Krásy jižní Anglie (Winchester, Portsmouth, Arundel, Brighton, Stonehenge, Windsor)

  Velká Británie, Anglie, Brighton, Stonehenge, Windsor

Krásy jižní Anglie (Winchester, Portsmouth, Arundel, Brighton, Stonehenge, Windsor)

    Velká Británie, Anglie, Brighton, Stonehenge, Windsor
Číslo zájezdu: 2 045 225
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Program

1. den: Odlet z Prahy. Po příletu do Londýna se vydáme směrem na jižní pobřeží Anglie. Naše první zastávka bude historické městečko Winchester, které v 10. a 11. století bývalo hlavním městem celého království. Projdeme si High Street a prohlídneme nejdelší katedrálu v Evropě, v níž je také pohřbená Jane Austenová. Dozvíme se, proč v interiéru tohoto kostela je vidět bronzová socha potápěče a s trochou štěstí budeme moci nahlédnout i do síně bývalého hradu, v němž je vystaven stůl krále Artuše. Poté se přesuneme do rodiště spisovatele Charlese Dickense, do přístavního města Portsmouth. Milovníci lodí i dějin si mohou v historických docích prohlédnout některou ze slavných lodí, ať už je to HMS Victory, na níž zemřel admirál Nelson, pýcha britské flotily 19. století HMS Warrior či dokonale zakonzervované zbytky Mary Rose, která se roku 1545 potopila před zraky zoufalého Jindřicha VIII jen dva kilometry od portsmouthského pobřeží. Ti, kteří mají rádi výšky, mohou vyrazit na vrchol Spinnaker Tower a vyzkoušet svoji odvahu při pohledu skleněnou podlahou pod sebe. Večer se ubytujeme v okolí Southamptonu.
2. den: Po snídani vyrazíme na zrekonstruovaný majestátní středověký hrad Arundel, který je druhým největším hradem v zemi a jehož kořeny sahají až do 11. století. V interiéru můžeme obdivovat nádherný nábytek, tapisérie i vzácnou sbírku maleb, ale navštívíme i rozsáhlé zahrady. Před polednem se vydáme do Brightonu, proslulého mezi Angličany jako místo odpočinku a nákupů. My se budeme věnovat především extravagantnímu Královskému pavilónu, zábavnímu molu a zájemci mohou navštívit i akvárium, v němž si prohlédnou krásy vodních živočichů z různých koutů světa. Poslední naše zastávka bude na Beachy Head, kde se projdeme po až 162 metrů vysokých křídových útesech, které jsou nejvyšší ve Spojeném království. V podvečer odjezd na ubytování.
3. den: Po snídani vyrazíme poznávat tajemství Stonehenge. Tento komplex menhirů a kamenných kruhů byl budován postupně po dobu více než tisíce let a dodnes se nepodařilo objasnit jeho účel. Naše další cesta povede do půvabného městečka Salisbury, které se pyšní nádhernou katedrálou, v níž je vystavený jeden ze čtyř dochovaných exemplářů Magny Charty z roku 1215. Pochlubit se může i jednou z nejvyšších kostelních věží v Anglii, dosahující výšky 123 metrů. Odpoledne nás čeká krátká procházka u chráněné zátoky na Jurském pobřeží Lulworth Cove, během níž můžeme obdivovat krásu bizarních křídových útvarů. V podvečer odjezd na ubytování.
4. den: Po snídani odjedeme do Windsoru, kde si kromě malebného viktoriánského města prohlédneme i zámek, na němž tráví své víkendu královna Alžběta II. Tento nejdéle trvale obývaný zámek na světě a zároveň jeden z největších patří k oficiálním rezidencím britské monarchie. K vrcholům prohlídky této stavby patří návštěva kaple sv. Jiří, v níž jsou pochováni někteří angličtí panovníci a v níž se také scházejí každý rok držitelé nejvyššího řádu anglických rytířů, zvaného Podvazkový. Za pozornost stojí i velký domek pro panenky, který nechala vyrobit královna Mary. Odpoledne odjezd na letiště, návrat do Prahy.

Základní cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Londýn – Praha, 1x základní kabinové zavazadlo/os. dle podmínek letecké společnosti, ubytování v hotelu 2 – 3* se snídaní, transfer z letiště na hotel a na letiště, transfery během výletů, průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání, komplexní cestovní pojištění, vstupné, případné jízdné hromadnou dopravou, případné testy na covid.
  • Předběžné ceny vstupného: Winchester katedrála: 9.50, kulatý stůl krále Artuše 3.00, Spinnaker Tower 11.50, jedna loď v Historických docích 18.00, Arundel: 13.00-22.00 (v závislosti na rozsahu navštíveného), Royal Pavilion ?15.00, Sea Life Centre 20.50, Stonehenge 21.00, Salisbury katedrála: 7.50

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Grand Travel, IČ: 6100872. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Brighton, Stonehenge, Windsor

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 045 225
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Krásy jižní Anglie (Winchester, Portsmouth, Arundel, Brighton, Stonehenge, Windsor)
    Velká Británie, Anglie, Brighton, Stonehenge, Windsor

Cena
18 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 045 225

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
18 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
300 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
232 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 4 dny
0
590 Kč