Termín:
14. 7. – 29. 7. 2018
Počet dní:
16 (so – ne)
Počet nocí:
15
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Původní cena:
36 500  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Zažijte Gruzii se vším všudy! Během tohoto 16-ti denního zájezdu budete mít možnost navštívit několik kostelů, klášterů a celých klášterních komplexů, z přírodních krás zažijete Martvilský kaňon, ohromující výhledy do Alzanské doliny nebo přejezdy přes sedla Gombori a Datvisjari. Navštívíte Prometheův jeskynní komplex nebo nejvýše položenou, trvale obydlenou vesnici v Evropě - Ushguli. Zavítáte také do jiných tradičních gruzínských vesnic a rozhodně nevynecháte tradiční gruzínskou kuchyni nebo ochutnávku vín ve Kvareli. Prohlédnout si budete moci také zámek Čavčavadze a téměř povinností je prozkoumání historického centra hlavního města Tbilisi. To vše a mnohem víc zajímavého Vás čeká v napěchovaném 16-ti denním programu tohoto zájezdu plného poznání.

Poznámka:Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob. Více informací na telefonech: 474 774 000, 602 295 919nebo na e-mailu: info@world-trek.cz

Technická náročnost

Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek

Fyzická náročnost

Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Program
1. až 1 den

Přílet do Tbilisi, přejezd do David Gareja, prohlídka klášterního komplexu. Poté přejezd do 'města lásky' Signachi. Po cestě zastávka v klášteře Bodbe. V Signachi ubytování v hotelu, prohlídka centra města, možnost degustace vína, tradiční gruzínská večeře, nocleh.

2. až 2 den

Ráno odjezd přes Gurjami do Kvareli, prohlídka vinného sklepa v tunelu, možnost degustace vína. Dále přejezd do kláštera Nekresi, nádherné rozhledy z klášterního komplexu do Alazanské doliny. Dále přejezd do Gremi, prohlídka klášterního komplexu. Odjezd do Telavi- centra Kachetie, prohlídka pevnosti v centru města, ubytování v hotelu, tradiční gruzínská večeře, nocleh.

3. až 3 den

Po snídani odjezd do Cinandali, prohlídka zámku Čavčavadze, možná degustace vína, poté přejezd do Alaverdi, klášterní komplex s vinnými sklepy. Odtud přejezd do Ikhalto, prohlídka kláštera. Přejezd zpět do Tbilisi po cestě přes sedlo Gombori, po cestě Shuanta. Příjezd do Tbilisi, ubytování, večeře, nocleh.

4. až 4 den

Ráno odjezd do Chevsureti, přes sedlo Datvisjvari. Večer příjezd do Shatili- centr Chevsureti. Ubytování v penzionu, večeře, nocleh.

5. až 5 den

Po snídani výjezd do Mutso, prohlídka tradiční Chevsuretské vesnice, poté cesta zpět přes sedlo Datvisjvari na hlavní cestu do Kazbegi. Večer příjezd do zimního střediska Gudauri, zde nocleh v hotelu.

6. až 6 den

Ráno přejezd do Kazbegi. Krátký výlet pěšky na kostel Svaté trojice na Kazbegi, dále autem k vodopádům blízko hranice s Ruskem v údolí Kveleti. Nocleh v hotelu v Gudauri, večeře.

7. až 7 den

Přejezd z Gudauri do Kutaisi a Gelati, prohlídka komplexu, odtud přejezd k Prométheovy jeskyně, prohlídka jeskynního komplexu. Večer přejezd do Kutaisi, večeře, nocleh v hotelu.

8. až 8 den

Ráno odjezd do Martvilského kaňonu, prohlídka, projížďka po kaňonu na loďkách. Odtud přejezd do Svaneti. Nocleh ve vesnici Bečo přímo pod horou Ušba.

9. až 9 den

Po snídani přejezd do centra Svanetie- Mestie. Prohlídka městečka, muzeum, trediční Svanské věže. Odtud dále do Ushguli- nejvýše položená, trvale obydlená vesnice v Evropě. Zde nocleh v penzionu, večeře.

10. až 10 den

Dopoledne pěší výlet na pevnost princezny Tamary a klášter pod stěnou nejvyšší gruzínské hory Šchary, odpoledne odjezd do Mestie, ubytování, večeře, nocleh.

11. až 11 den

Odjezd ze Svanetie k moři do Batumi. Odpoledne po příjezdu možnost koupání v moři, večer ubytování, večeře, nocleh.

12. až 12 den

Prohlídka centra Batumi, nábřeží, prohlídka Botanické zahrady. Odpoledne přejezd na pevnost Gonio a dále v Sarpi na Tureckých hranicích. Zde možnost koupání v moři. Nocleh v Batumi v hotelu.

13. až 13 den

Brzy ráno odjezd z Batumi do Vardzie, přes sedlo Goderdzi, po cestě zastávka v Zarzmě, prohlídka kláštera a dále do Vardzie. Zde odpoledne prohlídka skalního komplexu. Večer přejezd 5km k ubytování v penzionu, večeře, nocleh.

14. až 14 den

Po snídani odjezd do Achaltsiche, prohlídka pevnosti nad městem, poté přejezd přes lázně Borjomi do Uplisciche- prohlídka skalního klášterního komplexu. V odpoledních hodinách odjezd do Tbilisi, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

15. až 15 den

Ráno odjezd do Mtschety- bývalé hlavní město Gruzie. Po cestě zpět zastávka na Jvari, prohlídka kostela s výhledy na Mtschetu. Odpoledne návrat do Tbilisi a prohlídka historického centra města., Závěrečná večeře v tradičním gruzínském stylu, nocleh.

16. až 16 den

Odjezd na letiště a odlet zpět do ČR

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • Zpáteční letenka do Tbilisi
  • český průvodce
  • informační materiály, mapky měst navštívených oblastí, tras
  • pojištění CK proti úpadku,

Základní cena nezahrnuje

  • Strava
  • cestovní pojištění
  • Vstupné

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Hroch, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Gruzie

Krásná příroda, poutavá historie a malebné pláže - Poznávací zájezd Gruzie **

Číslo zájezdu: 862304
Gruzie

Všechny termíny a možnosti (1)