Termín:
7. 9. – 16. 9. 2018
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Pobytově-poznávací zájezd do míst, kde příroda a moře, nabízí dokonalou, zážitky proloženou dovolenou.

Přehled

10denní pobytově-poznávací zájezd hvězdicový typ zájezdu ubytování v letovisku u moře

Stručná trasa

Řeka Bojana • Ulcinj • Boka Kotorska • Kotor • Budva • Sv. Štefan • Reževiči • Shkorda • Skadar • Stari Bar • Cetinje • Virpazar • Dubrovík • Ostrov Lokrum

1. den

Odjezd kolem poledne.

2. den

Dopoledne příjezd do Černé Hory - letoviska Čanj. Ubytování (7 nocí) a individuální program. Večeře a nocleh.

3. den

Snídaně. Projížďka okolo Velké pláže u Ulcinju až k řece Bojaně, kde se nachází spousta tradičních rybích restaurací. Možnost koupání. Při zpáteční cestě prohlídka starobylého Ulcinju, který býval sídlem alžírských pirátů, návštěva pevnosti. Večeře a nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do fjordu Boka Kotorská, krátká plavba lodí z Perastu k ostrůvku s kostelíkem Gospa od Škrpjela. Prohlídka historického Kotoru, města námořníků a starobylé Budvy, se spletí úzkých uliček. Zastávka u Sv. Štefanu a kláštera Reževiči. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní výlet do Albánie. Navštívíme kupecké město Shkodra. Vyjdeme na pevnost Rozafu, z které je krásný výhled na Skadarské jezero a na albánské řeky Bojanu a Drin. Procházka městem Skadar - kostely, mešity a návštěva tržnice. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně. Individuální program s možností odpočinku na pláži. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně. Odjezd do Starého Baru, kde roste nejstarší olivovník na Jadranu, starý přes 2000 let. Prohlídka Cetinje, kulturního a duchovního centra Černé Hory, které bylo hlavním městem starého Černohorského království. Uvidíme Cetinjsky klášter, černohorský palác Nikoly I. Při pěkném počasí vyjedeme na horu Lovčen, kde se nachází mauzoleum krále Neguše a odkud je nádherný výlet po okolí. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně. Návštěva Virpazaru, vstupního místa k jednomu z největších balkánských jezer Skadarskému jezeru, kde žijí sladkovodní i mořské ryby a je zde největší ptačí rezervace v Evropě. Plavba lodí po jezeře s občerstvením a koupáním z lodi. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně. Odjezd do Dubrovníku, lanovkou na horu Srč, prohlídka města včetně městských hradeb, fakultativně výlet lodí ze starého přístavu ve městě na ostrov Lokrum - pevnost, botanická zahrada. Volno na koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

10. den

Návrat v dopoledních hodinách.

Poznámka

Program jednotlivých dní může být průvodcem s ohledem na počasí pozměněn.

Minimální výměna na vstupy

70 EUR a 500 HRK.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

7 nocí s polopenzí (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), dopravu klimatizovaným autobusem, pobytovou taxu, průvodce.

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Boka Kotorska, Budva, Cetinje, Dubrovík, Kotor, OSTROV LOKRUM, Reževiči, Shkorda, SKADAR, Stari Bar, Sv. Štefan, Ulcinj, Virpazar

Černá Hora

Černá Hora je menší nedávno vzniklý stát, který leží u Jaderského moře. Většina území je hornatá s vrcholy přesahujícími i 2 500 metrů nadmořské výšky. Pobřeží dlouhé téměř 300 km je tvořeno písčitými a oblázkovými plážemi, kouzelnými zálivy i mohutnými útesy. Malebnou krajinu dotváří vesničky, historické památky, starobylá města i moderní přímořská letoviska. Krásy Černé Hory jsou podobné těm chorvatským. Velkou výhodou je ale méně rozvinutý turistický ruch a klidnější prostředí. V Černé Hoře je také mnohem více pláží písečných a místní destinace jsou daleko lépe dostupné letecky. Pobřeží Černé Hory je velmi oblíbené pro potápění, plachtění a všechny možné vodní sporty. Přírodní podmínky země jsou velmi vzácné, méně obydlené části Balkánského poloostrova obecně zaručují pozoruhodnou faunu a flóru.


Krásy Černé Hory s výletem do Albánie

Číslo zájezdu: 935137
Černá Hora, Albánie, Bar, Boka Kotorská, Budva, Černá Hora, Dubrovnik, Chorvatské ostrovy, Jižní Dalmácie, Ulcinj, Budva, Cetinje, Kotor, Lokrum, Skadar, Stari Bar, Ulcinj, Virpazar