Termín:
28. 4. – 3. 5. 2020
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název zájezdu:

NORMANDIE A BRETAŇ Mont Saint-Michel, útesy La Falaise d’Aval, Saint-Malo, Bayeux

Popis zájezdu:

Bretaň a Normandie patří k nejzajímavějším regionům pohodové Francie. Bretaňská krajina s barevnými žulovými skalisky, vřesovišti, rybářskými vesničkami a mohutným přílivem Vás nadchne. Normandie nám nabídne klenot architektury – Mont St-Michel, nekonečné pláže, bílé křídové útesy, město Rouen, kde byla upálena Johanka z Arku.

1.den

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 20.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase dle dohody s CK). Přejezd přes SRN do Francie.

2.den

Průjezd Francií okolo Paříže do údolí řeky Seiny na prohlídku GIVERNY – místo, kde dočasně bydlel Claude Monet. Vesnička je skutečným poutním místem pro milovníky umění. Prohlédneme si Monetův dům a především zahrady včetně té slavné vodní zahrady, jezírka s lekníny. Umění slavného impresionisty si připomeneme i v hlavním městě Normandie ROUENU. Kromě prohlídky katedrály, která byla předlohou několika Monetových obrazů, nás bude čekat procházka starým městem s hrázděnými domy. Připomeneme si i Johanku z Arku – místo jejího věznění a upálení. Přejezd na nocleh do hotelu.

3.den

Snídaně. Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk na pobřeží kanálu La Manche 6. 6. 1944. Průjezd podél pláží: SWORD, JUNO, GOLD a OMAHA. Zastávka v městečku ARROMANCHES – uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“, který během invaze zajistil bezpečné vylodění dvou a půl milionu mužů a půl milionu vozidel. Návštěva muzea vylodění „Musée du Débarquement“ s expozicí modelů, strojních mechanismů a filmů – dokument, co se dělo při svítání v den „D“ dne 6. června 1944, kdy se vojska vyloďovala na normandském pobřeží. POINTE DU HOC – vylodění amerických rangerů, zbytky německých bunkrů s hlubokými krátery po granátech. COLLEVILLE-SUR-MER – návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova nad válečnou pláží Omaha. Nocleh v hotelu.

4.den

Snídaně. MONT SAINT-MICHEL – po Paříži a Versailles nejnavštěvovanější místo ve Francii. Žulový ostrůvek s klášterem uprostřed mořských písčin je ukázkou stavebního mistrovství našich předků a v roce 1979 byl i se zálivem zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zastávka v přístavním městečku CANCALE – prohlídka malebného rybářského městečka proslaveného chovem ústřic. Průjezd částí tzv. Smaragdového pobřeží s malebnými sceneriemi až k MYSU GOUIN se skalnatými ostrůvky. Návštěva perly pobřeží SAINT-MALO, legendárního korzárského přístavu. Návrat do hotelu na nocleh.

5.den

Snídaně. BAYEUX – Návštěva katedrály Notre Dame v BAYEUX – nejkrásnější stavby normanské gotiky. Slavná tapisérie zvaná Tapisérie královny Mathildy. Toto vrcholné dílo z XI. století o délce 70 metrů popisuje v 58 scénách přípravy a počátek dobývání Anglie normandským vévodou Vilémem. Nebo návštěva muzea Osvobození oblasti či individuální volno v historickém centru města. HONFLEUR – jedno z nejpůvabnějších míst Normandie – starý vnitřní přístav s úzkými uličkami a břidlicovými domy, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste-Catherine. Přejezd na „Alabastrové pobřeží“ kanálu La Manche, přes nově vystavěný významný most Pont de Normandie na prohlídku přímořských lázní ÉTRETAT, které jsou postaveny mezi jedinečnými skalnatými útesy vysokými až 70 metrů. Procházka na útesy La Falaise d‘Aval, ze kterých je fascinující výhled na městečko sevřené mezi útesy. V případě příznivého počasí možnost vykoupání na překrásné pláži. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Přejezd Francií a Německem zpět do České republiky.

6.den

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v hotelu Premiere Classe (tento typ hotelu má pokoje s příslušenstvím), 3x snídaně, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inter Zbiroh, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Bayeux, Mont Saint-Michel, Saint-Malo, útesy La Falaise d’Aval

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Krása malebné NORMANDIE

Číslo zájezdu: 1500865
Francie, Bretaň, Bayeux, Saint-Malo

Všechny termíny a možnosti (1)