Termín:
5. 10. – 13. 10. 2018
Počet dní:
9 (pá – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 18:05
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
22 490  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Malaga - Granada - Baena - Cordoba - Sevilla - Jerez - Cadiz - Ronda - Costa del Sol - Gibraltar - Marbella

Trasa

Malaga - Granada - Baena - Córdoba - Sevilla - Jerez - Cádiz - Ronda - Costa del Sol - Gibraltar - Marbella

Odlet z Prahy, trasa letu: Praha - Malaga - Praha.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Malagy, transfer do střediska na pobřeží Costa del Sol, ubytování, večeře a nocleh.
2. den: Po snídani odjezd na polodenní výlet do hlavního města provincie Malaga – krásné historické a moderní město, kde si mj. prohlédnete středověkou pevnost Gibralfaro, hradby Alcazaba, zbytky římského divadla, katedrálu, náměstí Plaza de Merced (rodiště malíře Picassa), procházka městem, návrat do hotelu, volno s možností koupání, večeře a nocleh.
3. den: Snídaně, odjezd na prohlídku města Granada – katedrála, Královská kaple, uličky Albaicínu, odpoledne fakultativní možnost prohlídky arabského sídelního paláce Alhambra se zahradami Generalife, volno, večeře a nocleh nedaleko Granady. Po večeři individuální možnost návštěvy představení flamenca.
4. den: Snídaně, krátká zastávka ve městečku Baena - možnost návštěvy továrny na výrobu olivového oleje (prohlídka trvá asi hodinu). Přejezd do Córdoby – prohlídka města (mešita, exteriéry Alcázaru, Židovská čtvrť, typické „květinové“ ulice s arabskými patii), pokračování do města Sevilla, volno, ubytování a večeře.
5. den: Snídaně, Sevilla – prohlídka města (katedrála, La Giralda, Zlatá věž, čtvrť Santa Cruz s typickými patii, maurský palác Alcázar), pokračování do Jerezu – krátká prohlídka městečka (chrám San Miguel, staré město) a možnost návštěvy starých bodeg (vinný sklípek), kde zraje a podává se tradiční víno neopakovatelné chuti „sherry“, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.
6. den: Po snídani prohlídka Cádizu – okružní jízda starým městem po obvodu opevnění, dle časových možností krátká prohlídka města (Stará a Nová katedrála, věž Tavira, brána Tierra). Pokračování přes městečko Arcos de la Frontera, kdy cestou míjíte bílé vesničky, do města Ronda – prohlídka jednoho z nejpůsobivějších míst Andalusie, malebné „bílé vesnice“, místa ve skalní rozsedlině, arabský a středověký most, chrámy a paláce, býčí aréna. Odjezd zpět na pobřeží Costa del Sol, ubytování, večeře a nocleh.
7. den: Po snídani odjezd na celodenní výlet na Gibraltar – prohlídka britské kolonie, mj. procházka městem, nákupy na pěší zóně a možnost výletu místními minibusy na skály Gibraltaru. Následuje návrat zpět přes luxusní středisko Marbella – prohlídka města a atraktivního přístavu Puerto Banús, příjezd na pobřeží Costa del Sol, večeře a nocleh.
8. den: Snídaně, volno v závislosti na letovém řádu, možnost koupání, transfer na letiště Malaga a odlet zpět do ČR.

Informace

• minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob
• vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny
• prohlídka a vstupné do Alhambry a zahrad Generalife (lze zakoupit na místě u průvodce), orientační cena je cca 35,- EUR
• doporučujeme počítat s částkou cca 100,- EUR na vstupy
• změna programu dle aktuální situace vyhrazena
• pro vstup na Gibraltar je nutný platný cestovní pas

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • 7 ubytování v hotelu *** v pokojích s příslušenstvím dle programu
  • 7 polopenzí dle programu
  • leteckou přepravu Praha-Malaga-Praha včetně tax a příplatků
  • transfery do/z hotelu na letiště
  • dopravu luxusním autokarem během programu zájezdu
  • prohlídky dle programu (bez vstupů)
  • služby průvodce
  • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj 5 290,- Kč
  K odletu a příletu do Prahy lze využít přepravu autokarem CK Expres, trasa z Hradce Králové, Ústí nad Labem a z Opavy, bližší informace sdělí prodejce.
  Účtujeme jednotnou cenu 600 Kč za obousměrnou jízdenku. Realizaci přepravy garantujeme při obsazení autokaru nejméně 6 osobami.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Baena, CÁDIZ, Córdoba, Costa del Sol, GIBRALTAR, Granada, Jérez, Málaga, Marbella, Ronda, Sevilla
Informace o slevách

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.


Krásy jižního Španělska letadlem (putování Andalusií) ***

Číslo zájezdu: 897800
Španělsko, Andalusie, Costa de la Luz, Costa del Sol, Katalánsko, Baena, CÁDIZ, Córdoba, Gibraltar, Granada, Jerez de la Frontera, Málaga, Marbella, Ronda, Sevilla