví RAF a vzdává holt i českým stíhacím a bombardovacím perutím, které se aktivně účastnily bojů 2. světové války. Také budeme mít možnost navštívit nejstarší obchůdek s čajem značky Twinnings. Večer se ubytujeme v hotelu na okraji Londýna.

3. den:

Celodenní výlet do okolí Londýna. Nejprve si prohlédneme palác Windsor - reprezentační sídlo Jejího Veličenstva, královny Alžběty II., kdy nahlédneme do státních komnat, které jsou využívány při přijímání oficiálních návštev. Prohlédneme si také kapli sv. Jiří, ve které jsou pohřbeni panovnícikrálovské dynastie Windsor či významný panovník Jindřich VIII. Následně budeme mít také možnost prohlédnout si centrum malebného městečka Windsor. Poté odjedeme do nedalekého královského sídla Jindřicha VIII. - paláce Hampton Court, ve kterém navštívíme nejrozsáhlejší tudorovské kuchyně na světě, impozantní královské komnaty a samozřejmě, že se projdeme rozlehlými formálními barokními zahradami s nejstarší vinicí na světě. Konec naší prohlídkystrávíme ve viktoriánském bludišti, které proslavila kniha Jerome Klapky Jerome. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Prohlídku Londýna dokončíme procházkou v královské čtvrti Westminster, kterou zahájíme na Trafalgarském náměstí. Navštívíme Westminsterské opatství, které nepochybne patří k nejkrásnějším budovám města. Dále uvidíme budovy Parlamentu s legendární hodinovou veží Big Ben, nezapomeneme na střídání královské jízdní gardy na Horse Guard Parade, projdeme se pres Svatojakubský park, až se dostaneme k oficiální rezidenci královny, Buckhinghamskému paláci. Odsud budeme pokračovat na náměstí Picadilly Circus, vydáme se do centra Čínské čtvrti a projdeme se čtvrtí neřesti Soho. Odpoledne strávíte dle vlastní volby. Navštívit mužete Britské muzeum s egyptskými a antickými sbírkami, Národní galerii s přehlídkou evropského malířství nebo vyhlídkové kolo zvané Londýnské oko s řečnickým koutkem. Krátce sezastavíme ve čtvrti Greenwich, která je velmi úzce spjata s námořní historií města, kde si prohlédneme nultý poledník. Ve večerních hodinách přijedeme zpět na ubytování.

5. den:

Po snídani zavítáme na jeden z turistických magnetů širšího okolí Londýna - do přímořského Brightonu - města s nejstarší elektrickou železnicí světa! Za necelou hodinu jízdy z Londýna se dostaneme do mesta, které kdysi očarovalo i spisovatele Lewise Carolla, tvůrce Alenky v říši divů. Brighton nabízí vyhlášené pláže, pompézníindický palác i kouzelné zahrady. Královský palác, který navštívíme jako první, připomíná indický Tádž Mahál a královská rodina ho využívala do poloviny 19. století. Exotická stavba je v indickém stylu, ale interiér připomíná čínské umění. V místnímvyhlášeném obchodním centru budeme mít možnost výhodných nákupu. Z mesta podnikneme vyjížďku k zářivě bílým křídovým útesům Seven Sisters. Tyto skály patří k nejfotogeničtějším místům v jižní Anglii. K večeru se vydáme zpět na cestu do ČR, tranzitně přesFrancii, Belgii a Německo.

6. den:

Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.690 Kč

Příbuzné produkty

Pořádáme i letecké zájezd do Londýna: Londýn, prodloužený letecký víkend s průvodcem

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem • trajekt lodí přes kanál La Manche do Anglie a zpět příp. Eurotunel • 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím • 3× snídani • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Emma, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Velká Británie
  • Místo dle CK: Brighton, GREENWICH, HAMPTON COURT, Londýn, Windsor
Informace o slevách

Královský Londýn **+

Číslo zájezdu: 895 416
Velká Británie, Anglie, Londýn, Brighton, GREENWICH, HAMPTON COURT, Londýn, Windsor

Všechny termíny a možnosti (1)