Krásy Slovinska pod drobnohledem

  Slovinsko, Friuli Venezia Giulia, Jadranské pobřeží, Obala in Kras, Lipica, Piran, Terst

Krásy Slovinska pod drobnohledem

    Slovinsko, Friuli Venezia Giulia, Jadranské pobřeží, Obala in Kras, Lipica, Piran, Terst
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Krásy Slovinska pod drobnohledem

V Evropě je mnoho krásných zemí a míst. Ne všude, však lze pozorovat krásu přírody, podtrženou bohatou historií. A přece, nedaleko naší země, je takové místo - Slovinsko. Pojďme, ověřujme a poznávejme.

1. den:

- odjezd z Prahy 20.30, Pávov 22.00, Brno 23.20

2. den:

- odjezd Znojmo 00.20. Následuje tranzit přes Hatě, Vídeň, Graz, Klagenfurt. V ranních hodinách spatříme panorama jezera Bled. A my tu krásu pohledu doplníme o požitek občerstvení v tomto prostředí. Ledovcové jezero Bled je napájeno podzemními vřídly a díky tomu je teplota 26 oC. To přímo láká na koupání. Uprostřed jezera je „Blejski Otok“, poutní místo s kostelem a staroslovanským hřbitovem. My se však vydáme do soutěsky Vintgar. Objevena byla náhodou až roku 1891 a zpřístupněna za další dva roky po nebezpečné výstavbě stezky. Soutěska měří na délku 6 km a místy dosahuje hloubky 150m. Po řadě kaskád a vodopádů je zakončena 16m vysokým vodopádem Šum. Odpoledne nás čeká další jezero a tím je jezero Bohinj. Velkolepý vodopád Savica bude cílem naší pěší procházky. Pokud čas a počasí dovolí, prohlédneme si jezero i shora. Lanovka Vogel, začínající u osady Ukanc, nás vyveze dostatečně vysoko. Pro dnešek by to stačilo. Autobusem se přesuneme na ubytování v přímořské oblasti Slovinska.

3. den:

- začneme doslova v podzemí. Škočjanské jeskyně. Velká řeka, mizející pod zem do hloubky 160 metrů, to je krása a strach současně. Krasová jeskyně je jedno z nejvýznamnějších míst, kde se studují krasové jevy. Odpoledne se nadechneme čerstvého vzduchu. Slovinsko to je také moře. Přístav Piran (slovinské Benátky) a výletní středisko Portorož budou našim cílem. V případě pěkného počasím bude čas i na koupání. Večer se ubytujeme na stejném místě.

4. den:

- pro tento den změníme zemi. Vypravíme se do Terstu. Město, jehož historie patří k historii Slovinska. Přístavní město, jež zažilo osobitou historii. O nadvládu nad tímto městem se snažila benátská republika, Habsburkové, Itálie, Jugoslávie. Dnes je hlavním městem autonomní oblasti Friuli - Venezia Giulia. Radnice, Římské divadlo, Katedrála San Giusto, to jsou památky, které stojí za vidění. Asi nejznámější památkou Terstu je zámek Miramare, který nechal zbudovat v letech 1856 až 1860 Maxmilián I. Mexický. Odpoledne, dle počasí, se buď zdržíme v Terstu nebo se vydáme na pláž na Slovinském pobřeží. Rekreační středisko nám nabídne nejen koupání v moří, ale jistě se najde i místo na posezní při kávě. Co si vyberete? Nechte rozhodnout počasí za Vás. Večer ubytování na stejném místě.

5. den:

- opět půjdeme pod zem. Postojenská jeskyně, to je div, který nám nesmí uniknout, rozsáhlé sály zdobené krápníky, prostor tak obrovský, že se k té nejzajímavější části jeskyně přepravíme unikátním vláčkem. Po prohlídce poobědváme ve stylovém Jeskyním dvorci a vydáme se na prohlídku nedalekého Predjamského Gradu, jedné z ikon Slovinska. Na závěr dne si dopřejeme něco požitků. Ve vesnici Vipava – známém středisku stejnojmenné vinařské oblasti, ochutnáme Slovinské víno. A to by mohlo být příjemné zakončení tohoto dne. Nocleh bude již na známém místě.

6. den:

- poslední den bude rozloučením s přírodními krásami Slovinska. Po snídaní nás čeká překvapení ve vesnici Lipica. Zde vznikl slavný chov ušlechtilých koní Lipicánů. Domov vznešených běloušů, známých z jízdáren i filmů. Vždyť jednoho vlastnil i náš president T.G.Masaryk. Prohlédneme si areál, stáje, muzeum Lipikum a uvidíme mnoho krásných lipicánů, které si můžeme i pohladit. Další a poslední zastavení bude v hlavním městě v Ljubljani. Na město se podíváme z výšky hradu, kam nás dopraví z centra lanovka. Navštívíme místní a starý trh na nejstarším Ljubljanském náměstí. Příjemná bude jistě i procházka po Dračím mostě, Ševcovském mostě nebo po kolonádě architekta Plečnika. Čas bude na nákup suvenýrů nebo příjemné posezení na kávě. Odpoledne (kolem 17.00) se vydáme na cestu zpět. Následuje cesta přes Maribor, Graz a Vídeň do ČR. Příjezd do Znojma cca 23,30 hod.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Nástupní místa:

Praha, Humpolec, Jihlava, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo Doprava autokarem
- odjezdová místa Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst
- min. počet osob 15.

7. den:

- příjezd Brna cca 00.50, Jihlava 02.10, Praha 03.40.

Základní cena zahrnuje

- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
- služby profesionálního průvodce
- 1x ranní občerstvení v busu
- 4x snídaně v místě ubytování
- 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
- pojištění CK pro případ úpadku

Základní cena nezahrnuje

- povinný příplatek za pobytovou taxu 520,- Kč/os.
- večeře v místě ubytování 980,- Kč/os., 4 večeře
- pojištění léčebných výloh, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)
- vstupy do objektů a jeskyní ( exkurse hřebčín Lipice cca 90min, 10.9 EUR,jeskyně Postojná 22,9 EUR,jeskyně Skočjanská 16EUR-21 EUR bez a s podzemní řekou,)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Abc-Tours, IČ: 60701986. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Lipica, Piran, Terst

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 662 310
dnes 7.30–18 h

Slovinsko

Vyhledávaná oblast pro letní i zimní dovolenou. Země sice malá rozlohou, ale o to více rozmanitá, má co nabídnout každému návštěvníkovi. Překrásná příroda, průzračná jezera, majestátní hory, města s bohatou historií a milí hostitelé dávají příslib k nevšedním zážitkům.

Nezávazná objednávka

Krásy Slovinska pod drobnohledem
    Slovinsko, Friuli Venezia Giulia, Jadranské pobřeží, Obala in Kras, Lipica, Piran, Terst

Cena
8 090 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 662 310

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
8 090 Kč

Pojištění

komplexní pojištění Generali (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní pojištění Generali (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní pojištění Generali (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč